Fridge magnet wooden gears

Картини баланівського різьбяра

  • Подобається2Не подобається
  • 24 Вересня 2012, 23:53

Не так давно в райцентрі проводилася виставка-продаж робіт майстрів народної творчості, аматорів мистецтва. Щиру зацікавленість викликали у глядачів і різьблені дерев’яні витвори Миколи Чабана, про які він (на знімку справа) охоче розповідає.

Стежину у світ мистецтва Микола почав прокладати ще підлітком. Спочатку він спробував себе у графіці, почав писати картини іншими техніками. Мріяв здобути відповідну освіту, але свої творчі здібності довелося розвивати, в основному, самотужки. А допомагав йому в цьому батько – Олексій Маркович у свій час закінчив художнє училище, працював художником-оформлювачем у Баланівському сільському будинку культури.

Згодом батько почав займатися деревообробкою, різьбленням. Долучився до цього і син – Микола навіть деякий час працював на деревообробному підприємстві. Але він швидко збагнув, що ця буденна, позбавлена творчості робота, не для нього.

Йому цікавіше було творити, фантазувати, і він увесь вільний час присвятив улюбленій справі.

Молодий майстер перед тим, як взятися за різця, спочатку чимало спостерігав за роботою батька, переймав секрети ремесла.

З кожним днем майстерність юнака зростала. Різьбленими виробами Миколи почали цікавитися місцеві жителі. Потім трапилася нагода продемонструвати свої роботи в районному краєзнавчому музеї на виставці одного села «У мистецьких барвах моя Баланівка». З часом його вироби стали окрасою багатьох районних та обласних виставок. Є вони й у багатьох помешканнях односельчан, а також в церквах.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Громлюк Степан Гаврилович (1920) 1920 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.06.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Картини баланівського різьбяра - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники