До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Лютого 2012 р

На знімку зліва направо: ветерани війни в Афганістані В.М.Щерба, А.І. Грицик, Ю.Г. Палій, А.О. Івасик, С.М. Чаленко, А.П. Драган та О.Л. Гончаренко.

Усім відомо, як воїни-інтернаціоналісти цінують вірність бойовим традиціям і братерство, активно підтримують один одного. Про те, чим живе сьогодні районна спілка ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів), які завдання вирішує, розповідає її голова Анатолій Олексійович ІВАСИК.

– Нині на обліку в нашій організації близько 120 ветеранів війни в Афганістані і майже сорок учасників бойових дій на території інших держав. Діяльність нашої спілки направлена на те, щоб більш ефективно використовувати наявні можливості у забезпеченні захисту прав ветеранів війни, сімей загиблих, надавати їм всіляку допомогу і сприяти вирішенню проблем.

Торік на республіканському рівні проводилися акції протесту проти звуження пільг ветеранам війни в Афганістані та іншим воїнам-інтернаціоналістам.

Члени районної спілки в цих заходах участі не брали, хоча були готові до цього.

Усвідомлюючи необхідність посилення соціального захисту ветеранів вій ни, а також з метою збереження злагоди, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих, створення належних умов їх життєзабезпечення та шанобливого ставлення, керівництво області домовилося про спільні дії у вирішенні цих проблем, і 24 січня нинішнього року було підписано Угоду про взаємодію і співпрацю обласної влади з Вінницькою обласною спілкою ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів). Про цей документ нещодавно вже йшлося на засіданні «круглого столу» в районній раді, на якому обговорювалося питання діяльності ветеранських організацій. Гадаю, ми спільно складемо по пунктах план виконання цієї Угоди на районному рівні. Таким чином, крім тих пільг, що встановлені законодавством, надаватиметься певна додаткова допомога.

Зокрема, встановлено 30відсоткову квоту при розподілі путівок ветеранам війни в Афганістані, членам сімей загиблих воїнів на лікування в обласному клінічному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни. Також встановлено квоту для санаторнокурортного лікування для ветеранів війни в Афганістані.

Відпрацьовується механізм додаткового забезпечення безоплатними санаторно-курортними путівками інвалідів війни, учасників бойових дій та членів сімей загиблих для лікування у санаторіях області, які не входять до системи Міністерства соціальної політики України. В цій Угоді не забули і таку категорію, як сім’ї померлих воїнів-«афганців». В документі також є пункт про те, щоб пам’ятні знаки, обеліски, пов’язані з війною в Афганістані, були взяті на баланс відповідних територіальних громад, щоб забезпечувався належний стан утримання могил, військових поховань.

До речі, в нашому районі буде створено музей пам’яті воїнів, полеглих в Афганістані, та афганської війни. Вже визначено, що приміщення для нього буде відведено в Бершадському будинку дитячої творчості. Наразі готуються документи для того, щоб укласти угоду на оренду цього приміщення. Звісно, воно потребує ремонту. Сподіваємося, що область теж виділить на це кошти.

Розпочалася вже й організаторська робота по збору матеріалів, експонатів для музею. Відповідна експозиція є в районному краєзнавчому музеї, діють також шкільні музеї та куточки в Устянській, Осіївській, Флоринській, Сумівській, Війтівській, Джулинській та інших школах.

Пообіцяв допомогти з матеріалами і голова Української спілки ветеранів війни в Афганістані С.В. Червонописький.

Плануємо також видати районну книгу Пам’яті полеглих в Афганістані воїнів-уродженців Бершадщини .

Зібрано вже багато інформа ції, але вона ще не повна. Тут важливо нікого не забути.

Щорічно в день виведення військ з Афганістану (15 лютого) та в день початку війни (25 грудня) проводяться урочисті заходи з вшанування пам’яті загиблих воїнів з обов’язковим залученням сімей загиблих воїнів. Раніше спілка організовувала відвідування батьків загиблих учасників бойових дій в Афганістані, надавала їм матеріальну допомогу. А вже другий рік це проводиться на рівні територіальних громад, і батькам загиблим надаються продуктові набори, а не матеріальна допомога. На жаль, торік і цього року на діяльність нашої спілки не виділяються кошти.

Питання фінансування дуже болюче, розраховуємо в основному на членські внески та власний ентузіазм.

Попри все, ветерани інтернаціональних воєн та конфліктів не втрачають активної життєвої позиції. Вони допомагають один одному, беруть активну участь у патріотичному вихованні молоді, вшановують пам’ять полеглих та померлих побратимів.

Сьогодні минає 23 роки з дня виведення військ з Афганістану. Все далі і далі у часі стає та неоголошена війна, але вона назавжди залишиться болем у серці нашого народу.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Колісник Василь Леонтійович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 02.09.44. Похов. Польща.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення