Fridge magnet wooden gears

Творить із кісток і дерева красу

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Жовтня 2011, 23:48

На знімку: майстер В.О. Рябоконь і його картина з кісток риби «Павук»

Талановитий учитель трудового навчання Красносільської загальноосвітньої школи В.О. Рябоконь майже двадцять років займається різьбою по дереву. Він майстерно виконує різьблення в різних техніках, вироби із дерева в його руках справді оживають. Майстер створив свою авторську програму по різьбленню, яку читає в старших класах, веде гурток, в якому займаються півтора десятка учнів. Результат цієї діяльності – вихованці Василя Оникійовича вже п’ять років поспіль стають переможцями або призерами конкурсу юних майстрів ремесел, який щороку проводить обласна станція юних натуралістів. Роботи гуртківців знаходяться у Вінниці, Києві і навіть у Польщі, експонувалися на виставці в рамках акції – «Мистецтво одного села», традиційно виставляються в експозиціях до Дня незалежності України, на інших заходах.

Останнім часом В.О. Рябоконь захопився ще одним видом мистецтва – виготовленням картин… з риб’ячих кісток.

– Ідея зародилася більше двох років тому, після того, як прочитав замітку про київську майстриню, – розповідає Василь Оникійович. – В газеті була маленька картина і буквально кілька слів про техніку роботи. Потім почав збирати матеріал для майбутніх картин – кістки риби, луску тощо.

Варто зазначити: село Красносілка розташоване на лівому березі Південного Бугу, а В.О. Рябоконь, виявляється, – заядлий рибалка, тож кістки він збирає з усіх видів риб, які мешкають в навколишніх водоймах. Для цього рибу потрібно зварити, розібрати, кістки ретельно очистити від залишків м’яса, кілька разів промити, просушити. Потім кістки, причому, з усіх частин тіла риби, сортуються за розміром, формою. Тобто є певна технологія, це доволі тривалий процес.

– В кінці роботи іноді покриваю кістки звичайним лаком для нігтів і все, адже кістка має свій неповторний колір, і додавати додаткові фарби не потрібно, – вважає майстер.

Для створення своїх картин Василь Оникійович використовує виключно матеріал риби – кістки, луску, які прикріплює на тканину – чорний оксамит – за допомогою звичайного клею. Робота дуже копітка і потребує надзвичайної акуратності. Саме тому незвичайний художник використовує окуляри, пінцет і шприц з тонкою голкою. На основі відомих сюжетів створює власні ескізи, які корегуються в процесі роботи.

Рамки для картин, звісно, виготовляє сам.

Потрібно сказати про те, що художників, які створюють картини в стилі фіш-арт, навіть у світі не так вже й багато.

В.О. Рябоконь за допомогою Інтернету знайшов кількох, пробував спілкуватися з ними, але, за його словами, кожний майстер зберігає свою маленьку таємничку, якою ділитись не бажає.

В доробку Василя Оникійовича вже більше десяти картин, деякі він подарував знайомим, окремі знаходяться в роботі. Нещодавно ж в районному краєзнавчому музеї протягом місяця діяла його персональна виставка картин з кісток риби.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Колесник Олександр Якимович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Творить із кісток і дерева красу - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники