Fridge magnet wooden gears

Залізне весілля Паламарюків

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Січня 2016, 12:39

Ітреба ж було долі так розпорядитися, що не тільки закинула Семена Павловича по комсомольській путівці із його рідної Буковини у Джулинку, а ще й поселила на квартиру по сусідству з хатою, в якій жила його майбутня половинка. Настасія Павлівна, усміхаючись, навіть зізналася, що й сама не знає, як так вийшло, що був уже договір, мала виходити заміж за іншого, а поєднала свою долю з Семеном.

Їхні односельчани кажуть, що глава цієї сім’ї – справжня знахідка для села. Хоч давно вже розміняв вісімдесят четвертий рік, двері його хати не зачиняються. Хтось прийшов замок-блискавку на одежині замінити, хтось–штани вкоротити. А ненароком розірвану дорогу куртку так зуміє відреставрувати, що ніхто й не здогадається, що вона була в ремонті. Пошити чохли на сидіння автомобіля чи мотоцикла, і навіть велосипеда, – для нього теж не проблема. Та хіба все перерахуєш… Опанував цю професію ще замолоду. На Буковині ситуація була тоді такою, що без професії не виживеш, тому й послав батько вчитися шити.

За це Семен Павлович вдячний йому все життя.

«Що б я робив на пенсії, – розмірковує, – якби був слюсарем чи кимось іншим? Інша справа вміти шити».

За замовленнями, бувало, вгору ніколи глянути. Щоправда, шлях до цього був непростий. Прислали його ще з двома хлопцями у Джулинку, а на роботу не брали. Аж поки не допоміг випадок. Недалеко було відділення КДБ (тоді ще Джулинського району), один із його працівників приніс старий кітель, щоб перешити його на шестирічну дитину. Три дні з хлопцями старалися, зате вгодили, бо свого слова зробити їм відповідну рекламу замовник не тільки дотримав – через два дні вони вже мали робочі місця.

Але у житті, як на довгій ниві. Ходили з дружиною у вечірню школу, щоб здобути середню освіту, служив в армії, залишивши її одну. Повернувшись, і її навчив шити (вона працювала вантажником і носила мішки важчі від себе– от і допоміг перекваліфікуватися). Настасія Павлівна на багатьох роботах трудилася, у колекції її відзнак – орден Трудової слави. Семен Павлович же працював у швейній майстерні ще в пору сільСТ: був і майстром із пошиву верх - нього одягу, і бригадиром, і заввиробництвом у райпобуткомбінаті, і бригадиром дільниці у Шляховій, яка тоді об’єднувала тринадцять сіл.

Здобув середню спеціальну освіту. На запитання, чи не надокучила йому швейна машинка, яка аж виблискувала на столі від того, що нею щодня користувалися, відповів: він не з тих, які те і роблять, що лише й теревенять. Уже 24 роки на пенсії, а люди до нього все йдуть і йдуть.

Розповідають, що з кожним привітається, та ще й не забуде запитати на свій буковинський манер «Що там, пані?».

Просто чудова людина, і сім’я така.

Кому з подружжя більше пощастило, що вони 65 років тому зустрілися? У відповідь обоє усміхалися. Хоча, як пояснює Семен Павлович, якби не громадська робота, то міг би ще більше уваги приділяти сім’ї. Тридцять років був дружинником, двадцять очолював добровільну народну дружину, вісім років – голова товариського суду, багато разів обирався депутатом сільської ради, очолював адмінкомісію.

Навіть вудки ніколи було в руки взяти, бо все знаходилася робота.

Кажуть, такої сім’ї, як їхня, немає більше в Джулинці. Так і живуть увесь вік у всього села на виду.

Уже й їхній син, залишивши квартиру у Києві дітям, переїхав із дружиною у Джулинку. Можливо, і дочка на те колись відважиться, бо і діти, і онуки дуже поважають і люблять дідуся та бабусю.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Зуб Іван Павлович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Залізне весілля Паламарюків - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники