Fridge magnet wooden gears

Вислухати, з'ясувати, допомогти

  • Подобається1Не подобається
  • 1 Червня 2011, 13:29

На знімку: цього разу на прийом прийшли тільки ветерани. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Поташня, якщо брати в цілому, досить гарне село, яке затаїлося поміж лісів і яке ніколи не можна було віднести до розряду неперспективних. Тому й вистачає поки що тут людей – у сільській школі навчається 94 учні, нараховується 48 дітей дошкільного віку.

Дехто висловлює припущення, що якби до нього ще й заасфальтувати дорогу – а до райцентру не так вже й далеко, демографічна ситуація могла б бути набагато кращою. На жаль, при теперішній ситуації в економіці, про таке можна лише мріяти.

І все ж голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, як і керівники управлінь і служб, з метою вивчити, чим саме можна допомогти даній громаді, в першу чергу вирішили завітати минулої середи до місцевої школи, дитячого садка, на ФАП, у будинок культури.

Проблеми у закладах соцкультпобуту, зазвичай, у селах одні і ті ж. У школі, наприклад, за відгуками батьків учнів, ніколи не було настільки тепло, як те вимагається. Хоч для належного навчально-виховного процесу у ній створено всі умови – є й прекрасний спортивний зал, майстерня, укомплектована всім необхідним.

Зі смаком упорядковані й ігрові майданчики біля дитячого садка. А от на вікна і двері у подібних закладах практично у всіх селах, ніби поширилась якась пошесть – хоч бери та й усі разом міняй на металопластикові. Та якби на це були кошти. У даному випадку заміни потребував ще й посуд на кухні, а заклад в цілому – ремонту. Сільський голова Д.С. Коцюба підрахував, що на це потрібно витратити щонайменше 30-40 тисяч гривень. Але надію на те, що його все-таки буде зроблено, вселяє те, що в цьому селі непогано налагоджена співпраця між сільською радою і місцевим товариством, яке орендує землю – ПАТ «Явір-Агросервіс» на чолі з Є.М. Бондарчуком. Він і обіцяє допомогу, як почне реалізовувати врожай.

Привітно зустріло гостей й добротне двоповерхове приміщення ФАПу. Кімнат у ньому хоч відбавляй, однак, щоб забезпечити заклад ще й сучасним обладнанням, знову ж таки потрібні кошти.

Оновлення потребує книжковий фонд бібліотеки. Прийом громадян гості з району, що було несподіванкою для поташан, провели у будинку культури. Не меншою несподіванкою були і їхні скарги та запити. Одному з ветеранів, наприклад, було незрозуміло, чому на центральних вулицях села вуличне освітлення налагоджується, а на інших його не можуть дочекатися.

Тож довелося пояснювати, що робиться це, найперше, на найбільш небезпечних ділянках, а по мірі надходження коштів буде виконано й на всіх інших. Не зовсім обгрунтованим був і запит щодо організації автобусного сполучення з цим селом. Адже з усього було видно, що ситуація з цим, як і з освітленням вулиць, у сільського голови на контролі.

Ще один з ветеранів завітав зі скаргою, що вже чимало років не може дочекатися інвалідного візка для дружини. Коли ж почали з’ясовувати, з чиєї вини це сталося, то швидко стало зрозумілим, що чоловік за ним і не звертався із заявою в управління праці і соціального захисту населення. Міг би він звернутися за роз’ясненнями і до сільського голови, але й цього не зробив.

За таким же роз’ясненням міг би звернутися у сільську раду і ще один з ветеранів щодо незрозумілої ситуації з оплатою за послуги телефонного зв’язку та з очікуванням легкового автомобіля, який він ось-ось повинен отримати. І в даному випадку не було виявлено ніяких порушень, йому дано вичерпні роз’яснення з цього приводу.

І вже зовсім непросто на схилі літ склалася ситуація в Я. Коритчука з цього села. Мабуть, ще довго міг чекати він її вирішення в суді, бо, як виявилося, до суду з відповідною заявою він навіть не звертався, а тільки в міліцію. І знову ж таки роз’яснення йому могли б надати у сільській раді, якби він туди звернувся з конкретними питаннями.

Отже, зауваження голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура щодо покращення роботи з громадою, зокрема виконавської дисципліни, були досить слушними. Ним було поставлено завдання налаштувати всі резерви на недопущення подібного.

Щодо соціально-економічного розвитку села, то ним також було поставлено завдання більш детальніше його проаналізувати. А щодо браку коштів, то потрібно хоча б розробити конкретні заходи по забезпеченню інвестицій у соціальний розвиток даного населеного пункту.

Зауваження було висловлено й на адресу медпрацівників, які повинні покращити подвірні обходи з метою виявлення випадків небезпечних захворювань.

У Поташні також до цього часу не визначилися і з земельними ділянками для продажу суб’єктам підприємницької діяльності. Належний порядок також потрібно навести і в питаннях використання землі взагалі. Але в першу чергу всі повинні дбати за бюджет.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Чабан Михайло Несторович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вислухати, з'ясувати, допомогти - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники