Fridge magnet wooden gears

Народний умілець з Баланівки

  • Подобається9Не подобається
  • 27 Січня 2010, 08:55

На знімку: народний умілець Микола Чабан презентує картину «Козаки з панщини йдуть».

Усвіт мистецтва кожен приходить по-різному. Микола Чабан з Баланівки любов до творчості, схоже, успадкував від батька Олексія Марковича, який у свій час закінчив художнє училище в Києві, працював художником-оформ - лювачем в місцевому будинку культури.
Син теж захопився малюванням, спочатку олівцем. За кілька років Микола написав багатенько графічних робіт – портретів, пейзажів, малюнків з картин. Він створює напрочуд виразні, завершені образи і міг би на професійному рівні ілюструвати різні видання.
Хлопець мріяв вивчитися на художника, але не було можливості. Розвивав свої здібності самотужки, на практиці.

На виготовлення однієї картини без рамки потрібно кілька тижнів. Заготовки з дерева М. Чабан замовляє, а далі сам обробляє фрезами, потім – ручна робота за допомогою різців, молоточка

Микола деякий час працював на деревообробному підприємстві у сусідньому селі, але для нього було цікавіше творити.
Останнім часом М. Чабан від графіки дещо відійшов і, за його словами, «перейшов на дерево». Тепер в основному займається різьбленням, створює картини здебільшого релігійного змісту. Хоч він майстер ще не дуже визнаний, але вже чимало його робіт є в церквах. Нині завершує кілька картин, які увійдуть до жертовника. В колекції Миколи є й чудова картина «Козаки з панщини йдуть» – копія малюнка з літератури, яку він переніс на дерево.
Між іншим, це досить складна і важка робота – на виготовлення однієї картини без рамки потрібно кілька тижнів. Заготовки з дерева М. Чабан замовляє, а далі сам обробляє фрезами, потім – ручна робота за допомогою різців, молоточка.
– Вироби можна виготовляти з будьякого дерева – від липи до ясена, грабу, – ділиться тонкощами справи майстер, – але найлегше з липи, яка м’яка в обробітку. Черешня – тверда порода, але з неї краще виготовляти дуже мініатюрні речі, деталі.
Вперше на суд глядачів народний умілець Микола Чабан свої роботи представив три роки тому в районному краєзнавчому музеї на виставці мистецтва одного села «У мистецьких барвах моя Баланівка». Потім ще кілька разів – на районних виставках-оглядах, нещодавно – на обласному мистецькому святі «Співець Подільського краю», приуроченому до 110-ї річниці з дня народження славетного композитора, фольклориста, диригента, педагога Р.А. Скалецького.
Роботи Миколи Чабана вирізняються досконалістю, тонко передають красу природи, характер людини і нікого не залишають байдужими.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Батоженко Гнат Потапович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 01.04.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Народний умілець з Баланівки - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники