Тов «Удич» – з хлібом

 • Подобається0Не подобається
 • 27 Жовтня 2011, 23:54

На знімку: директор господарства Микола Іванович Бас (справа), завідуюча током Настасія Василівна Шевчук та механізатор Василь Іванович Клебанський перевіряють електронним вологоміром вологість зерна кукурудзи у складі.

Це товариство є на сьогодні одним з кращих господарств у районі не випадково. Планку, якщо висловлюватися спортивною мовою, піднято його директором М.І. Басом настільки високо, що навіть незначне упущення може сприйматися з великою тривогою. Як господарюють у цьому товаристві, ми попросили розповісти його досвідченого керівника.

– Ранніх зернових у нас намолочено по 46,6 центнера з гектара, зокрема, озимої пшениці – по 50, а окремі її площі видали навіть по 70 центнерів з гектара. Якісне насіння, відповідні технології й ставлення до їх дотримання, самовіддана праця людей – ото і весь секрет успіху. Виявляється, якщо чітко їх дотримуватися, можна і на наших землях мати непогані результати. Кукурудза, наприклад, якщо не підведуть погодні умови при збиранні, повинна видати не менше, як по 120 центнерів з гектара – подібного врожаю М’якохід ще не знав.

Хоч існують відповідні технології її вирощування, рекомендації, ми не один рік експериментували, щоб вийти на цей показник. Якщо ж глянути на дану культуру більш спрощено, то потрібно, всього-навсього, мати по 5-6 рослин на кожному погонному метрі, добре заправлений грунт, захистити посіви від бур’янів, шкідників, хвороб і тоді можна мати навіть по 140 центнерів з гектара.

Але щоб дотримуватися технологій, потрібно мати неабиякі на все кошти. От тільки де їх брати при такому ставленні до села. Якщо наші експериментатори зверху і надалі так здійснюватимуть свої експерименти над сільським господарством, то буде взагалі не до технологій. Встановили, наприклад, вивізне мито на зерно і втратили ринок на нього. Тоді вивізне мито встановили ще й на олію. В результаті спочатку, як молотили соняшник, ціна була 4250 гривень за тонну, а після введення мита вона знизилася до 3200 гривень. А коли мито відмінили, то ринок було вже втрачено, і крайнім виявився селянин.

Щоправда, останнім часом ситуація дещо покращилася.

Тому за тисячу тонн пшениці, яку ми таки приберегли, і дві тисячі тонн кукурудзи розраховуємо щось мати. Хоч і в даному випадку ніхто ще не знає, якими будуть ціни на добрива, адже на газ вони невідомі. Навівши ці приклади, веду до того, що як тільки держава сприятиме – можна буде працювати з прибутками.

А ще ж прагнемо не забувати про заробітну плату, яка у господарстві постійно зростає і на кінець року становитиме в середньому 1600 гривень. Але і цього вже замало.

Наші трудівники ні в чому не гірші, ніж у Європі, і давно заслуговують на краще життя.

З метою економії кукурудзу сушимо на власній сушарці.

Вона хоч і малопродуктивна, всього 35 тонн на добу, але якщо враховувати транспортні витрати, то досушування зерна на ній в чотири рази дешевше, ніж на спеціалізованих підприємствах.

Щодо тваринництва, то вирішили переорієнтуватися з молочного на м’ясний напрямок його розвитку. Робимо все, щоб і в свинарстві, де маємо 565-грамові середньодобові прирости, перейти на м’ясний тип відгодівлі.

Ризики, звичайно, підстерігають на кожному кроці. Через засушливу осінь, наприклад, посіяли лише 400 гектарів озимої пшениці і 50 гектарів ячменю. Але так, як в інших областях практикують пізній посів, спробували так посіяти і ми.

Відтік робочої сили з села хоч і стримуємо, маючи у господарстві до восьмидесяти робочих місць, проте і брати на роботу багатьох вже немає як. Тому, відчуваючи конкуренцію, у нас добре трудяться всі. Але все ж хотів би відзначити механізаторів Володимира Куклича, Артура Калтакчана, Михайла Дзіся, Віталія Кошляка, Олександра Желізняка, Олександра Єремєєва. У тваринництві – Наталю Забіяку, Марію Соляр і міг би називати ще чимало прізвищ. На найкращу похвалу заслуговують і чимало наших спеціалістів.

Щоб і надалі дотримуватися технологій, купили самохідний, із супутниковою навігацією, обприскувач, оновили тракторний парк. Хімічний захист на полях взагалі став однією з основних складових технологій. Маємо на меті оновити ще й комбайновий парк, купити імпортну сівалку, з якою можна буде впровадити нульовий цикл обробітку грунту. В одному з сусідніх сіл тільки завдяки їй мають у цьому році сходи ріпаку. Якби сіяли звичайною, з дисковими сошниками, втрати насіння становили б на десятки тисяч гривень.

Розповідаючи про це, веду до того, що всі тонкощі виробництва ми прекрасно бачимо. Жаль лише, що у нас щене виплачують дотації – на кожний гектар ріллі, як на Заході. А були б дотації – іншими були б і урожаї, і заробітна плата, а з нею і відрахування в різні фонди. Ми і без того щомісяця сплачуємо лише у Пенсійний фонд по 50-60 тисяч гривень.

З нашими чорноземами і працьовитими людьми можна було б прогодувати значну частину світу.

А щодо мене, як керівника господарства, то вважаю, що чи не найголовніше тепер вміти тримати руку на пульсі.

Бо життя тепер таке, що як тільки десь відстав, то сезон буде втрачено і наздоганяти вже дуже важко. Через це працювати стало хоч і важче, проте цікавіше.

За кожний орендований пай, наприклад, ми видаємо по 950 кілограмів зерна, по 25 кілограмів цукру і по сім гречки. Тож курс ТОВ «Удич», яким він є сьогодні, нами визначено давно. І всі наші працюючі його розуміють.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
4 фото   
<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Білоус Павло Власович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. м. Вроцлав, Польща.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Тов «Удич» – з хлібом - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення