Fridge magnet wooden gears

Лідером – 32 роки

 • Подобається2Не подобається
 • 24 Жовтня 2011, 09:00

На знімку: директор ТОВ «Агрофірма «Джулинка» Микола Федорович Хливнюк обговорює хід збирання кукурудзи з комбайнером Іваном Олександровичем Печеним (праворуч), який працює напару з сином Олександром

У районі на сьогодні годі когось і шукати, хто б, як він, тридцять другий рік підряд очолював сільськогосподарські підприємства, та ще й досить непрості – сімнадцять років осіївське і ось вже п’ятнадцятий – джулинське. Знаючи, що у Миколи Федоровича вже правило – завершувати осінні польові роботи у жовтні, зустрілися з ним у полі, де якраз збирали качанисту.

– А ми і в цьому році зможемо їх у жовтні завершити, якщо тільки на заваді не стануть якісь природні негаразди, – почав він розмову.

А на оті негаразди нинішній рік для джулинчан дійсно виявився багатим. Вологи не вистачало ні весною, коли вона потрібна вкрай, ні восени, коли настала пора сіяти озимі. Як вже тут не повести мову про хліборобську вдачу, везіння.

– Спробуй чогось досягти, коли на додачу до всього ще й природа ставить підніжки. А коли прийшла пора копати цукрові буряки, хлопці з найнятою технікою навіть відмовилися те робити, поки не піде дощ,– розповідав Микола Федорович.

Але хоч і позначилися такі її «вибрики» на врожаєві, все ж показники, особливо по зернових, виявилися у півтора рази кращі, ніж торік. Кукурудза, яку вирощували на 380 гектарах, повинна видати не менше, як по 80 центнерів з кожного.

Здавалося б, справи йдуть так, як і повинно бути. Але керівника господарства хвилює, що на дослідних ділянках під качанисту внесли трохи більше мінеральних добрив, і різниця по врожайності стала досить суттєвою. От тільки за що мали купити оті мінеральні добрива, щоб по стільки ж внести на товарних посівах?

Подібний приклад можна навести і по соняшнику, стверджував Микола Федорович.

Але, незважаючи ні на що, у Джулинці таки ризикнули і на 800 гектарах посіяли озиму пшеницю, а після того, як пішов дощ, взялися досівати ще й озимий ячмінь, щоб усе було, як планували.

Щодо збирання кукурудзи, то справлялися власними силами. Коли мова зайшла про організацію робіт осіннього комплексу, Микола Федорович наголошував, що у всьому не тільки його заслуга. Він називав тих, на кому сьогодні тримається рільництво. Це такі механізатори, як Олексій Головко і Іван Печений, Юрій Леочко і Олексій Хворостяний та інші. Від механізаторів теж залежить хліборобська удача.

Що можна сказати про тваринництво? У свій час М.Ф. Хливнюк був навіть позаштатним радником у трьох міністрів сільського господарства. Але такого, щоб свинина була дешевшою від яловичини, він не пригадує, тому не перестає дивуватися. Адже бичка «пошли» пастися, і вже буде м’ясо, а щоб мати центнер свинини, треба згодувати тонну зерна, яке тепер коштує недешево.

Але цій галузі він так і не зрадив, як інші – у господарстві до тисячі голів свиней, чимале поголів’я ВРХ.

Здавалося б, підтримувати б такі господарства, але тут парадокс. З керівників, які давно збули худобу, ніхто за поголів’я вже і не питає. Інша справа, як допустить це зменшення той, у кого воно є. Але М.Ф. Хливнюк, за його словами, готовий на все, щоб зберегти його, а людям – роботу.

Він переконаний, що і сільськогосподарському виробництву, як і всякому іншому, має бути економічне обґрунтування. А поки що виходить чомусь все навпаки. Мито на зерно, наприклад, зняли, а підняти ціну на нього чомусь «забули», от і потерпає селянин. Або ж зростають ціни на пальне, добрива, електро - енергію, і всі мотивують це тим, що їх виробництво повинно бути рентабельним.

Чому ж тоді ніхто не нагадає, що і сільськогосподарське повинно бути таким?

Щоправда, Микола Федорович визнає, що ситуація у сільськогосподарському виробництві завжди була складною, але раніше все-таки розуміли, що воно є основою держави. Тепер же про це ніби забули, хоч рано чи пізно доведеться про це згадати.

Адже, коли буде таким, як треба, сільськогосподарське виробництво, вирішуватимуться і всі інші державної ваги питання.

М.Ф. Хливнюк, звичайно, не допустить, щоб рік був збитковим. Але тупцювати на місці село, на його думку, перестане тільки тоді, як вирішуватимуться усі проблеми на рівні держави. При цьому він навів приклад з виробництвом цукросировини. Невже для держави не вигідніше було б встановити на неї відповідну ціну і тим самим забезпечити сировинну базу біля цукрових заводів, ніж звозити її, як це робиться тепер, з інших областей?

Чимало цікавих думок довелося почути того дня від цього досвідченого керівника, який відзначатиме в неділю свій черговий день народження. Тільки з цього можна було зробити висновок: не обминула таки його хліборобська удача, якщо настільки переймається він сільським господарством. Нехай же ще надовго вистачить йому здоров’я й терпіння не зраджувати хліборобському ремеслу.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Войтовський Пилип Тимофійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Лідером – 32 роки - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення