Fridge magnet wooden gears

ЩАСТЯ – В ДІТЯХ

  • Подобається9Не подобається
  • 6 Березня 2009 р

Світлана виросла без батька – він помер, коли їй було три роки. Усі життєві труднощі її мама, Людмила Миколаївна, долала сама. Жінці нелегко було працювати на фермі, вести домашнє господарство та виховувати двох синів і доньку. Але в Осіївці й досі пам’ятають її як передову доярку, сумлінну працівницю. Та й дітей Людмила Миколаївна поставила на ноги. Успадкувавши від матері любов до дітей, турботу про них, Світлана ще тоді добре усвідомила: бути матір’ю – не лише велике щастя, а й величезна відповідальність.
Нині в самої Світлани Іванівни Красиленко велика сім’я – разом з Іваном Дмитровичем вони виховують п’ятеро дітей. Найстарша Яна навчається в десятому класі, Міша – в сьомому, Маша – в третьому, Юля – в першому, а маленька Софійка, якій один рік і 9 місяців, відвідує дитячий садочок.

– Усе тримається на ній, – розповідає Устянський сільський голова В.П. Траченко.
– Діти охайні, ходять до школи, добре навчаються, в хаті і біля хати порядок.
Звісно, допомагає в цьому їй Іван Дмитрович.
Познайомилися Іван і Світлана ще в Осіївці, і ось вже вісім років вони в Усті, де купили хату. Господар – майстер на всі руки, тож з кожним роком доводять її до ладу. Роботи в селі Іван Дмитрович не має, тож їздив у Київ на заробітки, але вже кілька місяців вдома – і там сутужно стало.
Світлана Іванівна закінчила Заболотнянське училище, отримала диплом майстраплодоовочівника. Спочатку працювала в дитячому садку, потім телятницею, тепер вдома, доглядає дітей.
– Хоча і важко з п’ятьма, але справляюся, – каже Світлана.
– Стараюсь дати дітям все, головне – щоб не хворіли.
Вранці готую їм сніданок, щоб до школи йшли не голодні, Софійку ведемо в дитячий садочок. Завдяки сільському голові В.П. Траченку в одній половині дитячої установи зробили парове опалення, там тепло і затишно.
Софійку ми віддали туди, коли їй виповнилося один рік і два місяці. Догляд за нею дуже добрий.
Найпершою з школи приходить Юля, вірніше, її забирають, бо вона ще мала, а школа далеко. Потім приходить третьокласниця Маша.
З молодшими Світлана Іванівна робить уроки, контролює і старших.
– Яна у нас дуже здібна, – пишається мати, – навіть пише вірші, які ми посилали на радіо, в обласні видання.
Додатково займається українською мовою та літературою, любить спілкуватися з людьми. Нарік їй поступати, можливо, обере журналістику.
Про кожну свою дитину Світлана Іванівна говорить з любов’ю. Відчувалося: за них вона готова і в вогонь, і в воду, і зробить усе, щоб діти були щасливими.
Соціальної допомоги, яку сім’я отримує від держави, звісно, не вистачає. Доводиться обробляти великий город, тримати свиней, кролів, птицю. А як же інакше?
Адже сім’ю треба годувати, та й інших витрат вистачає.
Не стоїть осторонь проблем багатодітної сім’ї районна влада, яка подарувала їй пральну машину. Всіляко підтримує й сільський голова В.П. Траченко. Поратися на городі, по господарству допомагає й мати, Людмила Миколаївна, яка частенько навідується до дочки та онуків.
Віриться, що в такій дружній сім’ї, де панує любов і добро, виростуть гарні діти, які стануть порядними людьми.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
На знімку: Світлана Іванівна Красиленко з доньками Машею (зліва) та Юлею.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
3 фото   
<b>Семінар – практикум класних керівників</b><br />20 січня 2011 року о 9 годині на базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів методистом РМК відділу освіти...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Розворук Павло Онисимович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.01.44. Похов. с. Мала Видрея, Вітебська обл., Бєларусь.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЩАСТЯ – В ДІТЯХ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники