Fridge magnet wooden gears

Проблеми громади мають об’єднати всіх

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Серпня 2011, 23:08

На знімку: голова райдержадміністрації Олександр Федорович Снігур (в центрі) зустрівся з працівниками насіннєвого заводу місцевого сільгосптовариства «Надбужжя плюс» та його керівником Олександром Івановичем Годою.

Не варто, мабуть, нікого переконувати в тому, що тільки поспілкувавшись з жителями тієї чи іншої громади безпосередньо за місцем їх проживання, вникнувши в їхні проблеми, можна найправильніше прийняти те чи інше рішення щодо надання допомоги. Саме з цією метою і побувала днями група керівників районних управлінь і служб, очолювана головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, у селах Чернятці та Хмарівці.

На подвір’ї Чернятської школи гостей зустріла її директор В.І. Чаленко. Розрахована школа на 480 учнів, та, на жаль, у її стінах тепер їх тільки 108.

Це один з кращих на сьогодні освітянських закладів району. Внутрішні санвузли, за сприянням інвестора, у ній обладнали ще два роки тому.

Нині її також газифіковано.

Була проблема із заміною вікон на металопластикові, але і вона вже зрушила з місця.

Троє вікон при сприянні місцевого господарства поміняли батьки учнів, ще на двоє виділив кошти районний відділ освіти.

Головою райдержадміністрації було запропоновано заготовити яблука, які постійно повинні бути з початком навчального року у кожній шкільній їдальні, якщо навіть доведеться зробити це силами старшокласників.

Приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини у цьому селі теж на славу. Тільки хороші відгуки можна було почути і про роботу персоналу, зокрема завідуючої Т.Ф. Канюки. А от самостійно вирішити проблему з опаленням самим медикам не під силу.

Потребує ремонту і прекрасне приміщення дитячого садка. О.Г. Шаргородська, виконуюча обов’язки завідуючої, розповідала про те, що все можливе в силах її колективу, вони роблять. Але без суттєвої допомоги вже не обійтися.

Давно потребує матеріальної підтримки і сільський будинок культури. При ньому навіть діє духовий оркестр під керівництвом П.Т. Усатюка.

Побувавши на об’єктах соціально-культурної сфери, а також у деяких виробничих у цьому селі, несправедливо було б не згадати колишнього керівника чернятського господарства Г.Н. Горбатюка, при головуванні якого було чимало побудовано. Тож здавалося б, тільки підтримувати ці об’єкти потрібно тепер у належному стані. На жаль, то в одному, то в іншому місці, у декого складалося враження, що і на це вже ми або ж неспроможні, або як і робимо щось, то з великими потугами.

В той же час навіть на території даної громади є докази того, що вирішення багатьох проблем надто залежить від керівника того чи іншого об’єкта, на яких побували. Приклад тому Хмарівська ЗОШ І-ІІ ступенів, де вже довгий час директором М.Т. Дудник.

Cерце радіє, коли потрапляєш у такі заклади.

У ній і прекрасний спортзал, і в класи приємно зайти. У деяких, в тому числі і малокомплектних школах, ціла проблема, як їх обігріти, а у Хмарівській років з дванадцять функціонує ще й теплиця.

Якщо в багатьох проблемою є обладнати санвузол у готовому приміщенні, то в Хмарівській повним ходом мурують стіни додаткової прибудови, щоб мати такий санвузол і в себе.

Робиться це, зрозуміло, при підтримці інвестора, сільської ради, але ініціатива все-таки виходить з школи.

Виховний процес у ній, хоч вона і в бригадному селі, теж на рівні.

Тож під час відвідування цього навчального закладу гості не могли не згадати ще й про таке: той, хто хоче щось зробити, обов’язково знайде резерви і зробить, а хто не хоче, чи не вміє – шукає шляхи виправдання. Однією з найпоширеніших причин є безгрошів’я. Ніби Хмарівська школа фінансувалася якось по-особливому.

Відвідав голова райдерж - адміністрації разом з командою фахівців і інші об’єкти.

Зокрема, тік і насіннєвий завод, свиноферму місцевого господарства «Надбужжя Плюс», де спілкувалися з людьми. Окремі розпорядження, зауваження на адресу місцевих керівників висловлювалися на місцях, вирішення деяких проблем було також взято на контроль.

Після всього представниками з району було проведено прийом громадян з їхніми скаргами та пропозиціями.

Найбільше їх стосувалося оплати за орендовані земельні паї та укладання на це договорів.

В цілому можна було зробити висновок, що на території даної громади чимало вже зроблено і робиться, але щоб все, як кажуть, ставало на свої місця, щоб тут панували ділова атмосфера і спокій, зробити потрібно ще дуже багато.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Макогін Костянтин Олександрович (1908) 1908 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Лейтенант. Загинув 23.02.42. Похов. с. Сиваш, Первомайський р-н, Харківська обл.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Проблеми громади мають об’єднати всіх - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники