Fridge magnet wooden gears

«БУЖАНКУ» ЗНАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Червня 2006, 13:08

Вкотре вже відзначатиме професійне свято колектив ЗАТ "Швейна фабрика "Бужанка". Хоча з незалежних від них причин тут не працюють, як колись, у дві зміни, та і колектив значно менший, замовлення поки що є постійно. Співпрацюють в основному із закордонними фірмами.
Коли готувався цей матеріал, в одному з кабінетів раз по раз лунали міжміські телефонні дзвінки. Хіба це не ознака, що адреса бершадчан зберігається у багатьох комп'ютерах не тільки у нашій державі, але і за кордоном. Руки наших майстринь розкрою та шиття знають і цінують навіть в умовах, коли майже не вдається оновлювати обладнання. Бершадчани вміють показати клас роботи, відповідну її якість навіть країнам Західної Європи!
Підтримують, звичайно, зв'язки з виробництвом і місцеві замовники. На фабриці завжди готові іти таким назустріч.
Щоправда, зараз дещо відчувається нестача кадрів. Але це не повинно насторожувати. Справа в тому, що набути професію швачки враз неможливо. Звідсіля і втрачають початківці дещо у виконанні норм, а в кінцевому підсумку і заробітній платі.
Працювати на швейній фабриці – непросто. Навіть направлених із районного центру зайнятості тут приймають лише після двох місяців навчання. А щоб набути відповідного досвіду, потрібно, кажуть, не менше року. На жаль, далеко не в кожного, особливо із молодих, вистачає терпіння...
А ще треба враховувати, що колектив в основному жіночий. Це теж є причиною плинності кадрів. Адже комусь настає пора іти у декретну відпустку, а хтось лише виходить заміж, створює сім'ю і змінює місце проживання.
Ті ж, у кого у свій час вистачило терпіння на всі етапи освоєння професії, залишилися тут надовго. З найкращого боку, наприклад, зарекомендували себе швачки з цеху №1 В.О. Жмурко, Л.Я. Перфілова, О.А. Чернецька, з цеху №2 К.Г. Копач, Г.Ф. Топоровська, прасувальниця О.В. Дроздова. Чимало років зайняті на виробництві майстер Ф.І. Юрченко, технолог Н.М. Дикун. 33 роки відпрацювала на фабриці Г.Б. Огер, яка зараз майстром у розкрійному цеху.
Невеликий колектив розкрійників взагалі проводить велику роботу, забезпечуючи не лише свої цехи, а і Крижопільський.
Останні роки на фабриці доводиться шити дещо складніші вироби. Нині, наприклад, жіночі брюки. А це додаткове навантаження. Майстрам доводилося навчати і молодих, і вже досвідчених швачок.
Найзаповітніша усіх мрія – мати сучасне обладнання. І воно, можливо, було б. Та держава ніби забула про легку промисловість. Спробуй візьми кредит під невисокі відсотки на оновлення виробництва.
Але вихід із ситуації тут шукають постійно. І знаходять. Тепер, наприклад, є можливість брати швачок на роботу навіть із сіл – підприємство орендує кімнати для проживання в одному з гуртожитків. Фабрика постійно підтримує зв'язки з райдержадміністрацією, розраховує на підтримку і міської ради.
З весни 1999 року очолює це непросте виробництво О.Л. Герасименко. Всього було за цей період, але головна його заслуга, мабуть, у тому, що фабрика продовжує залишатися діючою.
З 1969-го, наприклад, тут працює О.К. Григурко. Навіть незважаючи на всі негаразди, які виникали на підприємстві, вона переконана: із зміною на краще ситуації в політиці, взагалі у державі, по-іншому завирує життя і в їхньому колективі.
Павло ЗАХАРЧУК,
кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Горбачевський Устим Амосович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.42.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«БУЖАНКУ» ЗНАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники