Fridge magnet wooden gears

Проблеми громади мають об’єднати всіх

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Серпня 2011, 23:08

На знімку: голова райдержадміністрації Олександр Федорович Снігур (в центрі) зустрівся з працівниками насіннєвого заводу місцевого сільгосптовариства «Надбужжя плюс» та його керівником Олександром Івановичем Годою.

Не варто, мабуть, нікого переконувати в тому, що тільки поспілкувавшись з жителями тієї чи іншої громади безпосередньо за місцем їх проживання, вникнувши в їхні проблеми, можна найправильніше прийняти те чи інше рішення щодо надання допомоги. Саме з цією метою і побувала днями група керівників районних управлінь і служб, очолювана головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, у селах Чернятці та Хмарівці.

На подвір’ї Чернятської школи гостей зустріла її директор В.І. Чаленко. Розрахована школа на 480 учнів, та, на жаль, у її стінах тепер їх тільки 108.

Це один з кращих на сьогодні освітянських закладів району. Внутрішні санвузли, за сприянням інвестора, у ній обладнали ще два роки тому.

Нині її також газифіковано.

Була проблема із заміною вікон на металопластикові, але і вона вже зрушила з місця.

Троє вікон при сприянні місцевого господарства поміняли батьки учнів, ще на двоє виділив кошти районний відділ освіти.

Головою райдержадміністрації було запропоновано заготовити яблука, які постійно повинні бути з початком навчального року у кожній шкільній їдальні, якщо навіть доведеться зробити це силами старшокласників.

Приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини у цьому селі теж на славу. Тільки хороші відгуки можна було почути і про роботу персоналу, зокрема завідуючої Т.Ф. Канюки. А от самостійно вирішити проблему з опаленням самим медикам не під силу.

Потребує ремонту і прекрасне приміщення дитячого садка. О.Г. Шаргородська, виконуюча обов’язки завідуючої, розповідала про те, що все можливе в силах її колективу, вони роблять. Але без суттєвої допомоги вже не обійтися.

Давно потребує матеріальної підтримки і сільський будинок культури. При ньому навіть діє духовий оркестр під керівництвом П.Т. Усатюка.

Побувавши на об’єктах соціально-культурної сфери, а також у деяких виробничих у цьому селі, несправедливо було б не згадати колишнього керівника чернятського господарства Г.Н. Горбатюка, при головуванні якого було чимало побудовано. Тож здавалося б, тільки підтримувати ці об’єкти потрібно тепер у належному стані. На жаль, то в одному, то в іншому місці, у декого складалося враження, що і на це вже ми або ж неспроможні, або як і робимо щось, то з великими потугами.

В той же час навіть на території даної громади є докази того, що вирішення багатьох проблем надто залежить від керівника того чи іншого об’єкта, на яких побували. Приклад тому Хмарівська ЗОШ І-ІІ ступенів, де вже довгий час директором М.Т. Дудник.

Cерце радіє, коли потрапляєш у такі заклади.

У ній і прекрасний спортзал, і в класи приємно зайти. У деяких, в тому числі і малокомплектних школах, ціла проблема, як їх обігріти, а у Хмарівській років з дванадцять функціонує ще й теплиця.

Якщо в багатьох проблемою є обладнати санвузол у готовому приміщенні, то в Хмарівській повним ходом мурують стіни додаткової прибудови, щоб мати такий санвузол і в себе.

Робиться це, зрозуміло, при підтримці інвестора, сільської ради, але ініціатива все-таки виходить з школи.

Виховний процес у ній, хоч вона і в бригадному селі, теж на рівні.

Тож під час відвідування цього навчального закладу гості не могли не згадати ще й про таке: той, хто хоче щось зробити, обов’язково знайде резерви і зробить, а хто не хоче, чи не вміє – шукає шляхи виправдання. Однією з найпоширеніших причин є безгрошів’я. Ніби Хмарівська школа фінансувалася якось по-особливому.

Відвідав голова райдерж - адміністрації разом з командою фахівців і інші об’єкти.

Зокрема, тік і насіннєвий завод, свиноферму місцевого господарства «Надбужжя Плюс», де спілкувалися з людьми. Окремі розпорядження, зауваження на адресу місцевих керівників висловлювалися на місцях, вирішення деяких проблем було також взято на контроль.

Після всього представниками з району було проведено прийом громадян з їхніми скаргами та пропозиціями.

Найбільше їх стосувалося оплати за орендовані земельні паї та укладання на це договорів.

В цілому можна було зробити висновок, що на території даної громади чимало вже зроблено і робиться, але щоб все, як кажуть, ставало на свої місця, щоб тут панували ділова атмосфера і спокій, зробити потрібно ще дуже багато.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Гриненко Петро Андрійович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Проблеми громади мають об’єднати всіх - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення