Fridge magnet wooden gears

«Форд» від Миколи Рабенюка

  • Подобається7Не подобається
  • 12 Листопада 2011, 09:00

На знімку: Микола Рабенюк біля свого «Форда»

Микола Рабенюк з Бершаді – майстер по виготовленню різних речей з металу. Різні ковані брами, козирки, хвіртки тощо у нього завжди ексклюзивні, вони не повторюються. Це справжні витвори мистецтва. Та є ще у Миколи Володимировича захоплення, якому віддає майже весь свій вільний час, – автомобілі. Ні, він не колекціонує їх – на це ні коштів, ні місця на невеликому подвір’ї не вистачить.

Чоловік просто цікавиться історією автомобілів, у вільні години любить бродити просторами Інтернету, переглядати автомобільні канали телебачення. Якось в одній з передач побачив сюжет, в якому розповідалося про те, як один умілець зробив собі машину, стилізовану під американський «Форд» початку ХХ століття. Але та конструкція була просто велосипедом, і для того, щоб примусити його рухатися, треба було добре натискати на педалі… А чому б і самому не спробувати зробити щось подібне? Велосипедний варіант відпав одразу. За задумом умільця, його виріб повинен був мати двигун і все необхідне для того, щоб автомобіль відповідав своїй назві.

Цією ідеєю пройнявся настільки, що заради основи майбутньої конструкції купив старенькі «Жигулі» (дружина Наталя у своєму записнику навіть дату зафіксувала – 12 червня 2010 року).

Дізнався з різних джерел про історію «Форда», переглянув різні фотографії.

Чому саме цю марку вибрав?

– Справа в тому, – розповідає майстер, – що автомобіль «Форд-Т» був першою загальнодоступною машиною.

Він підкорив усю планету своєю простотою. Саме для його випуску вперше в світі запровадили конвеєр. Ціна на нього постійно знижувалася, коливалася у межах 500-1000 доларів. За майже двадцять років – з 1908 по 1927 – було випущено більше п’ятнадцяти мільйонів цього авто. До речі, крім США, виготовляли «Форд» також в Англії і Німеччині.

Микола Рабенюк, витягнувши із «Жигулів» двигуна, коробку передач, заднього моста, все інше робив власними руками. Звісно ж, потрібно було також купувати металопрокат, дерево, гуму, тканину, різні деталі… Усі роботи з металом виконував сам. Все інше просив зробити відповідних фахівців. Звісно ж, це вимагало немалих затрат. Але ні дружина, ні донька Оля, студентка медколеджу, не нарікали на великі затрати, на те, що голова сім’ї всі вечори, ранки та вихідні проводив у майстерні.

До речі, всі етапи створення автомобіля Рабенюки фіксували на фото, їх розмістили у спеціальній папці.

Звичайно ж, цей варіант не є точною копією того «ФордаТ», що на початку ХХ століття заполонив планету. Це просто стилізоване, але від того не менш оригінальне авто. До речі, їхати в ньому дуже легко і приємно. Як у ролі пасажирів, так і за кермом (переконався в цьому особисто, попросивши Миколу Володимировича сісти на місце водія і трохи проїхати самому).

Цю машину не часто можна побачити на вулицях міста. Бо поки що не розв’язане питання з реєстрацією. На нашу думку, проблему можна вирішити, подолавши різні формальні перешкоди. Адже машина справна, витримано всі технічні вимоги, необхідні для того, щоб виїжджати на дорогу. Поки що умілець не наважується виводити свого «Форда» далеко від свого будинку (для цього є інша машина), але коли люди бачать цей унікальний автомобіль, то не залишаються байдужими.

Більшість переконана – це справді авто початку ХХ століття, реставроване і оновлене.

Та це зовсім не ретро-автомобіль, не музейний експонат, це витвір умілих рук, фантазії і майстерності нашого земляка.

Федір ШЕВЧУК. м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Макарчук Андрій Степанович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Форд» від Миколи Рабенюка - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники