Fridge magnet wooden gears

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Лютого 2012 р

На знімку зліва направо: ветерани війни в Афганістані В.М.Щерба, А.І. Грицик, Ю.Г. Палій, А.О. Івасик, С.М. Чаленко, А.П. Драган та О.Л. Гончаренко.

Усім відомо, як воїни-інтернаціоналісти цінують вірність бойовим традиціям і братерство, активно підтримують один одного. Про те, чим живе сьогодні районна спілка ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів), які завдання вирішує, розповідає її голова Анатолій Олексійович ІВАСИК.

– Нині на обліку в нашій організації близько 120 ветеранів війни в Афганістані і майже сорок учасників бойових дій на території інших держав. Діяльність нашої спілки направлена на те, щоб більш ефективно використовувати наявні можливості у забезпеченні захисту прав ветеранів війни, сімей загиблих, надавати їм всіляку допомогу і сприяти вирішенню проблем.

Торік на республіканському рівні проводилися акції протесту проти звуження пільг ветеранам війни в Афганістані та іншим воїнам-інтернаціоналістам.

Члени районної спілки в цих заходах участі не брали, хоча були готові до цього.

Усвідомлюючи необхідність посилення соціального захисту ветеранів вій ни, а також з метою збереження злагоди, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих, створення належних умов їх життєзабезпечення та шанобливого ставлення, керівництво області домовилося про спільні дії у вирішенні цих проблем, і 24 січня нинішнього року було підписано Угоду про взаємодію і співпрацю обласної влади з Вінницькою обласною спілкою ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів). Про цей документ нещодавно вже йшлося на засіданні «круглого столу» в районній раді, на якому обговорювалося питання діяльності ветеранських організацій. Гадаю, ми спільно складемо по пунктах план виконання цієї Угоди на районному рівні. Таким чином, крім тих пільг, що встановлені законодавством, надаватиметься певна додаткова допомога.

Зокрема, встановлено 30відсоткову квоту при розподілі путівок ветеранам війни в Афганістані, членам сімей загиблих воїнів на лікування в обласному клінічному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни. Також встановлено квоту для санаторнокурортного лікування для ветеранів війни в Афганістані.

Відпрацьовується механізм додаткового забезпечення безоплатними санаторно-курортними путівками інвалідів війни, учасників бойових дій та членів сімей загиблих для лікування у санаторіях області, які не входять до системи Міністерства соціальної політики України. В цій Угоді не забули і таку категорію, як сім’ї померлих воїнів-«афганців». В документі також є пункт про те, щоб пам’ятні знаки, обеліски, пов’язані з війною в Афганістані, були взяті на баланс відповідних територіальних громад, щоб забезпечувався належний стан утримання могил, військових поховань.

До речі, в нашому районі буде створено музей пам’яті воїнів, полеглих в Афганістані, та афганської війни. Вже визначено, що приміщення для нього буде відведено в Бершадському будинку дитячої творчості. Наразі готуються документи для того, щоб укласти угоду на оренду цього приміщення. Звісно, воно потребує ремонту. Сподіваємося, що область теж виділить на це кошти.

Розпочалася вже й організаторська робота по збору матеріалів, експонатів для музею. Відповідна експозиція є в районному краєзнавчому музеї, діють також шкільні музеї та куточки в Устянській, Осіївській, Флоринській, Сумівській, Війтівській, Джулинській та інших школах.

Пообіцяв допомогти з матеріалами і голова Української спілки ветеранів війни в Афганістані С.В. Червонописький.

Плануємо також видати районну книгу Пам’яті полеглих в Афганістані воїнів-уродженців Бершадщини .

Зібрано вже багато інформа ції, але вона ще не повна. Тут важливо нікого не забути.

Щорічно в день виведення військ з Афганістану (15 лютого) та в день початку війни (25 грудня) проводяться урочисті заходи з вшанування пам’яті загиблих воїнів з обов’язковим залученням сімей загиблих воїнів. Раніше спілка організовувала відвідування батьків загиблих учасників бойових дій в Афганістані, надавала їм матеріальну допомогу. А вже другий рік це проводиться на рівні територіальних громад, і батькам загиблим надаються продуктові набори, а не матеріальна допомога. На жаль, торік і цього року на діяльність нашої спілки не виділяються кошти.

Питання фінансування дуже болюче, розраховуємо в основному на членські внески та власний ентузіазм.

Попри все, ветерани інтернаціональних воєн та конфліктів не втрачають активної життєвої позиції. Вони допомагають один одному, беруть активну участь у патріотичному вихованні молоді, вшановують пам’ять полеглих та померлих побратимів.

Сьогодні минає 23 роки з дня виведення військ з Афганістану. Все далі і далі у часі стає та неоголошена війна, але вона назавжди залишиться болем у серці нашого народу.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кісик Ксенофонт Климович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники