Fridge magnet wooden gears

Бджолина доброта

  • Подобається5Не подобається
  • 19 Серпня 2009 р

На знімку: Василь Іванович Гойко та його син Віктор задоволені, що і цього разу біля їхнього прилавку збираються покупці – справжні цінителі меду. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Як тільки мова заходить про пасіку, у Бирлівці обов’язково згадають когось із родини Гойків, які професійно нею займаються.
Василю Івановичу, нині главі цілої династії пасічників, доля усміхнулася ще у пору, коли пасіки у селах були рідкістю.
– Ой, як тяжко тому жити, хто не хоче нічого робити, — серйозно повчав його тоді один із далеких родичів, агітуючи у такий спосіб допомогти щось на пасіці. Чого доброго і не здогадувався, що юнак вже і без того не міг дочекатися, щоб і собі біля дядька зазирнути у вулик.
Не стільки мед, як оте солодке диво-бджоли, що його приносять, заворожили його настільки, що вже більше як півстоліття самостійно займається бджільництвом.

Хоч кажуть, що не святі горшки ліплять, до такої галузі як бджільництво це твердження, швидше всього, не підходить

– Коли мені було 45 років, – розповідав, усміхаючись, – доглядаючи колгоспну пасіку, вкачав по 45 кілограмів меду від кожної бджолосім’ї, коли було 46 років – по 46 кілограмів. Було це ще у 1983-1984 роках. А скільки меду всього видав за своє життя і не порахувати.
Тому в свою чергу сина Віктора повчав теж, як те робив колись його дядько, але вже дещо по-іншому: «Як будеш добре трудитися, то матимеш ще й чим поділитися».
Що найбільше вплинуло, коли настала пора остаточно «приземлитися», обираючи професію, Віктор вже не може визначитися. Але коли батькові прийшла пора виходити на заслужений відпочинок, керівники тодішнього сільгосппідприємства вирішили, не без погодження звичайно з цим сімейством, що найкраще буде, якщо пасіку передати синові Василя Івановича.
Адже вникати в усі тонкощі солодкої професії він почав ще зовсім у юному віці. І настільки оте, видно, запало йому в душу, що, відслуживши в армії, вже і сам починав розуміти, що пасіка – його, як і батькове, покликання. Не залишала ця думка і тоді, як працював на заводі, і навіть як запросили на посаду директора сільського будинку культури.
Варто зазначити, що у свій час батько не відкривав у цій справі ніякої «америки».
Найбільше, каже, подобалися йому вулики-лежаки. Відкриєш такий і все тобі, мов на долоні. Колись навіть кочував на пасіку, як цвіла акація.
У розпорядженні Віктора теж нині 130 бджолосімей.
Про те, як працює, говорить сам по собі хоча б той факт, що із зими вони вийшли всі.
Хоч офіційно помічником у нього дружина Галина Дмитрівна, беззмінно допомагає і батько, як син допомагав колись йому. До речі, дружина Василя Івановича Марія Федорівна у свій час теж була у нього помічником на пасіці. Тож виходить, що впродовж багатьох років вся їхня сім’я була з медом і бджолами.
Хоч кажуть, що не святі горшки ліплять, до такої галузі як бджільництво це твердження, швидше всього, не підходить. Все ж не кожна людина може бути пасічником. Для цього необхідно якось по-особливому розумітися з природою, бути наділеним особливою добротою.
– Не цурайтеся праці, дітки, і теж солодкими будуть ваші заробітки, – повчають тепер старший і молодший Гойки, коли когось із підростаючого покоління пригощають медком і мова заходить про їхні майбутні професії.
Нині вже і двадцятирічний Євген, син Віктора і внук Василя Івановича, теж захоплюється бджільництвом. Як вже тут не вести мову про їхню династію.
Щоправда, відколи в районі почали займатися ріпаком, пасічників-любителів побільшало. А ще, кажуть, що їх легко було б навіть відрізнити серед представників інших професій.
Як правило, у їхніх сім’ях завжди все гаразд. А на ринку у павільйоні, де продається їхня продукція, навіть розмовляють, здається, на півтона тихіше, ніж там, де продаються молокопродукти, тим більше сало та м’ясо. І хто знає, можливо всім нам і передадуться колись оті бджолині поміркованість, доброта і працелюбство, а з ледарями і порушниками ми почнемо боротися, як виживають з вуликів трутнів.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Кищук Григорій Опанасович (1912) 1912 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 02.06.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бджолина доброта - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники