Fridge magnet wooden gears

Фермер з роду трударів

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Вересня 2010 р

На знімку: Л.А. Свистун. Фото Сергія КІСИКА.

Хоч Л.А. Свистуну – голові СФГ «Славутич» – тільки 33 роки, та вже і в цьому віці встиг завоювати повагу у багатьох п’ятківчан своєю діяльністю.
Ще змалку не цурався ніякої роботи. І те, мабуть, від його матері Поліни Федорівни, яка за багаторічну працю дояркою удостоєна двох орденів Трудової Слави різних ступенів. А на фермі звісно, яка робота – зрання і допізна. Хто мав займатися домашнім господарством?

Так і прикіпів хлопець до села з його буденними турботами.
По-справжньому ж розпочав трудову діяльність вже після служби в армії. Знаючи його вдачу, автомобіль у місцевому господарстві довірили тоді без вагань. А тут ще й доля підкинула неабиякого наставника – ним став колишній керівник господарства В.Я. Гонтарук.
– Василь Якович, – згадує тепер Леонід Андрійович, – здатний був наскрізь бачити не тільки окрему людину, а й цілу громаду села. Приглянувшись і сам, зрозумів, що керівниками не народжуються. Швидше всього, формує їх навколишній світ. Якщо людина спроможна бачити все, аналізувати, вона обов’язково робитиме для себе якісь висновки. Не зчувся, як і сам почав помічати багато з того, чого не помічав раніше.
Можливо, так би і шоферував, бо подобалося, але якраз настала пора, коли господарства почали занепадати, несвоєчасно видавали заробітну плату. Саме тоді і зробив для себе ще один висновок: не варто вичікувати, натомість краще зробити спробу перейти, як кажуть, на свій хліб.
Як «воював» за паї – тема окремої розповіді. Але все ж зібрав у фермерське господарство до 30 гектарів землі, взявши її в оренду в родичів.
Звичайно, щоб на таке зважитися, потрібна була сила волі. Всі надії покладав на єдиний трактор Т-40, який вже мав на ту пору.
Найважче було у перший рік роботи. А тут ще й посіяв, а озимина вимерзла, а ту, що залишилася, домолотив град.
Від такого фермерства не в захопленні були всією сім’єю.
Але для того, кажуть, і сила волі, та ще й Бог при цьому допомагає, щоб втриматися.
Знову посіяв зернові. Повеселішало на душі аж тоді, як вродило. Так відтоді і фермерує.
Здавалося б, чого не вистачає молодій сім’ї – двоє синів, у райцентрі квартира, у дружини робота, але Леонід ніби прикований до землі. Хоч і неабияк наробляється, але задоволений, бо знає, що працює на себе. Встиг знайти спільну мову з багатьма односельчанами, і ті охоче ідуть до нього на роботу.
– Ідеш, – каже, – бувало по селу, а люди порпаються на обійстях, ніби вони нікому вже і не потрібні. А тут ще й дохазяйнувалися до того, що вже і вулицею не проїхати – гілля дряпає машину.
У свій час, як чуть підзаробив, купив ще одного трактора, а пізніше – ще одного, і навіть комбайна. Жаль лише, що по окремих вулицях комбайнам вже не проїхати. Тож допомагає навести в селі порядок – як не транспортом, то екскаватором.
Незабаром до двохсот гектарів збільшилася і його нива, але давати їй раду давно навчився. Неабияк заспокоює і налаштовує його на роботу те, коли починає усвідомлювати: якщо односельчани розуміють і підтримують, значить все-таки чогось вартий.
Хоч сам ще досить молодий, а вже глибоко розуміється у сільських проблемах та ще й добру душу має. Взяв, наприклад, та й купив хатину одній молодій сім’ї, якій зробити це самостійно було досить складно.
Яким уявляє майбутнє П’ятківки? Заможним і благоустроєним, з робочими місцями, особливо для молоді, з розвинутою соціально-культурною сферою.
А ще вірить, що рано чи пізно до села по-іншому поставиться держава, і цінуватиметься праця селянина.
Павло ЗАХАРЧУК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
4 фото   
<b>Сонячне село</b><br />У день 80-річчя з дня народження Федора Михайловича Кавуна у селі відбулася презентація унікального фотоальбому,...
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Федик Федір Євдокимович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 24.12.44. Похов. м. Будапешт, Угорщина.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Фермер з роду трударів - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники