Зрозуміймо державу - і вона зрозуміє нас

 • Подобається0Не подобається
 • 27 Жовтня 2010 р

Про основні показники роботи сільгосппідприємств за 9 місяців, стан ведення тваринництва в осінньо-зимовий період, епізоотичну ситуацію у даній галузі та шляхи її покращення, завершення осінніх польових робіт йшлося днями на нараді за участю керівників сільгоспформувань, ветмедицини, управління АПР РДА, податкової інспекції, управління праці та соціального захисту населення РДА, Пенсійного фонду, відділу Земельних ресурсів і державної інспекції по оплаті праці.

Відкриваючи її, заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела, насамперед, подякував керівникам сільгоспформувань за досягнуті очолюваними ними колективами загальнообласні показники, за позитивні зрушення, які сталися в нас останнім часом. Наприклад, запрацював Красносільський цукровий завод.
І наші досягнення на фоні області є дійсно незаперечними. На жаль, є і чимало проблемних питань. Одне з таких – трирічна заборгованість у Пенсійний фонд, яку потрібно було ліквідувати у двомісячний термін, а зуміли її тільки зменшити. Або чим пояснити разючу різницю між здобутками окремих господарств? У частині з них прекрасні результати, однак є і такі, у яких вже і визначитися важко, чим взагалі вони займаються. При цьому наводилися непоодинокі приклади значного падежу худоби, а також приклади, як на одних полях кукурудза видала до ста і більше центнерів з гектара, а є і такі господарства, де вона вродила тільки по сорок центнерів.
Велася мова і про невисокий рівень заробітної плати в окремих сільськогосподарських підприємствах, про те, що більше уваги потрібно приділяти в наш час обліку працюючих, виплаті орендної плати за землю, про розрахунки сільгоспформувань з Пенсійним фондом.
По кожному з питань порядку денного виступили керівники і спеціалісти відповідних служб, які поряд з досягненнями значну увагу приділили і конкретним недолікам у веденні сільськогосподарського виробництва. Наприклад, давно і всім відома істина, що відповідних результатів у тваринництві домагаються тільки там, де створено відповідну кормову базу. Однак у Серебрії заготовлено чомусь лише по 26 центнерів кормових одиниць на умовну голову, тоді, як в середньому по району – 35 центнерів.
Йшлося також про зменшення чисельності худоби в окремих господарствах, незадовільний стан її відтворення. Якщо наш район і серед лідерів в області по виробництву м’яса, то тільки завдяки птахокомбінату «Бершадський».
А щодо діяльності ветеринарної служби, то після оприлюднення окремих фактів взагалі у декого могло скластися враження, що в її діяльності немало недоліків. Хоч насправді це не так.
Усі перераховані недоречності, зрозуміло, тією чи іншою мірою позначаються на нашому добробуті і в першу чергу жителів сіл. Заступник голови районної ради П. А. Сугак, відзначив, що у державі проблема сіл нині є надзвичайно серйозною і приховувати цього не варто. Навіть у такому районі, як наш, з його слів, вже майже кожний четвертий двір порожній. У Тернівці тільки у 65 відсотках дворів ще мешкають люди.
Причин цього можна було б назвати чимало, в тому числі і з розряду об’єктивних, але Петро Андрійович досить влучно відзначив, що, перш за все, перед тим, як щось вимагати у держави, щоб покращити на селі ситуацію, годилося б щось корисне, конкретне запропонувати – яким чином це зробити. Так, підтримка сільгоспформуванням повинна бути, але, перш за все, потрібно показати, що саме їм потрібно.
Ось тут вже, не витримавши, мабуть, критики, почали виступати керівники сільгоспформувань. А.С. Пшик, наприклад, поставив запитання про те, що робити із свиньми, які виростив, а на свинину тепер ні ціни, ні попиту. Або ж одним з перших в області перелаштувався на нові технології, а що з того вийшло? На пальне, запасні частини, техніку, електро енергію ціни чомусь ростуть, а на сільськогосподарську продукцію навпаки – знижуються. Звідкіля в такому випадку братимуться кошти на заробітну плату?
Або ж взяти репліку голови ради сільгопвиробників С.П.
Савченка. Про яке тваринництво можна вести мову, заявив він, коли вже і ДАІ диктує свою політику на селі. Не встигли розпочати возити жом, навів приклад, як водії привезли квитанції на півтори тисячі гривень штрафів за забруднення жомовою водою довкілля. Причому, ніхто так ще і не може пояснити, яким чином доставляти його правильно.
Зауваження були і у директора ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Хливнюка, який навіть запропонував зібратися окремо, щоб порадитися, як надалі працювати на селі.
Так, є ще чимало проблем, вирішення яких від нас не завжди залежить, нагадав В.Я.
Кушпела, підбиваючи підсумки. Але більшість все-таки залежить безпосередньо від нас і в першу чергу керівників на місцях. Якщо навіть не всі вдається вирішити, братися за це потрібно обов’язково.
Господарювати потрібно навчитися так, щоб залишити після себе слід на землі. У районі, наприклад, далеко ще не ті показники, якими вони повинні бути. Тож потрібно розуміти не тільки себе, а й державу. Якщо подбаємо про державу, то і кожна людина від того щось матиме.
На тому, що все-таки слід виконувати державні гарантії, акцентував увагу і голова райкому профспілки працівників АПК Я.О. Черватюк.
Не менш цікавим у його виступі було і те, що ми чомусь критикуєм господарства, у яких зменшено чисельність поголів’я худоби, а про ті, які давно його позбулися, навіть не згадуємо.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Салипчук Василь Михайлович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Зрозуміймо державу - і вона зрозуміє нас - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення