Fridge magnet wooden gears

"Щасливий, що народився, живу і працюю в такому селі..."

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Листопада 2015, 09:00

Життя кожної людини визначається з раннього дитинства, і доля Михайла Івановича Барабаша не стала винятком із цієї істини. Народився у звичайнісінькій селянській родині Івана Арсенійовича та Настасії Калістратівни Барабашів, одвічних трудівників, які й дітей своїх – доньку Антоніну і меншого Михайлика – привчали до праці не примусом, а особистим прикладом, органічною потребою здобувати все власною працею.

Тож дитинство хлопця нічим не відрізнялося від укладу буття однолітків – потрібно було допомагати матері й батькові по господарству, пасти корову і виконувати безліч інших робіт.

Мишко не просто був хазяйновитим хлопцем, він ще й змалку працював у колгоспі – звичайно, в період канікул. Дізнався про ціну заробленої копійки під час праці вантажником та на інших роботах. Поставив собі за мету не тільки щось заробити, а й навчитися їздити на машині.

Взагалі дуже любив техніку, тож після закінчення восьмирічки в рідному селі та десятирічки у Флориному пішов працювати причіплювачем у тодішній колгосп рідного села.

Далі була служба в армії – і тут селянський син виявився на рівні. Батькам приходили подяки за сина, його прізвище було занесене до Книги пошани військової частини.

…Коли звільнився в запас, не шукав далеких шляхів, хоч той час – середина 70-их років – відкривав широкі можливості, наприклад, поїхати на якесь відоме будівництво чи виявити свої здібності в іншому місці. Михайло ж приїхав у рідне село, де почав працювати трактористом. Звичайно, молодій людині належало вчитися, та й тут яланчанин залишився вірним собі: вступив на заочне відділення Ладижинського технікуму механізації сільського господарства.

А коли закінчив навчання, виробнича кар’єра Барабаша складалася так: бригадир кормодобувної бригади – механік по ремонту – бригадир рільничої бригади (на цій посаді перебував найбільше: майже чотирнадцять років; це була дуже добра школа, бо ж думати доводилося не тільки про виробничі показники, а й про роботу з людьми, індивідуальний підхід до кожного).

Знову ж таки, не припиняв роботи над собою, заочно навчався на агрономічному факультеті Української сільськогосподарської академії, успішно закінчив цей виш.

Нова, принципово інша, сторінка життя М.І. Барабаша почалася у 1997-му, а точніше – 3 січня. Саме тоді на загальних зборах земляки обрали його головою КСП імені Лесі Українки (нині – ТОВ «Яланецьке»).

То був не зовсім сприятливий час для народного, і зокрема сільського, господарства.

Досить тільки згадати, як зар - плати видавали бартером – цвяхами, цементом і т.д. Ці та інші проблеми лягли на плечі нового керівника. А найбільше він переймався проблемами людей – простих трудівників, адже народився і живе тут, знає кожного, навіть дітей. Тож не приховував від земляків труднощів, ділився з ними, звертався за порадою до старших. Головне: ніколи і ні перед ким не лукавив. Люди відповідають йому тим же.

«Я ніколи не носив і не буду носити камінців за душею, – ділиться Михайло Іванович.

– Кожна людина – це цілий світ, це особистість. Буває так, що в певний момент не можу допомогти людині. Але навіть коротка розмова з нею, зацікавленість її проблемою допомагають зняти напругу. Тим більше, що намагаюсь по можливості все-таки допомогти пізніше».

…Нинішнє ТОВ «Яланецьке» – це 1200 гектарів землі і 40 працівників. Крім згаданого, в Яланці ще функціонує ПП «Добробут», яке очолює Олена Костянтинівна Бідняк.

Воно трохи менше за «Яланецьке». Ніякого протистояння між двома суб’єктами господарювання нема, навпаки – налагоджено нормальну і взаємовигідну співпрацю.

Від цього виграють усі, насамперед, прості трудівники.

Показовий приклад – у «Добробуті» працює дуже кваліфікований електрозварювальник Павло Михайлович Мураховський. Його золоті руки при потребі використовують і в господарстві Барабаша.

Напевно, не можна не згадати і про пайовиків. Нині одним із критеріїв успішності того чи іншого господарства є розмір паю. У ТОВ «Яланецьке» він обчислюється в 1,3 гектара. А видається на пай 8 відсотків – це одна тонна зерна (в асортименті – пшениця, кукурудза, ячмінь), 50 кілограмів цукру, 30 кілограмів зернят соняшнику. Це – на кожного із 850 пайовиків.

Окремою, досить вагомою сторінкою діяльності ТОВ «Яланецьке» є сприяння соціальній сфері села. Тут налагоджено тісну співпрацю з депутатами сільської ради, сільським головою. Повністю замінили вікна фасаду школи на сучасні металопластикові. Те саме стосується і лікарської амбулаторії. Надається допомога і школі, і дитсадкові у придбанні меблів.

Товариство «Яланецьке» – цілком самостійний суб’єкт господарської діяльності, хоч і входить у систему «ТАС- Агро». Це дуже вигідно, адже інвестор забезпечує яланчан насінням, добривами, паливно-мастильними матеріалами, системами захисту рослин, добривами.

Через не дуже велику кількість працівників може виникнути сумнів у впевненому майбутньому товариства «Яланецьке». Але досить тільки назвати прізвища представників молодого покоління, які успішно трудяться в господарстві, і стане зрозуміло: у товариства – хороші перспективи. Агроном Сергій Михайлович Савченко, механізатор Олег Михайлович Мазуренко, Павло Михайлович Бучацький, Володимир Шибунько, Сергій Супрун та інші – це золотий фонд «Яланецького», надія та опора товариства.

До речі, праця тут належно оцінюється – зарплата видається двічі на місяць. І розмір її, скажемо так, дуже пристойний. Принаймні, як розповів Михайло Іванович, питання ставиться так, щоб кожен працівник міг заробляти не менше ста гривень за день.

А якщо ця сума виявиться у 5-6 разів вищою, то це ще краще.

Звичайно, робота керівника сучасного підприємства – досить складна і напружена.

Та при всій зайнятості Михайло Іванович знаходить час для громадської діяльності.

Небайдужа громадянська позиція сприяла тому, що його двічі обирали депутатом сільської і двічі – районної рад.

Звісно, за депутатство ніхто не виплачує зарплати, але особисте прагнення зробити більше для людей є тим стимулом, який сприяє підвищенню активності Михайла Івановича Барабаша та його однодумців. Бо ж не все в житті вимірюється тільки грішми.

Не так часто мені доводиться спілкуватися з Михайлом Івановичем. Але кожна зустріч – це можливість більше дізнатися і про нього, і про село, яке він любить і гордиться найбільше, і про людей, які живуть і працюють у цьому селі. Тож хай же щастить цьому благословенному селу та його жителям!

Федір ШЕВЧУК, с. Яланець.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Щасливий, що народився, живу і працюю в такому селі..." - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники