Fridge magnet wooden gears

Порада бабусі Гафії, коровайниці

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Жовтня 2015, 09:00

Бабусю Гафію з весни до осені можна побачити вранці на городі. Незважаючи на свої більш як дев’яносто, вона жвава й беручка. Живе з донькою Марусею, всі роботи по господарству виконує залюбки, бо вже така у неї вдача.

Вважає, що людина без роботи, мов птах без крил. Та й фізична праця тримає по життю, як вона сама зазначає.

Прізвище у неї Гудименко, це якось пов’язано з рухом, біготнею, гудінням… Так трактує походження свого прізвища.

Відлік її життя розпочався у Великій Киріївці ще в січні 1924 року.

Чи щасливим воно видалося?

Якби була можливість взяти щасливі дні в жмені, то їх би було зовсім мало, але то життя. Комусь наділяє по вінця, а комусь – краплями, як у Василя Думанського: «У когось життя – як пісня, у когось – як довгий плач…». Та бабуся Гафія не нарікає на долю. Вона щаслива з того, що має велику родину. Із трьох дітей двоє вже відійшли в інший світ. Є одинадцять онуків, двадцять правнуків, два пра - правнуки.

Хіба це не щастя?! Це її підтримка, надія і сподівання.

Гафія Герасимівна, попри свій дуже поважний вік, – людина говірка. Її життя, мов на долоні. Розповідає, аналізує, при цьому, що здивувало мене, критично оцінює пройдене, дає мудрі поради. Каже, що зараз молодь не хоче поступатися одне одному, через те розлучаються.

– Це гріх,– підсумовує.

В її очах сум, щось пригадує і знову: – Якщо народилися діти, то вже треба нести свій хрест до кінця.

… Жінка вся в русі. Навіть розмовляючи зі мною, жестикулює руками. А вони в неї вироблені, порепані, вузлуваті.

Помітила, як я розглядаю її руки.

– Ой скільки ж я ними короваїв вимісила… І все на щастя, на долю.

– Це, мабуть, важко? – запитую, хоча сама знаю, що важко.

– А що легко? Навіть довго спати – голова болить. Тісто місити – це Божа благодать.

Таке враження, що колишешся на хмарах, керуєш ними.

Жінка може годинами розповідати про технологію випічки хліба: увечері, коли всі ляжуть спати, необхідно винести з комори борошно, просіяти і залишити на столі, щоб було теплим.

Випічку хліба Гафія Герасимівна сприймає як народження сонця, тому вона так рановранці вчиняла тісто і клала в діжу.

– А діжа, дитино, має бути на покуті, з чистим рушничком.

Через якусь мить додає: – Все з чистими помислами…Та й що там казати, радісно, коли віддаєш людям,– продовжує радо. – І, примруживши вицвілі, мов пізні волошки, очі, з гордістю додає: – Мене ж називають коровайницею. Якусь мить мовчить, а тоді, ніби підсумовуючи нашу розмову: – Роби, Надіє, добро. Воно до тебе й вернеться.

Надія ГУДИМЕНКО, с. Велика Киріївка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Марківський Мойсей Логінович (1905) 1905 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Порада бабусі Гафії, коровайниці - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники