Напружений ритм енергетиків

 • Подобається0Не подобається
 • 12 Жовтня 2011, 09:00

Мало хто знає про те, що першу електростанцію на Вінниччині змонтували у 1880 році на залізничній станції міста Жмеринки, а першу ГЕС на річці Південний Буг ввели в дію у 1907 році в селищі Тиврів. Сьогодні ж Вінниччина – сучасна аграрно-індустріальна область, споживачі якої за рік використовують понад 2,7 млрд. кВт/год. електроенергії.

Нині передачею та постачанням електроенергії на території області займається публічне акціонерне товариство «Вінницяобленерго».

Про історію цього сучасного виробничого підприємства та його підрозділу – Бершадських електричних мереж, трудові досягнення, кращих виробничників, ветеранів війни і праці розповідається в книзі заслуженого журналіста України П.В. Маніленка «Напружений ритм», яка щойно вийшла з друку.

До речі, це, мабуть, перша в області, а можливо, й в Україні, спроба написати нарис з історії районних електромереж.

Книга відкривається вступним словом, зверненням до читачів генерального директора ПАТ «Вінницяобленерго», заслуженого енергетика України, депутата обласної Ради М.Г. Ніцака. В книзі вміщено й присвячений енергетикам Вінниччини вірш «Хай буде світло» Марії Ясакової-Рудик, жительки Тульчина, яка родом з Бершадщини. В нарисі наводяться цікаві цифри і факти з історії «Вінницяобленерго», розповідається про електрифікацію сільського господарства, першопрохідців в енергетиці Поділля, зокрема, про колишніх генеральних директорів підприємства Д.І. Карпенка та П.К. Пісклярова.

Справжнім оберегом історії цілих поколінь енергетиків, центром виховання молодих фахівців справедливо вважається музей енергетики Вінниччини. Автор розповідає про його цікаві експозиції, експонати, стенди, світлини.

Детально – у фактах, цифрах та фотографіях – описується в книзі й історія енергетики Бершадщини. Про минувшину та сьогодення структурного підрозділу ПАТ «Вінницяобленерго», кращих працівників, перспективи розвитку йдеться в розлогому інтерв’ю директора Бершадських електромереж В.В. Жука. До речі, енергетики Бершадщини спільно з колегами 13 районів провели реконструкцію і модернізацію електричних мереж у Серединці та Усті, що отримало схвальну оцінку не лише жителів району.

Вміщено в книзі й фотографії директорів бершадського підприємства, названі імена ветеранів, які наполегливо працювали й зробили вагомий внесок у розвиток енергетичної галузі району. В колективі Бершадських електромереж трудяться кілька славних родоводів, які примножують його здобутки. Автор розповідає про трудові династії енергетиків Романюків, Жуків, Хрустинських, Пастухів, воїна-інтернаціоналіста, водія С.В. Стебловського, піонера електрофікації району О.М. Жаруна, колишнього фронтовика-орденоносця С.Ф. Ковбасюка.

Варто зазначити: в нарисі використано багато світлин із архівів – ПАТ «Вінницяобленерго», Бершадських електромереж та їхніх працівників, матеріалів з районної газети «Бершадський край», які зафіксували будні енергетиків, миттєвості життя і діяльності колективу.

Літературна вітальня представлена гуморесками диспетчера структурної одиниці «Бершадські електромережі» А.Г. Гарника, який вже 35 років працює на цьому підприємстві, усмішками про енергетиків та тематичним кросвордом «Енергетика».

Книга, безперечно, сприятиме трудовій діяльності усіх енергетичних підрозділів ПАТ «Вінницяобленерго», слугуватиме патріотичному вихованню молодого покоління.

Нарис, присвячений 20річчю незалежності України, видано завдяки активному сприянню та фінансовій підтримці благодійників: генерального директора ПАТ «Вінницяобленерго» М.Г. Ніцака, технічного директора цього підприємства В.К. Волкова, директора Бершадських електромереж В.В. Жука та керівників ТОВ «Прогрес» с. Серединки О.Ф. Кавуна і ТОВ «Устя» П.Г. Марущака.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Кливець Фризон Андріянович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини

Напружений ритм енергетиків - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення