Fridge magnet wooden gears

Чи полюбимо самі себе?

  • Подобається3Не подобається
  • 21 Серпня 2009 р

До написання цього листа сів після прочитання в районці статті Ф. Шевчука «Бершадські малороси». Цей матеріал спонукав мене до роздумів про проблеми свободи і незалежності держави. Справді ж бо, проголосити незалежність – це одна справа, і зовсім інша – її будувати. І для того, щоб цю роботу виконувати, потрібно, щоб на керівних посадах перебували патріоти, які б проводили незалежну національну політику.
Нині є ще багато людей, з голів яких не вивітрився дух колоніального імпер-шовінізму. Ми ще не любимо себе – нашу мову, культуру, історію.
В нас ще не вистачає національної гордості і ми не можемо (чи не хочемо?) сказати: «Це наша земля, наша держава. І мова державна повинна бути наша – українська. Як в Росії – російська».

Хто пережив терори, голодомори, війни, завжди шануватиме свободу

В Україні росіяни мають можливості навчатися, читати пресу, книги, дивитися телебачення, вистави в театрах, слухати радіо і т.д. російською.
А чи мають це в Росії українці, яких там не один мільйон?
Ще одне. Єврея, поляка, росіянина, німця та представників інших народів, які люблять свою мову, культуру, державу, шанують свою символіку, називають патріотами.
А в нас багато років та ще й нині, при незалежності, таких людей україноненависники називали колись і тепер іноді називають націоналістами.
Тим часом відомо, що націоналізм – це вища форма патріотизму.
А що зараз робиться в державі? Чому не виконується 10-а стаття Конституції України? Хто повинен стежити за дотриманням законів? Хіба у Росії влада дозволила б писати різні вивіски українською мовою? І чому наша влада заплющує очі на такі факти?
Якось на ветеранському зібранні виступав один діяч, перед україномовною аудиторією говорив по-російськи.
Його запитали: «Вікторе Борисовичу, чому ви не говорите державною мовою?». На це він сказав: «А мне 10-ая статья Конституции не запрещает говорить своим родным языком». Я ж йому зауважив: «Якщо ви виступаєте в державних стінах, з державної трибуни під державним прапором як державний чиновник, одержуєте гроші від держави, то виконувати 10-у статтю зобов’язані». Та подібні діячі, мабуть, не вважають за потрібне вчити державну мову.
Проголошення незалежності нашої держави дало нашому народу свободу для будівництва заможної країни, де кожний матиме право розкрити і реалізувати свої здібності. І хоч є в нас свобода слова, віросповідання тощо, ще не викорінено сморід яничарства. А це негативно впливає і на економічний розвиток країни. На жаль, у нас є ще чимало таких, які не можуть «без батога та обори» і чекають на повернення тоталітарної системи.
Від деяких доводиться чути істеричне: навіщо переписувати історію? Та це не переписування. Ми лише недавно почали дізнаватися нашу справжню історію, правдиву.
Хто пережив терори, голодомори, війни, завжди шануватиме свободу.
У народі кажуть: розумний дивиться вперед, дурень – назад, один дивиться в калюжу – бачить болото, інший – як у цій калюжі відображаються зорі.
Дивімося вперед і будьмо патріотами.
 

Іван ЗАКРЕВСЬКИЙ, колишній партизан. с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Чорноусяк Пилип Гнатович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи полюбимо самі себе? - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники