Fridge magnet wooden gears

Щедрі намолоти

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Липня 2011, 09:00

На збиранні ячменю (на знімку зліва направо) голова ФГ «Новосулківське» Мирослав Іванович Зублевич, комбайнер Володимир Геннадійович Кобець, водій Микола Васильович Рудь і виконавчий директор Іван Станіславович Зублевич

Непросте випробування влаштувала цьогорічна погода жниварям на самому старті. Не обминули дощі і ФГ «Новосулківське». Однак останні роки саме у цьому господарстві одними з перших у районі розпочинають жнива, одними з перших їх і завершують, та ще й з прекрасними намолотами.

Якщо у деяких через негоду на початку цього тижня ще тільки готувалися виходити в поле, в кращому випадку здійснили пробні намолоти, то у четвертому полі ФГ «Новосулківське» жнива минулого вівторка вже велися повним ходом. Приємно було спостерігати, як з одного боку велично наближалися комбайни «Лексіон-480» і «Полісся», а з іншого не менш велично віддалялися два «Джон-Діри».

Ячмінне поле досить віддалене від села, та ще й рельєф тут досить непростий для перевезення зерна, тож комбайнерам і їх помічникам – Володимиру Кобцю, Андрію Жучишину, Миколі Гладунчику, Григорію Замковому, Анатолію Коліснику, Сергію Місюрку та двом Володимирам – Жучишину і Зюзюку ніколи було вгору глянути. Те і робили, що раз-пораз поглядали із-за штурвалів на важкі грозові хмари, які то наближалися, то віддалялися на горизонті.

Як правило, всю зернозбиральну техніку концентрують в одному полі, щоб ефективніше організувати її роботу.

Однак у даному випадку ще й ситуація змусила організувати обмолот ячменю саме таким чином, бо на інших полях через надмірну зволоженість зробити це було ще неможливо. І хоч поле це було одним із найвіддаленіших і запросто можна було недогледіти, Зублевичі, а у полі крім голови фермерського господарства Мирослава Івановича застали ще і його батька Івана Станіславовича, не упустили цей шанс, щоб розпочати жнива.

Намолочені центнери давалися, звичайно, нелегко, але з усього було видно, що вже до вечора це 110-гектарне поле буде вивільненим зпід урожаю.

Причому перші намолоти не могли не радувати – ячмінь видавав по 54 центнери з гектара. І це, за словами обох Зублевичів, на одному з середніх по врожайності полів.

Всього ранні зернові у цьому господарстві належить обмолотити на шестистах гектарах.

Тож чотирьом настільки потужним комбайнам це лічені дні роботи. Та тут ще й осьось мав надійти п’ятий – «Нью-Холенд», який придбали у цьому році. М.І. Зублевич пояснював, що у пору жнив жартувати взагалі не годиться, бо кожна згаяна година – то втрачені центнери готового вирощеного хліба. А жнива, за його спостереженнями, і без того запізнилися через дощі на декілька днів.

Тож п’ятий комбайн не зайвий.

Цікаво, що, поновлюючи парк техніки, дане фермерське господарство кредитами не користується, а закупило її більше, ніж, здавалося б, є у ній потреба, з розрахунком, що набагато краще у жнива допомагати іншим, ніж шукати допомоги самим.

Тож і нічому дивуватися, що і по урожайності дане господарство займає в останні роки перше-третє місця. А в цьому році ще й види на врожай кращі, тож якщо не зашкодить негода, можна буде теж розраховувати на не менш щедрий ужинок.

Однією з особливостей цьогорічних жнив є полеглиця. Одна з причин цього полягає в тому, що не скрізь вносилися стимулятори росту. Але у ФГ «Новосулківське» не пошкодували 10 тисяч гривень і на кожному з комбайнів напоготові були стеблопідіймачі. Ще однією з проблем у цьому господарстві було горохвяне поле. Десикацію хоч і провели, впору обмолотити цю культуру не дали дощі.

Ячмінна солома у четвертому полі стелилася за комбайнами по землі. М.І. Зублевич розповів, що вже наступного дня тут буде внесено по одному центнеру аміачної селітри і задисковано.

Надалі у ньому планують вирощувати ріпак.

Ще одним з цікавих моментів було те, що в полі чергували ще й трактори, агрегатовані з візками для перевезення жаток комбайнів. Як виявилося, трактористами на них працюють ці ж самі комбайнери, або їх помічники.

З пальним у гарячу пору проблем не прогнозується, бо запаслися ним з надлишком. З доробкою урожаю на зернотоку теж, бо змонтували зерноочисну машину потужністю 50 тонн зерна за годину.

На осінь запланували ввести в дію ще й власну зерносушарку. У самому ж полі жнива були організовані настільки чітко, що навіть перед вивантаженням бункерів комбайни не простоювали ні хвилини.

За ними, зважаючи, що до току далекувато, були закріплені два КамАЗи, два ЗІЛи і два газони. На збиранні планують обійтися тільки власною технікою.

Неабияким стимулом на жнива у даному фермерському господарстві є те, що оплата праці учасників жнивного комплексу робіт, за словами Зублевичів, є однією з найвищих у районі і вищою від рекомендованої управлінням АПР РДА. Саме так оплачується праця жниварів з метою, щоб їм самим хотілося як слід працювати. І з усього було видно, що кожний з присутніх у полі вже зачекався за настільки відповідальною, як у жнивну пору, роботою.

Тож у добрий час вам, жниварі.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щедрі намолоти - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники