Fridge magnet wooden gears

Що не проблема – для роздумів тема

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Жовтня 2012, 23:13

На прийом громадян, який провів днями у Тирлівці голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур за участю керівників управлінь, відділів і служб, прийшли семеро жителів цього села. Зважаючи на таку їх кількість, у не такій вже великій громаді, спочатку могло скластися навіть враження, що проблемам у ній непочатий край.

Насправді ж виявилося, що на відміну від прийомів в інших громадах, цих людей хвилюють не лише сільські, а й загальнодержавні проблеми.

Хто з доярок, наприклад, не образився б, відпрацювавши на фермі три з половиною десятиліття і отримавши пенсію, яка тільки на гривню перевищує тисячу гривень? І це тоді, як у декого (а в селах все на виду), хто працював менше, її сума значно вища. Чи може неосвітлені вулиці, через що у власну хвіртку, повертаючись пізно з роботи, важко потрапити, не проблема? Можна було зрозуміти і скарги тих, хто для того, щоб відсудити виплати їм як «дітям війни», «вивозив» (висловлюючись їхньою термінологією), мало не останню копійку адвокатам за оформлення документів, а в результаті нічого з усього того не вийшло. Люди ніяк не можуть зрозуміти, чому у правовій державі не виконуються рішення суду. Ця проблема підсилюється ще й тим, що приблизно половина людей, хто має право на такі виплати, оформивши позовні заяви в суди першими, їх вже отримала, інша ж половина – ні. Де ж справедливість?

Не зовсім зрозумілим є для людей рішення про підвищення мінімального розміру пенсій. Адже виходить, що тим, хто менше працював, ще й пенсії підвищують, ніби преміюючи за те, а людям, які трудилися багато років, її не підвищують. Чому?

Скаржилися у цій громаді і на те, що не ремонтуються дороги. Та на те й організовуються такі прийоми в селах, щоб фахівці вели відповідну роз’яснювальну роботу, по можливості впливали на вирішення проблем.

Наприклад, скаргу щодо пенсійного забезпечення однієї з доярок, з метою перевірки правильності її нарахування, було взято на контроль і про результати повідомлять.

Було також роз’яснено, що за незначне підвищення пенсій дехто помилково вважає їх індексацію.

Щодо освітлення вулиць, то ліхтарі для цього в селі вже придбали, тому є надія, що доведуть справу до кінця. Було також роз’яснено, що не варто остаточно втрачати надію щодо виплат за рішенням судів «дітям війни», хто їх ще не отримав.

А от щодо ремонту доріг, то було зроблено зауваження, що певні кошти на це у сільській раді є, та й місцеве товариство не проти, щоб допомогти, тож невже треба було чекати аж приїзду голови райдержадміністрації, щоб зрушити цю проблему з місця? Гарним прикладом того, що навіть у пору безгрошів’я можна щось робити, є тирлівська школа. У цьому році від центральної вулиці її огороджено гарним металевим парканом, залито відмостку.

У дитячому садочку, який відвідали, після зауважень у свій час влади теж можна було спостерігати позитивні зміни. Немає грошей – допомагають батьки дітей.

Проблему автобусного сполучення, після втручання влади, було вирішено за сприяння місцевого інвестора, який придбав автобус.

Можна було б у Тирлівці вирішити і проблему із забезпеченням дровами, якби організували розчистку лісосмуг, які давно не бачили сокири.

На жаль, під час прийому було зроблено зауваження, що окремі жителі самі собі створюють проблеми і звинувачують у їх виникненні владу.

Наприклад, одна з жінок скаржилася, що коли посеред ночі у неї підвищився тиск, їй нібито не знайшлося кому надати допомогу. Тому її повезли, найнявши машину, до однієї з дочок за багато кілометрів. Цій жінці було роз’яснено, що якби вона зателефонувала за номером 103, допомогу їй надала б «швидка допомога» на місці. Було також роз’яснено, що з метою наближення медицини до людей, уже у жовтні центри швидкої медичної допомоги відкриваються в Усті та Шляховій.

Практика взагалі доводить, що як тільки хоч щось робити, у селах обов’язково залишається слід. У Тирлівці, наприклад, давно могли б позбутися тваринництва, але директор господарства А.Г. Христич, поставивши за мету зберегти галузь, домігся свого, та ще й має намір розвивати. У цьому році обсіялися, ввели в дію нову зерносушарку продуктивністю 250 тонн на добу, яка обслуговуватиме чотири господарства.

От і зберегли у такому невеликому селі більше восьмидесяти робочих місць. А якби його не було?

У дитячому садку, проти минулого року побільшало дітей і далі їх буде ще більше. А якби в селі не було роботи, то могло б не бути вже і дитячого садка.

Щодо інших проблем громади, то з реформами бізнес у цей час не завжди їх враховує. Наприклад, багатотонні автомобілі, які вивозять урожай навіть з інших районів, рухаючись напростець, через Тирлівку, руйнують дороги села. Бізнесмени при цьому мають виручку, а населення потерпає від незручностей. Тож резерви, щоб змінити ситуацію, є.

О.Ф. Снігур відзначив, що тільки об’єднавши зусилля влади і бізнесу можна багато зробити в інтересах людей. У Тирлівці, хоч і не тими ще темпами, як хотілося б, це робиться. Субвенції на вирішення проблем ідуть, виконується і бюджет сільською радою. Але зростають і видатки. Проте ресурси для вирішення проблем є. Основним завданням, щоб рухатися вперед, є їх пошуки. Щодо влади, то вона завжди допомагатиме громадам, які хочуть і самі робитимуть спроби розвиватися.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Мартинюк Гордій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що не проблема – для роздумів тема - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники