Fridge magnet wooden gears

ДОРОЖИМО ДОВІР’ЯМ ЛЮДЕЙ

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Листопада 2008, 18:35

Л.Т. Глушко, заслужений працівник сільського господарства України
– Минулорічну непогоду, звичайно, відчуватимемо ще довго, але й зроблено вже багато. Найголовніше, що весною зуміли відсіятися і зібрати гарний урожай, чим довели, що у сільському господарстві можна працювати в найскладніших умовах. Як і щороку зуміли обробити абсолютно все і навіть мати елітні посіви.
Виручали кредити, але в багатьох випадках робота базувалася тільки на партнерському довір’ї – і насіння брали без попередньої оплати, і добрива, і засоби захисту рослин. В результаті тільки ранньої групи зернових зібрали 5 тисяч тонн, тоді як торік – тільки 507 тонн. Із збиранням кукурудзи не поспішали тільки через те, щоб довести її до відповідних кондицій по вологості. Адже сушити на сьогодні дорого.
Щоправда, опираючись на власний досвід, тисячу тонн вологого зерна все-таки заклали для тваринництва.
Але хоч і маємо відмінне зерно, яке починали продавати по 1200 гривень за тонну, тепер дають за нього лише по 500. Маємо також тисячу тонн соняшника, але знову ж таки немає ціни, хіба тільки на молоко.
Щоправда, кошти у нас ніколи не залежувалися на рахунках, завжди працювали. І це виправдано. Якби складали, не мали б ні доріг, ні будинку культури, ні дитячого садка. На сьогодні ж маємо прекрасне село. Будуємо доїльний зал за технологією німецьких компаній, який обійдеться господарству в 2,5 мільйона гривень.
Хоч у минулому році, щоб врятувати тваринництво, возили суху брагу аж із Львівщини, вона виручила, маточне поголів'я збереглося.
На сьогодні є вже 76 нетелей, які розтеляться на початку року. Так само і з свинопоголів'ям. Ціни на молоко, щоправда, невисокі, але ми віримо: так довго продовжуватися не може.
По-різному може дехто сприйняти такий розвиток подій в Осіївці. Навкруги, наприклад, ферми руйнуються, а тут надумали будувати доїльний зал. Але ж життя триває, і він знадобиться обов'я - зково. У якій би жахливій ситуації не опинилося село, сільські люди виживуть обо - в'я зково. І тільки тому, що працьовиті, що пам'ятають ще гірші часи.
На сьогодні ТОВ "Осіївське" нічого вже не загрожує. Як тільки видали по тонні зерна за орендовану землю (вродило все на полях і городах), населення виписало у товаристві більше восьмисот поросят, і їх поголів'я у приватному секторі збільшується.
Тобто всі взялися за домашнє господарство.
З кукурудзою вал зерна становитиме біля семи тисяч тонн. Качаниста видала біля 85 центнерів з гектара.
Молока надоїли по 3200 кілограмів від корови. Тваринництво в цілому прибуткове.
Маємо рентабельність молока 55 відсотків, 7 відсотків у свинарстві, але відгодівля ВРХ – збиткова.
На жаль, село надто старіє.
З початку року у нас померло вже 70 чоловік, а народилося п'ятнадцять. І чи не найстрашніше, що чимало вмирають не доживши до шіст - десятирічного віку.
Але поки що маємо дві відмінні школи, у яких навчається до трьохсот дітей, є діти дошкільного віку. А це теж перспектива.
Орієнтуючись на перспективу, виготовили документацію, щоб мати власний ковбасний цех. Але далі справа не пішла, бо певні кошти вклали у зарибок, виростили гарну рибу. А як реалізувати її? Тільки-но почали спускати воду, щоб її ловити, а вже всі служби тут як тут – показуй документи, дозволи. Уявляю, що було б, якби відкрили ковбасний цех. У правовому полі керівнику господарства взагалі діяти важко, але я оптиміст. Запрацювала б по-іншому наша Верховна Рада, по-іншому запрацювали б і ми. А так іноді доводиться вибудовувати взаємовідносини на одному довір'ї. Адже повні склади продукції, а гасити кредити складно. Але труднощі ці ми обов’язково переборемо, бо село – це основа нашої держави.
Не можу не згадати наших кращих виробничників. Це головний зоотехнік В.І. Білодід, ветеринарний фельдшер В.Я.
Білодід, доярки Т.В. Кирилюк Н.Г. Слободяник, Л.П. Байда, свинарка К.М. Гончарук, Ф.Ф.
Петенько, доглядач ВРХ М.Д.
Краснопера, механізатори В.О. Кубко, М.В. Палянига, В.Я. Кукурудзяк, С.І. Борисюк, Л.А. Коритчук, водії В.А. Кукурудзяк, І.С. Сизюк, А.В. Гудименко, С.А. Гудименко, А.Д.
Кукурудзяк та багато інших.
Або як не згадати працівника току О.М. Настенка, який сам очистив майже увесь урожай.
Чимала заслуга у наших здобутках і головних спеціалістів – агронома В.О. Петрука та інженера В.І. Настенка. І цей перелік можна продовжувати.
Доки будуть такі люди – село житиме.
Тож від душі хочу привітати всіх наших трудівників, ветеранів, усіх працівників сільського господарства району з професійним святом. Міцного здоров’я вам, добробуту, злагоди в родинах, достатку. А ще – людського везіння і Божого благословіння.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Трачук Іван Онисимович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 00.10.44. Похов. с. Теньє, Угорщина.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ДОРОЖИМО ДОВІР’ЯМ ЛЮДЕЙ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники