Fridge magnet wooden gears

БАБУСЯ КАТЕРИНА

  • Подобається5Не подобається
  • 11 Лютого 2009 р

Нещодавно Катерина Года відсвяткувала своє 90-річчя.
Її сестра, з 1912 року народження, може ще і на весіллі правнуків затанцювати. Ще одна сестра – 4 роки до століття не дожила.
Катерина Филимонівна народилася у сім’ї робітників.
Всього дітей у родині було шестеро.
Після закінчення 4-річної школи працювала з мамою у полі, часто вставала навшпиньки, щоб здаватися старшою і вищою. Дівчинка була ще малою і не могла виконувати багато важкої роботи. Тому мати брала сапати три рядки, а донька – один, хоча записували кожній порівно.

У голодні 30-ті роки дівчина разом із батьком працювала в кар’єрі. Там їм видавали пайки, тому голоду сильно не відчували. Та й взагалі, про випадки людоїдства розмов у рідній Чернятці не пам’ятає.
Ще не виповнилося шістнадцять як дівчина вийшла заміж. Працювала в ланці. А потім прийшла війна. У сільській школі жили німці – люди боялися на двір вийти.
Страшні роки забрали у сім’ї Катерини Годи першого синочка.
Бідували після війни, але люди дружнішими були, каже бабуся. Згодом стала працювати в городній. І так майже до… 80 років!
Коли свого часу Катерина Филимонівна хотіла йти на відпочинок, то бригадир сам приїздив і просив, аби вона ще раз і ще раз йшла на роботу. З нього сміялися: «Навіщо тобі ці бабки?». А він їм з гордістю відповідав: «Дайте мені таких як ця зо шість, то мені більше й бригади не потрібно».
Отак Катерина Года змалку звикла до праці і в свої 90 не може на перепочинок сісти.
Все їй треба зробити: і город доглянути, і в будинку порядок підтримувати.
Діти, внуки та правнуки навідуються до бабусі, та допомоги вона відкрито від них не чекає. Каже, що поки сама може впоратися А ще бабуся, коли дозволяло здоров’я, багато вишивала. Чимало оригінальних вишиванок прикрашають подушки та рушники в її оселі та оселях родичів. Гарно вишивала вона й сорочки. Одну з них й досі зберігає, хоче, аби її в ній і поховали. А поки Бог дає життя, хоч за плечима десятиліття важкої праці. Тому й досі вся в клопотах.
Катерина ГЛАДКА, студентка інституту філології й журналістики Вінницького педуніверститету.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Головатюк Андрій Миколайович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 30.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

БАБУСЯ КАТЕРИНА - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники