Fridge magnet wooden gears

ВІЗЕРУНКИ, ВИШИТІ НА ПОЛОТНІ

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Березня 2006, 13:35

Сільська глибинка завжди багата на талановитих людей. Саме завдяки їм із покоління в покоління передаються секрети народних ремесел, уміння творити унікальні зразки мистецтва, які тісно пов'язані з побутом українців, з їх неповторним самобутнім характером, звичаями, традиціями.
Саме такі думки прийшли, коли познайомився з простою селянською жінкою Тетяною Василівною Кравець. Вона пенсіонерка, живе в Баланівці, понад усе Тетяна Василівна любить вишивати. Займається цим з самісінького дитинства.
А почалося все, мабуть, з бабки Федори Максимівни. Вона з трьома дочками шила вироби на замовлення, які реалізувалися десь далеко за межами нашого краю. Любов до вишивання, творчу фантазію від бабки і матері, Катерини Ізотівни, успадкувала і Тетяна. Вона майстерно вишиває рушники, наволочки, серветки. Звісно, вручну, в основному хрестом – це коли стібки перехрещуються. Залюбки вишиває вона і гладдю – в таких виробах стібки щільно прилягають один до одного, суцільно покриваючи узор. Оселя Тетяни Василівни з роками перетворилася на своєрідний музей, експонати якого – вишиті її руками. Чималу кількість їх майстриня подарувала народному музею села Баланівки, кілька, зокрема, вишита картина з портретом Т.Г. Шевченка, зберігаються у Бершадському краєзнавчому музеї. До речі, Тетяна Василівна виготовила три таких картини, одну з них подарували польській делегації, яка побувала у нас на Вінниччині в період святкування Дня незалежності України.
Слід сказати, що рукодільні твори Т.В. Кравець завжди присутні на виставках робіт народно-прикладного мистецтва, художніх ремесел. І завжди отримують високу оцінку. Вони постійно "прописалися" і на обласних виставках.
Тетяна Василівна пишається тим, що її дочка Наталя теж вишиває, причому не уступає матері в майстерності. Онука Людмила, яка навчається у медичному коледжі, на втіху старшим, продовжує династію вишивальниць і вже має свій доробок старовинного ремесла. Як тут не подумати про генетичну спадковість! Однак всіх жінок цього роду об'єднує справжня любов до вишивання, бажання творити прекрасне.
– Я мрію вишити велику скатерку, – посміхаючись, каже Тетяна Василівна.
Очі її випромінюють таку надзвичайну енергію оптимізму, дивовижну силу, фантастичну відданість улюбленій справі, що немає жодного сумніву: з'явиться ще немало візерунків, вишитих на полотні її чарівними руками.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Гельман Мордко Іхільович (1923) 1923 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВІЗЕРУНКИ, ВИШИТІ НА ПОЛОТНІ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники