Fridge magnet wooden gears

Як у нас створили "спецназ"

 • Подобається9Не подобається
 • 24 Грудня 2010 р

Цей заголовок так і просився в газетну статтю, коли під час ведення передплатної кампанії довелося ближче познайомитися з проблемами, якими живуть у селах наші партнери-листоноші, зокрема з їхньою екіпіровкою. Ніхто, мабуть, не заперечить, що неблизька все-таки дорога від сільського відділення зв’язку до порога передплатників. Але практично ніхто з них на те не скаржиться. Натомість, як самі висловлюються, їм би якнай - швидше свою сумку з газетами, а на додачу ще й у двох руках сумки з товарами повсякденного попиту, до місць призначення «доволокти». Бо іноді вже з сил збиваються їх нести. О теплій порі року виручають хоч велосипеди. А що робити, коли глибокий сніг або просто бездоріжжя?

Якщо врахувати ще й 8-12 кілометрів шляху, який змушені долати, то чим ми не «спецназ», запитували. Навіть мають відповідне екіпірування, про яке подбало їхнє відомство у Києві та Вінниці.

Зважаючи, що при такому навантаженні навіть голка, як кажуть у народі, має вагу, рідне відомство це нібито й врахувало. Не подумай лише, шановний читачу, що видало по якійсь додатковій куртці, яка б захистила від негоди, чи по парі чобіток. Адже оті кілометри, часто по бездоріжжю, дають таки про себе знати не лише ногам, але й взуттю. А на теперішню заробітну плату листоноші, за нинішніми цінами, не так просто самостійно їх купити. Натомість, щоб, мабуть, не перевантажувати лишнім обмундируванням, видають їм по ліхтарику, газовому балончику, щоб відганяти собак і всяку нечисть, поясній сумці для грошей і пенсій і – по свистку. Та ще й не простому, а китайського виробництва.

Щоб хтось не подумав, що це якийсь жарт, ті, хто розносить газети та журнали, розповідали, що ще й інструктаж з ними провели, під час якого чітко вказали, у яких випадках тим добром користуватися. Наприклад, гроші, якщо будуть нести якійсь бабусі пенсію, обов’язково повинні знаходитися у поясній сумці, на животі, а свисток на шнурку – на шиї.

З поясною сумкою, жартували листоноші, ще зрозуміло. Це, щоб грабіжник, зважившись на пограбування, в сутінках, бува, не помилився, що саме ця людина, а не інша, розносить пенсію, і щоб було видно, що рухається, особливо коли купюри по одній-дві і п’ять гривень, не впорожні. А от як бути із свистком, яких у декого вже назбиралося не по одному?

Вони, за відгуками їх власників, ніби курям на сміх. Бо хто почує, якщо десь у полі між селами, або навіть у селах, де не в кожному з будинків живуть люди, у нього свистіти, відчувши небезпеку?

Щоправда, рекомендували їм нібито свистіти також, викликаючи з домівок тих, хто отримує пенсії. От тільки цікаво було б, кажуть, побачити, що було б, якби засвистіти під вікнами тих, хто таке придумав? Але поясні сумки оті, як і свистки, хоч і не завжди там, де вони повинні бути, все ж змушені носити. Бо попереджені, що як тільки перевірять представники безпеки, на випадок порушень можуть ще й покарати.

Щоправда, в одному випадку ті свистки все-таки допомогли, жартували у відділеннях зв’язку. Коли їх отримували, а також, коли принесли додому і похвалилися таким скарбом сім’ї, дітям. Ох і посміялися всією хатою. А сміх, як відомо, продовжує вік. Тож спробуй заперечити, що про зв’язківців не дбають. От тільки нехай би той, хто таке придумав, показав, як користуватися тим металевим свистком на морозі, коли його відірвати можна хіба що разом із губами.

У відділеннях зв’язку, звичайно, розуміють, що всетаки має бути якась технологія самозахисту. От тільки надто сумніваються, чи спрацює вона, якщо навіть доведеться до неї вдатися.

Хоч з тих пір, як із листонош, з чиєїсь «доброї» київської чи вінницької руки, поробили свистунів, пройшло вже чимало часу, про більш сер йозні засоби захисту не йшло ся, хоч працюють в основному жінки. Щоправда, рекомендують, щоб брали з собою, як супровід, коли розносять пенсії, дільничного міліціонера. От тільки як це зробити на практиці, запитували вони, коли листонош у селі може бути декілька, а міліціонер один на декілька сіл? З якою з нас, кажуть, йому іти по черзі?

Всім відомо, якою складною є робота листонош, їх постійні рейди в дощ і сніг з поштарськими сумками. Та ще й в умовах, коли нині і робочий день їм «врізають», бо нічим платити, і зменшують їх кількість у селах. Редакції навіть відомий випадок, як діти, проживаючи у місті, після того, як їхньому батькові несвоєчасно було доставлено від них важливу телеграму, наказали йому продати хату на Кіровоградщині і перебратися на проживання на Бершадщину, де листоноші працюють справно. Він мешкає тепер в одному з сіл нашого району.

Відколи переселився, каже, претензій до наших поштарів у нього жодних. Тож щоб працювали вони так у нас і надалі, дбати про них годилося б все-таки більш серйозно.

Нині вони дійсно кинуті, як спецназ, на виживання. Хоч насправді вони такі ж люди, як і на всіх інших роботах. Чи не пора зглянутися і над ними?

Тільки на наступний рік передбачено ліквідувати в області 120 сільських відділень поштового зв’язку. І це при тому, що саме листоноші своєю важкою працею заробляють кошти для чиновників різного відомства у Києві та Вінниці.

Крім того, незрозуміло, чому вимагають скорочення листонош у нашому районі, коли наш районний центр поштового зв’язку №8, на відміну від інших, є прибутковим саме завдяки злагодженій роботі і листонош, і керівництва.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Макервакс Григорій Давидович (1902) 1902 р., єврей. Кадровий. Мол. командир. Загинув 00.02.43.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як у нас створили "спецназ" - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення