Fridge magnet wooden gears

Роблю те, у що вірю

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Вересня 2015, 18:56

А вірю в те, що роблю для громади.

Що спонукало мене до написання статті?

Одним словом не поясниш, а якщо двома – то це байдужість та зневіра деяких людей у те, що в наш час можна жити, працювати, творити добро (це про волонтерів) і при цьому мати чисту совість. Не маю на меті, щоб ця стаття була сприйнята як виправдання чи агітація, бо це своєрідний підсумок виконаної роботи та використаних коштів за поточний рік.

Бюджет Яланецької сільської ради на 2015 рік складає 1 млн. 316 тис. 695 гривень. На перший погляд, це чимала сума. Але для однієї територіальної громади при нинішній ціновій політиці – це зовсім небагато. Майже половина бюджету, а це 613995 гривень – державні субвенції на утримання закладів дошкільної освіти, сільського будинку культури та бібліотеки. В основному це заробітна плата, нарахування, оплата енергоносіїв, продуктів харчування, тобто захищені статті.

Решта бюджету – це власні надходження (плата за землю, єдиний податок, акцизний збір тощо). І як тільки ці кошти надійшли в бюджет, то це вже місцевий бюджет громади, а не чийсь особистий внесок. Вони спрямовуються колегіальним рішенням сесії сільської ради на благоустрій території населеного пункту, утримання та ремонт доріг, соціальний захист, утримання органів місцевого самоврядування, інші потреби громади.

А тепер детальніше «Що, по чому і кому?».

За кошти сільського бюджету станом на 25 серпня 2015 року: – завершено капітальний ремонт дошкільного навчального закладу «Барвінок», на що використано 116 тисяч гривень (підрядник ПП В.Г.Ковінько, м. Тульчин); – освоєно кошти спеціального фонду бюджету, субвенцію з державного бюджету та направлено додатково отримані кошти на капітальний ремонт перехрестя вулиць Леніна, Жовтневої та Лесі Українки на загальну суму 356 тисяч гривень (підрядник Р.Х. Григорян, ПП «Дорстрой», м. Христинівка); – здійснено поточний ремонт дорожнього покриття вулиць населеного пункту на загальну суму 199 тисяч гривень (підрядник ДП «Бершадський райавтодор», керівник С.М. Гайдей, ТОВ «Виробничо-інвестиційна компанія «Сатурн», керівник Г.В. Півень); – частково виконано поточний ремонт пам’ятника загиблим односельчанам в роки Другої світової війни, на що використано 21 тисячу гривень (підрядник ПП В.Г. Ковінько, м Тульчин); – відновлено вуличне освітлення на вулицях Жовтневій та Леніна, близько 2,3 км (кошти 2013 року згідно із соціальною угодою з ТОВ «Яланецьке»); – згідно із «Програмою соціального захисту населення» надано нецільову одноразову допомогу на лікування, поховання, учасникам АТО в сумі 14 тисяч гривень.

Надано субвенції установам та організаціям територіальної громади та району на суму майже 150 тисяч гривень.

Не відсторонюються від життя громади села місцеві сільгоспвиробники – «Всеукраїнський благодійний фонд «Благодійний фонд С.Тігіпка» (ТОВ «Яланецьке») та ПСП «Добробут», які й у цьому році надали благодійну допомогу на загальну суму близько 75 тисяч гривень на об’єкти соціальної інфраструктури села. Це і меблі для закладів освіти, і медикаменти для амбулаторії, і приладдя для освітлення вулиць, і благоустрій населеного пункту тощо.

Завершуючи, ще раз повернуся до заголовка статті. «Віра» і «робота» – тільки в такому поєднанні ці два слова принесуть добрий результат.

Особисто я вірю в порядність, чесність, людяність, щирість та доброту. Однак прикро чути щось на кшталт «зробили, списали, вкрали» від людей, які саме такими якостями не володіють і навіть пальцем не поворухнули, щоб щось корисне зробити для громади, зрештою, для самих себе.

Всім підрядникам та працівникам, які робили наше село кращим, привабливішим, комфортнішим для проживання, за якість виконаних робіт, за те, що свою роботу виконували на совість, дякую від себе особисто та від тих, хто ще не втратив віру у добропорядність, а їх, сподіваюсь, у нашій громаді набагато більше, ніж тих, хто не поважає ні себе, ні інших.

Катерина ПАТЛАТЮК, Яланецький сільський голова.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Роблю те, у що вірю - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники