Fridge magnet wooden gears

Ситуація така, як і назва ташлика

 • Подобається0Не подобається
 • 26 Травня 2011, 20:12

На знімку: з роз’ясненнями перед представниками тернівської громади і її головою М.Г. Кузиком, яким саме чином можна уладнати даний конфлікт, виступає голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур

Забігаючи наперед, без всякого перебільшення можна сказати, що конфліктна ситуація, яка виникла у Тернівці між В.Р. Рябком, який орендує ставок у центрі села, і громадою, могла спалахнути ледь не в кожному селі, де ставки передано в оренду. Різниця лише в тому, що в одних її іскри поки що спалахують хіба що на сходах громадян, тоді як в інших, як от недавно у Чернятці, дійшло вже і до стрілянини, в результаті якої загинула людина.

Щоб тернівський конфлікт послужив уроком для інших і подається цей матеріал.

Найактивніші із представників тернівської громади, які, мабуть, готові вже були вголос висловитися про те, чим невдоволена переважна більшість їхніх односельчан, заздалегідь зібралися днями біля Тернівської сільської ради і зустрічали представників комісії із забезпечення законності та правопорядку, додержання прав громадян, яку в районі очолює голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Тут же, в центрі села, що ще більше додавало даній події резонансу, і провели дану зустріч.

Передувало їй колективне звернення жителів цього села – більше п’ятидесяти підписів до прокуратури району, суть якого полягає в тому, щоб визнати надалі правомірним утримання ставу в центрі села не в оренді, а в громадському користуванні.

Тим часом, приблизно через місяць, орендареві цього ставу В.Р. Рябку прокуратурою було дано роз’яснення, що відповідний договір оренди ним зареєстрований, тож він і посвідчує право цієї оренди і є чинним. І все ж жителі села, називаючи численні порушення в діях орендаря, налаштовані боротися до кінця.

Не вдаватимусь у словесну перепалку між представниками даної громади, яка іноді аж зашкалювала, і представниками з району, однак з їх роз’яснень як громаді і сільському голові М.Г. Кузику, який відстоював її інтереси, так і названому орендарю, дедалі більше ставало зрозумілим, що якби події з самого початку розвивалися у чітко правовому руслі, дану проблему давно можна було б вирішити. Ставок давно вже міг би перейти у громадське користування, і протистояння на такому рівні, як цього дня, вдалося б уникнути. У Тернівці ж воно, навпаки, продовжувало ускладнюватися.

Дійшло до того, що якщо вірити документам, даний ставок площею 6,7 га вже зариблювали і орендар, і громада.

Хоч колись казали, що риба і зайці обов’язково заведуть у старці, якщо висловлюватися образно, у Тернівці вже, мабуть, подумки заходилися ділити телятко, яке ще не народилося, тобто улов. Дедалі більше ставали зрозумілими і причини, які призвели до такої ситуації. Найперше – це правова необізнаність обох сторін конфлікту.

Так, громада мала право, якщо були на те поважні причини, на розірвання даного договору на його оренду в односторонньому порядку, але це можна зробити тільки звернувшись до суду, а не рішенням сесії сільської ради, як це було зроблено у даному випадку.

Ця зустріч з представниками з району взагалі перетворилася для Тернівки у своєрідний лікнеп по вивченню законодавства, пов’язаного з вирішенням даної проблеми.

І не секрет, що недостатньо володіють нині ним не тільки у цьому селі. От і виникають подібні непорозуміння.

Так, сільських голів не готує жоден із вищих навчальних закладів. Але на те у нас є юристи, щоб кожний з них міг при виникненні тієї чи іншої ситуації проконсультуватися перед тим, як приймати якесь рішення.

Таким чином, комісією було зроблено висновок, що конфліктна ситуація між громадою і орендарем ставка дійсно має місце. Тож і насправді є підстави для розірвання з ним договору на оренду, але зробити це можна тільки через суд.

Пропонувався ще один з варіантів уладнання даної проблеми – дочекатися закінчення строку договору оренди цього ставка, щоб можна було щось змінити. Як все вирішуватиметься – справа, звичайно, за громадою.

На думку автора цих рядків, все-таки якось по-іншому у подібних випадках повинні вести себе і орендарі ставків, в тому числі і В.Р. Рябко з своєю сім’єю, щоб не провокувати протистояння з односельчанами. Тим більше, що можна було б і домовитися про цивілізований тут лов риби вудкою, і купання. Бо якщо така кількість людей у селі незадоволена, м’яко кажучи, таким орендарем ставка, то бізнес його тут приречений.

Річечку у цьому селі, до речі, на якій цей ставок, називають Гнилий Ташлик. Тож виходить, що навколо цього Ташлика і ситуація складається така. Як тільки можна було допустити, щоб між односельчанами виникло таке протистояння навколо цієї, по суті, калюжі.

Адже жити всім у цьому селі й надалі. На цьому, зокрема, зробив наголос і О.Ф. Снігур.

Ще задовго до його передачі в оренду можна було зарадити даній проблемі хоча б скориставшись досвідом, як це зробили у М’якоході. Один із ставків там переданий у громадське користування, він зариблений, і риби вистачає для всіх бажаючих половити її вудкою.

Отже, Тернівський сільський голова знає тепер що робити, і громада, видно з усього, відчутно його підтримує. Вистачило б лише терпіння довести справу цю до кінця.

Разом з тим хотілося б зазначити, що багато людей у селах так ще і не можуть зрозуміти, що живемо ми нині в нових умовах, коли навколо все вже не колгоспне, а приватне. Тож і взаємовідносини повинні складатися по-новому, на чіткій правовій основі.

І громада має бути згуртованішою й впливати на рішення сільської влади з важливих питань, особливо коли це стосується земельних наділів, ставків та приміщень, які належать усім жителям села.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Відзначення дня незалежності в Бершаді</b><br />День незалежності&hellip; З кожним роком його відзначення набуває все глибшого змісту і щоразу супроводжується новими...
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Пастух Данило Никифорович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Ситуація така, як і назва ташлика - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення