Fridge magnet wooden gears

На службі в громади

 • Подобається1Не подобається
 • 25 Вересня 2009 р

На знімку: В.І. Нікітчук. Фото Сергія Кісика.

Василя Івановича Нікітчука знаю вже кілька десятиліть. І зараз навіть не пригадаю, коли і де познайомився з ним. Час від часу доля зводила з цим енергійним чоловіком, щось я писав про нього і його діяльність, і мене захоплювала його небайдужість – і не тільки до того, що доводиться робити, а й до всього, чим живуть країна і людство.
Якщо говорити коротко, то біографію його можна викласти на одному аркуші. Народився у звичайній сім’ї в селі Багринівці Літинського району. Батько, Іван Васильович, працював бригадиром тракторної бригади, мати, Марія Григорівна, в ланці. Василь теж з раннього дитинства не цурався ніякої праці. Тож не було ніякого розчарування, коли з першого разу не вступив до Вінницького педінституту.

При сільській раді створено повноштатний центр сім’ї і молоді, громадську організацію «Агенція розвитку «Майбутнє в наших руках»

Пішов працювати вантажником на найближче підприємство – птахофабрику. Звичайно ж, мріяв про вищу освіту і готувався знову до вступу.
Далі було навчання у тому ж інституті – спочатку на фізкультурному факультеті, а згодом – на історичному. Потім – армія, одруження з однокурсницею Любою.
І нарешті, в життя його увійшов Бершадський район. Так складалося, що доводилося тут спробувати різних робіт – учителем і директором у школах, працював у райкомі партії, медучилищі… Був у житті період, коли займався й підприємницькою діяльністю.
Та мені здається, що найповніше його творчий потенціал розкривається на його нинішній посаді – Флоринського сільського голови.
Пригадую, сім років тому він розповів мені про свій намір очолити найбільшу в районі сільську територіальну громаду. Це був досить сміливий задум людини, яка прагнула щось змінити на краще в житті села, де проживав.
Якихось секретів передвиборної агітації не застосовував – просто ходив по селу і майже хата в хату розмовляв з людьми, розпитував про наболілі проблеми, радився, як зробити життя кращим. При цьому не особливо переймався тим, виберуть його чи ні. Одразу говорив: якщо побачите, що не справляюсь, скажете мені – і я піду геть.
… Зараз жителі села не уявляють собі життя без цього голови. Він же з самого початку почав формувати команду, розуміючи, що самому досягти чогось дуже важко.
Тож зробив ставку на депутатський корпус, залучив до розв’язання проблем громади керівників підприємств, розташованих на території села. При цьому прагнув творчо використати досвід своїх попередників, які очолювали громаду у попередні роки. Було навіть таке, що збирав їх усіх разом, радився, прислухався, аналізував.
Адже для того, щоб іти вперед, потрібно оглядатися й назад. Не можна відкидати всі кращі напрацювання минулих літ.
Сьогодні Василь Іванович Нікітчук – вже сам досвідчений сільський голова, його портрет занесено на Дошку пошани «Гордість Бершадщини», як визнаного першим у номінації «Кращий представник органів місцевого самоврядування». З досвідом роботи Флоринської сільської ради прагнуть ознайомитися не тільки в районі, а й області та країні. Ще б пак! Адже Василя Івановича по праву можна назвати головою-новатором, він прагне утвердити нову модель управлінської діяльності. Для ефективного управління життям територіальної громади нині потрібні аналітики, менеджери, юристи. Тож при сільській раді вперше в Україні почав діяти аналітичний центр, проект створення якого на всеукраїнському конкурсі здобув перемогу і отримав грант у сумі 100 тисяч гривень.
Взагалі, ставши на проектний шлях розвитку громади, тут вже залучили понад 600 тисяч гривень позабюджетних коштів. І далі працюють у цьому напрямку.
При сільській раді створено повноштатний центр сім’ї і молоді, громадську організацію «Агенція розвитку «Майбутнє в наших руках». З допомогою проекту ПРООН, райдержадміністрації та райради, коштів місцевого бюджету придбано шкільний автобус.
…Час від часу мені доводиться спостерігати за Василем Івановичем під час його спілкування з людьми. Я бачив, як він разом з депутатами проводить зібрання жителів вулиць, як спілкується з учителями школи та учнями, вихователями та вихованцями дитсадка, як переймається проблемами медицини (саме при ньому медпункт було реорганізовано у амбулаторію сімейної медицини, з’явилася машина швидкої допомоги). Не обминає він своєю увагою жодного підприємства, установи чи організації (а їх на території села двадцять). Знаходить час і для того, щоб поцікавитися, як ідуть справи на відновленні старовинного монастиря, знищеного більшовицькою владою. І при потребі залучити до цього благодійників.
Одним із них є облагроліс, зусиллями працівників якого тут уже з’явилися чудові дерев’яні споруди.
Величезною проблемою, і даруйте за тавтологію, головним болем для голови, депутатів і для всієї громади є сміттєзвалище площею майже 16 гектарів, куди звозяться відходи з усього міста.
А ще ж є тут два гектари полів очисних споруд, три кілометри міських каналізаційних мереж, майже 20 гектарів полів фільтрації двох заводів.
І Василя Івановича турбує, що це стало екологічною загрозою для села.
Тож постійно і активно переймається цими проблемами.
У сфері уваги голови – все життя громади з його складнощами і труднощами.
Будівництво і ремонт доріг (а вулиць у селі – сорок), діяльність створеного чотири роки тому комунального господарства, підприємств і підприємців, не обминає голова і проблем вузькоколійної залізниці, що проходить через село.
І при всьому цьому на перше місце він ставить роботу з людьми. Намагається глибоко вникнути у ті проблеми, з якими до нього йдуть жителі села. Він уміє не тільки слухати, а й чути кожного, хто переступає поріг його кабінету. І робить усе, щоб допомогти людині.
Незамінними помічниками в роботі голови є власний автомобіль і мобільний телефон.
Дружина, Любов Петрівна, яка працює вчителькою, розуміє постійну зайнятість чоловіка. Якось непомітно і сини стали дорослими. Андрій уже одружений, працює у банківській системі, невістка Олена – в інституті підприємництва.
Дмитро – менеджер в одній з бізнесових структур.
А сам Василь Іванович не зчувся, що прийшов до нього той вік, який називають порізному – і золотим, і філософським, і найкращим у житті. Адже це справді період найбільшої активності, коли чималий досвід органічно поєднується з плодотворною працею, що приносить чудові результати. Саме сьогодні, 25 вересня, нашому невтомному землякові виповнюється п’ятдесят. Знаю, що він особисто не звертає особливої уваги на цей факт, для нього на першому місці – інтереси громади. Сільський голова залишається головою навіть сьогодні. Тож побажаємо йому всіляких гараздів ще на довгі літа, а територіальній громаді – розвитку і процвітання.
Федір ШЕВЧУК.
с. Флорино.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Бойко Євтихій Іванович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На службі в громади - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення