Вклад у зміцнення законності

 • Подобається0Не подобається
 • 28 Листопада 2015, 09:00

На знімку: колектив прокуратури. Фото Тетяни БОНДАР.

У нелегкі часи становлення незалежності України та реформування захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави був та залишається метою діяльності органів прокуратури.

Першим прокурором Бершадського району у роки незалежності був В’ячеслав Станіславович Шидловський, пізніше Михайло Миколайович Гресько, Ігор Іванович Губко, Олексій Михайлович Громадський, Вадим Іванович Губко, Федір Гаврилович Куцяк.

Сьогодні у колективі прокуратури Бершадського району – 11 працівників.

Прокуратуру Бершадського району очолюю я, Богдан Григорович Зарічанський, до цього працював заступником у Хмільницький міжрайонній прокуратурі, першим заступником у прокуратурі міста Вінниці та прокурором Чечельницького району.

Заступник прокурора району – Валентин Васильович Собчук, який свою діяльність розпочав у прокуратурі Липовецького району та працював у прокуратурі Вінницької області.

Належно та сумлінно виконують покладені обов’язки прокурори прокуратури Бершадського району – Світлана Вікторівна Войнаровська, Ганна Миколаївна Круковська, В’ячеслав Анатолійович Жарун, Анна Іванівна Сосонська та Максим Володимирович Джужук.

Відповідальна за документообіг спеціаліст першої категорії Ольга Михайлівна Тихоненко, надійно береже державну таємницю Сергій Петрович Шевчук, підтримує чистоту у прокуратурі Ірина Миколаївна Велика та вправно керує кермом автомобіля Дмитро Петрович Рогозянський.

Захист прав громадян залишається пріоритетом у діяльності прокуратури району як цивільно-правовими методами у формі представництва, так і забезпечення конституційних прав і свобод під час здійснення досудового розслідування. Зокрема, протягом 11 місяців 2015 року прокуратурою заявлено 3 позови в інтересах 3 неповнолітніх, які задоволено, порушені права відновлено.

Так, задоволено 2 позови в інтересах дітей-сиріт про визнання в порядку спадкування за законом права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у Маньківці площею 1,9938 га, нормативна грошова оцінка якої становить 43355 грн., та про визнання права власності у порядку спадкового представлення на 1/3 житлового будинку із прибудовами у Великій Киріївці. Задоволено частково й позов в інтересах малолітньої на суму 676 грн.

Усього прокуратурою району з початку 2015 року заявлено 29 позовів на загальну суму 3092 тис. грн.

За принципової позиції прокуратури району засуджено за вчинення особливо тяжкого злочину (п.7 ч.2 ст. 115 КК України) – умисне вбивство, вчинене з хуліганських мотивів, – до 11 років позбавлення волі раніше судимого жителя Тернівки, який 30.10.2014 р. вчинив убивство своєї односельчанки, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Прокуратурою Бершадського району здійснювалось підтримання державного обвинувачення у справі за обвинуваченням жителя Флориного, який у травні 2015 року скоїв ДТП, унаслідок якого загинув 22-річний хлопець.

Винну особу засуджено до 4 років позбавлення волі.

Завдяки злагодженій дії правоохоронних органів виявлено та засуджено осіб, винних у зберіганні зброї та боєприпасів із зони АТО, притягнуто до кримінальної відповідальності особу, що організувала незаконний гральний бізнес.

Усього процесуальними керівниками протягом 11 місяців 2015 р. скеровано до суду для розгляду 161 обвинувальний акт та клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ухвалено 113 вироків, якими осіб засуджено та призначено покарання, з яких 41 по тяжких і особливо тяжких злочинах.

Значна увага приділяється стану додержання антикорупційного законодавства та боротьбі із корупцією та її проявами.

Зокрема, прокуратурою району протягом 11 місяців 2015 року виявлено правопорушення, пов’язані з корупцією, та складено 2 протоколи за ст. 172-7КУпАП (конфлікт інтересів), які розглянуто судом; на винних осіб накладено стягнення у виді штрафу.

Так, установлено, що сільським головою однієї із сільських рад Бершадського району протягом травня-червня 2015 року одноособово в умовах реального конфлікту інтересів приймались розпорядження про преміювання у розмірі 120% посадового окладу особи, яка є близьким родичем посадовця. Судом посадовця визнано винним та накладено адміністративне стягнення.

До суду прокуратурою спрямовано 2 обвинувальні акти щодо осіб, які вчинили корупційні злочини, ще одне таке кримінальне провадження на стадії завершення досудового слідства.

Так, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем сільським головою в інтересах близьких родичів, унаслідок чого територіальній громаді одного із сіл нашого району заподіяно шкоду на суму 133 тис. грн. Прокуратурою району спрямовано для розгляду до Бершадського районного суду обвинувальний акт відносно сільського голови за ч.1 ст. 366 (підробка документів службовою особою) КК України та ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) КК України. Також на даний час у суді перебуває кримінальне провадження щодо одного з керівників підприємства, який розтратив бюджетні кошти в сумі 21 тисячі грн., які під час досудового слідства були відшкодовані.

Крім того, одному з колишніх сільських голів повідомлено про підозру за ч.2 ст. 364 КК України, унаслідок зловживання службовим становищем якого із державної власності вибуло майно на суму 226 тис. грн.

Значна увага приділяється й роботі зі зверненнями громадян та їх особистому прийому.

Зокрема, працівниками прокуратури уже розглянуто 290 звернень та прийнято на особистому прийомі 342 особи.

І це лише невелика частина зробленого у досить складний нинішній період становлення і розвитку державності, реформування органів держави.

Від себе особисто напередодні професійного свята – Дня працівників прокуратури – хочу також привітати колишніх працівників, які свого часу здійснили неоціненний вклад у зміцнення законності та виховання кадрів, були прикладом мудрості та терплячості, нинішніх колег, які, незважаючи на досить складні часи реформування органів прокуратури, не втрачають людяності, совісті, підтримують один одного та завжди знаходять час допомогти.

Міцного здоров’я, наснаги і творчих успіхів, а головне – мирного неба та хлібистих полів!

Богдан ЗАРІЧАНСЬКИЙ, прокурор Бершадського району.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Грачов Йосип Федорович (1924) 1924 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер в полоні 25.10.44.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вклад у зміцнення законності - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення