Fridge magnet wooden gears

Вчителько моя...

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Листопада 2015, 09:00

Саме такими словами почну розповідь про чудового педагога, прекрасну людину, надійну колегу, вірну дружину, добру, дбайливу матусю, ласкаву бабусю, порядну жительку с. Михайлівки – Катерину Мішкову (Кущинську). В кінці листопада вона святкує своє 80-річчя.

...З’явилася дівчинка на світ Божий у переддень свята Катерини у с. Водяному Синельниківського району Дніпропетровської області у сім’ї колгоспників. Вона була першою дитиною, окрім неї, в батьків з’явилося ще троє.

Жили бідно. Батько залишив своє здоров’я на дорогах Другої світової війни, тому основний тягар лягав на плечі матері. Маленька Катя пішла у перший клас у рідному селі, а у сусідньому – закінчила десятирічку. У 1954 році, склавши успішно вступні іспити, стала студенткою Мелітопольського інституту за спеціалізацією біологія, хімія та основи сільськогосподарського виробництва. Після закінчення навчання направлена на роботу у Бершадський район, а саме – в Михайлівську середню школу. Проживала на квартирі завгоспа Омеляна Повторенка. У той час, дякуючи наполегливості директора школи Петра Бойка, розпочалося і будівництво нової школи.

Педагогічний колектив з радістю прийняв молоду колегу, яка потрапила у велику школу, де на 1964 рік нараховувалося 519 учнів. Були парні класи, для учнів із сусідніх сіл працював гуртожиток, діяла й вечірня школа.

Катерина Артемівна була неодноразово класним керівником та завжди відвідувала сім’ї дітей зі свого класу. Вона була однаково справедливою до всіх учнів. Єдиний критерій для неї – знання, якими володіла дитина. Переживала за кожного, бідкаючись перед колегами, що не всі з її учнів люблять хімію.

У шкільній програмі велика увага приділялася сільськогосподарському виробництву, були уроки з автосправи, електрифікації. За школою було закріплено 75 га орної землі, 1,5 га шкільних ділянок, де організовувалися шкільні виробничі бригади, пізніше табори праці та відпочинку. На шкільному подвір’ї стояла сільськогосподарська техніка, працювала шкільна майстерня.

Було у Катерини Артемівни і позашкільне життя. Біля сільського клубу її не раз бачили в парі з односельчанином Володимиром Кущинським, з яким згодом і побралася. Крім шкільних турбот, додалися сімейні. Народила первістка – сина Юрія. Не без допомоги односельців, на виділеній земельній ділянці, побудували з чоловіком власне житло, де Катерина Артемівна мешкає й досі.

Щоб полегшити навантаження батьків, забрала до себе молодшу сестру Галю, яка тут закінчила школу.

Згодом у сім’ї Кущинських народився ще один син, якого назвали Олегом. Чоловік Катерини Артемівни працював на різних посадах, та найдовше – головним бухгалтером у місцевому господарстві. Це була зразкова сім’я, де панували взаємне порозуміння та повага.

Роки пролетіли, сини виросли, закінчили виші, створили власні сім’ї, роз’їхалися, чоловік помер… Не забувають про свою вчительку колишні учні, вітають з днем народження, професійним святом, запрошують на зустрічі випускників.

Незважаючи на вік господині та перенесену важку операцію, будинок Катерини Артемівни та присадибна ділянка завжди прибрані.

Займається жінка і городництвом: вирощує в парничках різні сорти помідорів. Найбільша радість, коли до неї з’їжджаються діти та внуки. У такі дні вона нагадує ту молоду вчительку, яка приїхала в село ще в 1959-му.

В її трудовій книжці всього два записи – про прийняття на роботу та звільнення у зв’язку із виходом на пенсію. Катерина Артемівна має багато різних відзнак та найбільша – велика вдячність тих, кому вона допомогла знайти свій шлях у житті, навчила поважати інших.

Микола РУДИК, випускник 1964 року Михайлівської середньої школи,
член Національної спілки журналістів України,
лауреат премії ім. В.Думанського,
громадський кореспондент, с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Яремчук Іван Гнатович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.01.44.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вчителько моя... - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники