«Ніколи не забувай, що перед тобою – люди. Намагайся любити й поважати їх такими, якими вони є». Це – найголовніший постулат мого життя, котрий подарував мені батько». Василь КАВУН
Василь Михайлович умів виступити як на загальних зборах у колгоспі, в районі чи в області, так і на державному рівні. Це дійсно неординарна особистість. Кавун досконало знав технологію сільськогосподарського виробництва, умів працювати з людьми і любив їх. Багато його вихованців стали знаними виробничниками, успішними людьми в країні.
Що ж дало ім’я Кавуна Бершадщині, до чого воно зобов’язує? Василь Михайлович підняв Шляхову, а заодно і район. В очолюване ним господарство приїжджали по науку з усіх усюд, щоб переймати досвід. У 1968 році Бершадщину визнали районом високої культури землеробства, в чому немала заслуга і В.М. Кавуна, адже він був умілим організатором колгоспного виробництва. За період його головування в Шляховій різко зросли не лише виробничі показники, а й розквітло село. Значно поліпшився добробут селян. Василь Михайлович ніколи не забував про бершадців, завжди турбувався про своїх земляків. Він утвердився і як активний громадський та політичний діяч, піднявся на вершину завдяки своїй наполегливій праці, високому інтелекту, людяності. Це був не просто талановитий керівник, який користувався всенародним визнанням, це знакова фігура. З його ім’ям пов’язана ціла епоха у сільському господарстві.
Анатолій ЗАГОРУЙКО, Герой Соціалістичної Праці, голова ради старійшин району