Fridge magnet wooden gears

Не відпускає нива…

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Липня 2016, 17:02

На знімку (зліва направо): комбайнер Микола Васильович Натолочний, онук Анатолія Григоровича Загоруйка Вадим із дідусем та водій КамАЗа Анатолій Іванович Панченко перед самим завершенням жнив. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО

Жнива – завжди гаряча пора. Але щось навіть не знаходив, кого б можна було порівняти, щоб був на роботі під палючим сонцем у віці Анатолія Григоровича Загоруйка, який розміняв уже дев’ятий десяток. Складалося враження, що у більше, як у тридцятиградусну спеку, йому хоч би що. Його постать, як і зазвичай у капелюсі, виднілася то у загінці за комбайном, який домолочував того дня останні гони у його фермерському господарстві, то вже він роздивлявся щось на площі соняшнику, яка через дорогу, а ще перед цим він ніби щось шукав на площі кукурудзи. Таких непосидючих, як він, керівників не так легко буває наздогнати у полі навіть будучи на колесах.

Наслухавшись від його односельчан, що ні для кого з них не в дивину, коли вітаються з ним ще о п’ятій годині ранку або пізно ввечері, не можна було не поцікавитися, коли він взагалі відпочиває. На що Анатолій Загоруйко відповів: будучи зайнятим у сільськогосподарському виробництві з 1961 року, у нього давно виробилася звичка: підйом – о п’ятій годині ранку, а як треба, то і раніше, відбій – коли вже доведеться. Людина, на його думку, до тих пір і живе, коли щось планує, чимось займається, рухається. Якщо зупиняється, особливо у його віці, то вже може бути край.

А ще, як він висловлюється, його поле не відпускає. Та і він сам не може жити без поля навіть у свої роки. Де вже там, щоб втримався вдома, організувавши фермерське господарство, у жнивну пору. Причому, ніколи не шкодував, що все життя присвятив сільському господарству. Розповідав, що цілими днями ходив би по полях і йому завжди було б цікаво.

Що тепер жнивувати, показав він рукою на високо - продуктивний зернозбиральний комбайн «Джон-Дір», КамАЗ із великим кузовом, яким відвозилося зерно. Зовсім іншими були жнива, коли він ще головував. Людей, техніки тоді доводилося залучати багато. Потрібно було організовувати їхню роботу, всіх нагодувати.

А от вести фермерське господарство в цілому тепер важче. У колгоспі варто було тільки контролювати за технологіями, все необхідне – завезуть. Фермери ж шукають усе самі, та ще й добре треба рахувати, щоб на все вистачило грошей. На додачу, ще й мрія чи не кожного з фермерів, щоб ніхто йому не заважав у його діяльності.

Урожай непоганий – буде не менше шістдесяти цент - нерів із гектара. Та тривожить ветерана інше: якою буде ціна? Диспаритет цін давно дошкуляє всім в аграрному бізнесі. Працюють цілий рік, а за що – ніхто не знає, як і того, що буде далі. Найманої робочої сили у нього мало.

Він вважає: якщо розраховуватися з людьми, щось їм дати, відпрацюють у стократ.

Людям, на його думку, взагалі треба довіряти. Таким він був завжди, такий він і тепер.

Проблемою номер один він вважає нестачу органіки, яку на полях не замінить ніяка хімія. Сьогодні земля ще родить, а що буде далі?

На завершення Анатолій Григорович згадав, як після жнив обов’язково об’їжджав сортодільниці, цікавився сортами. Одного разу посмів навіть заперечити академіку Ремеслу, що один із сортів не годиться. Тепер же, за його словами, куди не поїдеш, усі переконують, що саме їхній сорт найкращий. Виходить, що і там уже працюють, щоб тільки заробити гроші.

Відколи таке почалося, не довіряє нікому, особисто все аналізує, порівнює і навіть по площі, на якій завершувалися жнива, було видно, що є від того віддача. Не просто було йому починати головувати у Великій Киріївці, коли у районі були такі господарства, як Шляхова, Джулинка, Серединка. Але зумів, за що був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.

У кишені Анатолія Григоровича час від часу нагадував про себе телефон. Взявши трубку, він щоразу щось комусь радив, пояснював. Найцікавішим було те, що десятизначні номери мобілок колег він диктував, знаючи їх напам’ять. Не кожний навіть у молодшому від нього віці спроможний на таке.

Упродовж усього життя він завжди прагнув у всьому бути одним із перших. І багато в чому це йому вдавалося. Вдається і тепер, якщо цьогорічні жнива в себе він ще минулого тижня завершив першим.

З дідусем у полі, і як виявилося не вперше, був його онук Вадим, випускник університету.

Нехай же у родині Загоруйків буде ще багато жнив, і всі нехай будуть не менш вдалими.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Гладійчук Михайло Климентійович (1920) 1920 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.03.44. Похов. м. Нахічевань, Азербайджан.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Не відпускає нива… - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення