Fridge magnet wooden gears

Тернівка у проблемах, але не безнадійних

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Січня 2011 р

Обабіч асфальтівки через це село не завжди проглядаються проблеми, які обсіли його звідусіль. Навіть навпаки – на перший погляд здається, що ситуація тут навіть благополучніша за інші села – повноцінно функціонують об’єкти бюджетної сфери та соціально-культурного призначення, а по сучасній дорозі через село досить часто і регулярно курсують автобуси в різні напрямки. От тільки впевненості у людей при розмові з нами помітив небагато.

– Так, впевненості у багатьох наших людей через проблеми небагато, – підтвердив мій висновок сільський голова М.Г. Кузик. – Тож робимо все можливе, що в наших силах, для поліпшення ситуації.

Михайло Григорович – людина авторитетна і поміркована, добре обізнаний із життям-буттям односельців. Він повністю володіє ситуацією у громаді з усіма плюсами та мінусами, має своє бачення на вирішення проблем. Тож спілкуватися з ним завжди приємно і корисно.

– Найголовніша у нас проблема – це незайнятість населення, – розповідає він. – Із 1155 жителів 546 працездатного віку, з яких тільки 83 працюють у нашій бюджетній і соціальній сферах, в тому числі 14 в сільгосппідприємстві «Чарівна нива», яке орендує землі в Тернівці та Березівці. А інші перебиваються сезонними заробітками в Києві, Москві, Одесі, Умані, навіть у сусідньому Юрківському лісництві. Більшість з них виживають за рахунок власного господарства – городів та утримання худоби й птиці. Нині в селі утримують біля 230 голів ВРХ, з яких 120 – корови.

Однак із зменшенням закупівельної ціни на молоко й живу вагу, особливо свиней, їх кількість зменшується, а статки людей не поліпшуються, хоч працювати їм доводиться важко.
І все ж найбільшою проблемою тернівчани вважають розпад місцевого ТОВ «Україна», в результаті чого опустіли ферми, господарські і технічні двори. А скільки людей втратили робочі місця!

Тож не дивно, що третина дворів у селі, особливо на «Сахаліні», а це біля 300, нині пустують, і за 3-5 тис. гривень тут можна придбати хату для проживання. Дошкуляє і бездоріжжя, що для пенсіонерів, яких більшість, є також проблемою.

Тривожить сільського голову і неможливість виконати бюджет сільської ради, від якого залежить багато чого в повноцінній діяльності організму громади. Чому невиконання? – Бо при доведенні плану враховувалась плата податку з прибутку у попередні роки ще з працівників діючого тоді у Тернівці ТОВ «Україна» та зареєстрованого тоді тут ТОВ «Чарівна нива».
Тепер першоназваного господарства вже не існує, а друге ділить виплату прибуткового податку вже і на Березівку.

Говорили ми з лідером громади і про інші проблеми, в тому числі й про поховання померлих. Та попри все, Михайло Григорович далекий від безнадійності. Оптимізму додає і те, що село «живе», хоч і з труднощами, повноцінно функціонують його заклади.

Так в місцевій школі навчають нині 105 учнів, які забезпечені всім необхідним, налічується 64 дітей до 6 років. Цьогоріч народилося 6 дітей, а торік – 13. Належні умови для навчання і виховання дітей створені не лише в школі, але й в дитячому садку. Вдалося вирішити питання з підводом до них водогону, а також з проведенням його до окремих господарств у центрі села, де є труднощі з водозабезпеченням. Правда, це додатково вплинуло на бюджет дитсадка, бо водогін знаходиться на його балансі.

При допомозі керівника ТОВ «Чарівна нива» В.В. Корчевного чимало зробили останнім часом в ремонті приміщення місцевої лікарні. – Незалежно від того, буде вона й надалі в такому статусі чи функціонуватиме як амбулаторія сімейної медицини, – стверджує сільський голова, – тут все ж відремонтували приймальне відділення, встановили сучасну душову кабіну, туалет. Допомагає керівник цього сільгосптовариства і школі та дитсадку – виділив кошти й на придбання новорічних подарунків для дітей.

Почули і таку цікаву деталь – при підтримці районної влади централізовано закупили якісне вугілля для школи, тому тут витримується температурний режим.

З повагою і оптимізмом відгукується Михайло Григорович і про нинішній склад депутатів сільської ради – більшість з них молоді і всі бажають працювати в інтересах громади. До речі, серед них і три подружніх пари – Медведчуки, Гончаруки та Сікорські.

Активно співпрацює сільська рада і з церковною громадою. Ініціативу в цьому виявляє і настоятель місцевого храму Пресвятої Покрови о.Федір, який також турбується про немічних й злиденних і допомагає їм чим може.

Тож від’їжджаючи з Тернівки, зловили себе на думці, що проблем тут хоч і немало, проте при нинішньому ініціативному й небайдужому сільському голові, підтримці депутатів і всіх жителів села, багато з них можна вирішити.

Хай же новий рік принесе в це непросте, з великою історією село, яке є своєрідними ворітьми району з боку Уманьщини, і всім тернівчанам надію та сподівання на кращі зміни.

Павло БАЙДАЛЮК.
Руслан БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Тйхонов Логвин Петрович (1912) 1912 р., росіянин, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 18.06.44. Похов. м. Фалешти, Молдова.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Тернівка у проблемах, але не безнадійних - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники