Fridge magnet wooden gears

Сергій Савченко: «Запорука розвитку – стабільність в державі»

 • Подобається1Не подобається
 • 25 Серпня 2011, 09:00

С.П. Савченко

Директора СТОВ «Лан» С.П. Савченка добре знають як талановитого керівника, вмілого організатора не лише в нашому районі, а й в області. Не випадково Сергій Павлович вже тривалий час очолює раду сільгоспвиробників Бершадщини. Заслуженим авторитетом користується С.П. Савченко й у селян, земляків, які виявляють йому високе довір’я і восени минулого року обрали депутатом обласної ради. Про депутатську діяльність, а також про умови та перспективи господарювання на землі – наша розмова.

– Сергію Павловичу, депутатом обласної ради Вас обрано за результатами виборів в одномандатному мажоритарному окрузі №4. Чи легкою була перемога на виборах?

– Специфіка нашого району така, що він суто аграрний.

Сільгоспвиробникам, громадянам відомо про те, що я послідовно, наполегливо відстоюю інтереси галузі, в якій багато років працюю. Мабуть, це головна причина того, що я переміг на виборах серед семи кандидатів з досить таки серйозним відривом. Люди знають мене, хочуть змін на краще, насамперед, в соціальній сфері. Але вони будуть лише тоді, коли будуть зрушення в економіці. Нині кожен житель в селі переживає за те, як буде розвиватися сільське господарство, яким шляхом йтиме держава. Це доля не лише тих, хто працює в галузі агропромислового комплексу, а й тих, хто проживає в сільській місцевості. У попередні роки за рахунок господарства була побудована чи не вся соціальна інфраструктура. І сьогодні воно значною мірою підтримує її, справно сплачує податки до місцевого бюджету. Тому від того, як працюватиме сільське господарство, чимало залежить доля жителів територіальних громад.

– З чого Ви розпочали свою депутатську діяльність? Що вже вдалося втілити у життя із програмних засад, з якими йшли на вибори?

– До цього я вже був депутатом районної ради чотирьох скликань. Депутатом же обласної ради обраний вперше. Працюю в постійній комісії з питань містобудівної діяльності, розвитку населених пунктів та благоустрою територій. І на сесіях, і на засіданнях комісії вже розглянуто чимало актуальних питань, по ходу вникаю в проблеми, намагаюся ефективно їх вирішувати. Багато безпосередньо спілкуюся з виборцями, прагну допомогти їм.

– До речі, з якими питаннями звертаються до Вас громадяни?

– Багато людей приходить на прийоми. Вони цікавляться станом і перспективами розвитку економіки країни, проведенням реформ, зокрема пенсійної. Селяни не зацікавлені в тому, щоб розвалилися ті господарства, які ще є. Жителів маньківської територіальної громади турбує перспектива місцевої дільничної лікарні, де прекрасна матеріально-технічна база. Є питання й стосовно роботи гранітного кар’єру, який наблизився до Шумилова. Окрім цього, чимало звернень стосовно оформлення спадщини, працевлаштування, надання матеріальної допомоги на лікування тощо.

– СТОВ «Лан», яке Ви очолюєте, одне з кращих сільськогосподарських підприємств в районі. Якими були цьогорічні жнива для товариства?

– Наше господарство має в обробітку 2,3 тисячі гектарів землі, на якій вирощуємо зернові, технічні, кормові та овочеві культури, займаємося також виробництвом гібридного насіння кукурудзи. Жнива вже завершилися, але, на жаль, ми не отримали того врожаю, якого очікували, хоча й маємо пшеницю другого класу (що рідко буває в нашій зоні), третього класу. Цього року більш сприятливі умови були для північних районів.

Одна з причин того, що недобрали врожай – дещо знизилася загальна культура землеробства, докорінних змін сьогодні потребує система живлення тощо. Аналізуємо всі ці причини і думаємо, як краще підготуватися до вирощування врожаю в наступному році. Наразі проводиться підготовка грунту, готуємо перспективні сорти озимих культур, щоб вчасно і якісно розпочати посівну.

– Відомо, що СТОВ «Лан», яке орендує землі на території трьох сіл, а також Ви особисто активно долучаєтесь до розв’язання соціальних проблем територіальної громади. Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

– У сільських рад багато повноважень, але мало коштів. А проблем дійсно чимало – дороги, благоустрій, газифікація тощо. В нашій територіальній громаді розвинена соціальна інфраструктура – три школи, два дитсадки, дільнична лікарня, два ФАПи, сільський будинок культури, два клуби… Утримання цих закладів потребує значних коштів, тому господарство намагається у всьому допомагати. Долучаємося до ремонту доріг, санітарної очистки населених пунктів та благоустрою. Допомагаємо школам, дошкільним закладам з ремонтом.
Для прикладу, протягом останнього місяця надали допомогу (3,5 тис. грн.) для проведення ремонту спортивного залу Маньківського територіального фізкультурно-спортивного клубу «Гетьман».

Не стоїмо осторонь і від проблем населення – надаємо послуги з оранки городів, підвозу кормів, соломи. До речі, ми своєчасно розраховуємося з пайовиками за оренду землі, розмір цієї плати становить в середньому 7,5%. І цього року плануємо видати за пай по тонні зерна.

– Сергію Павловичу, Ви також голова ради сіль госп - виробників району. В яких умовах доводиться працювати нині хліборобам?

– Керівників, спеціалістів найбільше непокоїть нестабільність на ринку зерна, сільськогосподарської продукції, взагалі цінової політики. Вже намітилася тенденція до зменшення ціни на вирощене зерно, разом з тим вона росте на дизпаливо і сягає вже європейського рівня. На сьогодні дещо покращилася ситуація в свинарстві. На жаль, ціна на цю продукцію піднялася тоді, коли вже фактично нема що продавати. Виробництво продукції тваринництва надзвичайно складне, тому що це щоденна, цілодобова праця.

Повинна бути стабільність, щоб можна було якось спланувати на рік, на два, на три.

Буде стабільність – буде й поголів’я в тваринництві. Своєрідним показником, індикатором тут слугує утримання поголів’я худоби й свиней населенням в приватному секторі. Галузь потрібно дотувати, за минулий рік селяни дотацій не отримували.

Чимало й таких питань, які на сьогодні не врегульовані чинним законодавством.

Сьогодні ми стоїмо на порозі ринку землі, яка незабаром стане товаром. Як розвиватиметься ситуація надалі? Переконаний, чимало селян у зв’язку з матеріальними проблемами продаватимуть землю. Це викликає тривогу. Законопроектами передбачено, що право купувати землю матимуть тільки приватні особи та фермери. Таким юридичним особам, як наше СТОВ, треба буде проходити реорганізацію. Після цього потрібно буде заново оформляти договори оренди землі. Виготовлення ж обмінних файлів, реєстрація договорів обходиться господарству в круглу суму. Потрібно, щоб не повторилася доля із землею, як і з приватизаційними сертифікатами.
Непокоїть і проблема зайнятості сільського населення.

Словом, в державі, в аграрному секторі економіки потрібна стабільність. Більш суттєвою має бути і державна підтримка сільських товаровиробників.

Користуючись нагодою, вітаю своїх виборців та жителів району з 20-ою річницею незалежності України і бажаю всіляких гараздів у житті.

Спілкувався Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Хлівнюк Матвій Йосипович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 02.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Сергій Савченко: «Запорука розвитку – стабільність в державі» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення