Fridge magnet wooden gears

«Де сяє сонце золоте…»

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Жовтня 2011, 23:47

На знімку: миттєвості свята

Найсхідніше село району та області – Тернівка – днями відзначило своє свято. У рамках дня села свій 150-річний ювілей відсвяткувала і місцева школа. Як і годиться, на урочистості з цієї нагоди прибули численні гості.

Усе в житті розпочинається зі школи. У цей день до своєї альмаматер завітали випускники різних років. Для них було проведено презентацію школи, нове приміщення якої збудували у 1985 році.

Урочисто звучать слова шкільного гімну: Де сяє сонце золоте І радощів криниця, Тернівська школа знов цвіте У пишних чорнобривцях.

Учасники свята вшанували пам’ять тих, хто пішов із життя, ознайомилися зі стендами, що розповідають про історію школи, її кращих випускників. Серед них – відомі за межами району та області особистості: Микола Хливнюк – керівник джулинського господарства, Людмила Карамушка (Кучер) – доктор психологічних наук, професор, Олександр Жорницький – кандидат ветеринарних наук, Володимир Довгополюк – керівник ПСП «Промінь», Віктор Вішталь – головний інженер облагробуду, Володимир Гордієнко – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Кримської академії наук… На святкуванні ювілею школи, крім директора Тетяни Ярмійчук, виступали також учителі, учні, гості. Начальник районного відділу освіти Лідія Дзюбенко та голова ради профспілки працівників освіти Микола Морочинський теж виступили і вручили подарунки.

А далі напрям урочистостей змінився, зі школи акцент перемістився на село. І тут зі словом виступив сільський голова Михайло Кузик. Свій внесок у святкування зробили працівники культури. Головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Тетяна Тиворська сказала, що свято села відбувається в рамках районного фестивалю «Благословенна будь, земля моїх батьків».

І найперше громада вшанувала найстаріших жителів села – Антоніну Болячу, Ганну Наконечну, Марію Галько, усім їм вже більше, ніж по дев’яносто років.

Вшанували короваями і попередніх сільських голів, голів колгоспів, директорів школи, випускників, які досягли вагомих результатів у праці. Добре слово і пісня прозвучали на адресу ветеранів війни, солдатських вдів, а також тернівчан, які пройшли афганську війну, Чорнобиль… Особливо зворушливим було вшанування матері-героїні Галини Шевчук, яка народила і виховала семеро дітей, подружніх пар, за плечима яких понад п’ятдесят років сімейного життя – Василя та Зої Сікорських, Миколи та Олени Бобків. А Іван та Марія Висоцькі прожили разом аж шістдесят п’ять років! Відзначили і тих, хто святкував цьогоріч свої срібні весілля.

А також молоді сім’ї, у кого народилися діти в цьому році.

Велелюдне свято, хоч і тривало не одну годину, промайнуло, здається, дуже швидко, залишивши людям найкращі враження. Воно ще раз підтвердило: село – це одна велика родина. І якщо тут всі розумітимуть і підтримуватимуть одне одного, то зуміють подолати проблеми і виклики, які ставить перед ними час.

Богдан БІЛОУС. с. Тернівка


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Де сяє сонце золоте…» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники