Fridge magnet wooden gears

«Все моє життя – школа»

 • Подобається0Не подобається
 • 19 Серпня 2009 р

На знімку: директор Маньківської школи Т.О. Петренко. Фото Сергія КІСИКА.

З вибором професії директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Тетяна Олексіївна Петренко визначилася ще у дитинстві. Через дорогу від батьківського дому в Сумівці, де вона виростала, був дитячий садочок. Вже тоді у дівчини зародилася любов до дітей, яких вона охоче організовувала.
– Я змалечку мріяла бути вчителькою, – розповідає Тетяна Олексіївна, – тож про інші професії навіть і не думала.
Трудову діяльність на освітянській ниві Т.О. Петренко розпочала після закінчення у 1972 році Немирівського педучилища вихователькою групи продовженого дня. Потім була педагогом-організатором, викладала історію і правознавство, паралельно навчалась на історичному факультеті Одеського університету. І ось уже 29 років очолює педколектив Маньківської ЗОШ. До речі, Тетяна Олексіївна – єдина жінка в районі, яка працює директором школи такий тривалий час.

– І сьогодні, вже пропрацювавши стільки років, навіть не задумуючись, знову б стала на ту саму стежку, – зізнається Т.О. Петренко.
В кожному учителеві, переконана Тетяна Олексіївна, живе незгасний промінчик сонячної любові, який об’єднує дорослі і дитячі душі. Взагалі, сучасного учителя неможливо уявити без любові до дітей. Крім того, він має сам щоденно навчатись і професійно зростати. Еталоном в роботі, поведінці, спілкуванні, взірцем інтелігентності Т.О. Петренко вважає колишнього директора Сумівської школи Людмилу Олександрівну Грабову.
– Свій колектив бачу тільки творчо організованим і прагну до того, щоб кожний вчитель щороку піднімався на вищу сходинку майстерності, – продовжує Тетяна Олексіївна.
Методичний рівень маньківських педагогів дійсно високий, усі вони беруть активну участь в конкурсах «Учитель року», шість з 15 освітян цього закладу мають вищу категорію. Школа має переможців олімпіад, учасників всеукраїнських конкурсів.
Далеко за межами територіальної громади відома їх шкільна народознавча кімната-світлиця – одна з найкращих в освітянських закладах району, в якій зібрано експонати ХІХ століття. Світлиця неодноразово успішно захищала честь району на виставках в області.
Активно в школі діє євроклуб «Юність Поділля», який бере витоки з 1972 року.
У свій час Т.О. Петренко разом з керівником клубу В.П. Битюк побували в Латвії, Литві, Білорусії. Маньківська школа в 1986 році приймала учасників всесоюзного фестивалю – представників з 13 республік. Члени євроклубу підтримують зв’язки з ровесниками із Росії, Білорусі, Польщі, інших країн.
У Маньківці зі шкільного подвір’я видно річку Південний Буг, тож не випадково те, що гурток «Юний еколог» під керівництвом вчительки Т. М. Дзьобко потужно заявляє про себе. Гуртківці всі річечки, джерела і узбережжя Південного Бугу взяли під свою опіку, щорічно беруть активну участь в природоохоронному конкурсі «Джерело».
Є успіхи школярів і в спорті. Так, колишній учень Мирослав Цибулюк – чемпіон України з боксу, Олександр Коваленко – учасник всеукраїнських змагань з греко-римської боротьби. Призові місця займає школа в районній спартакіаді на приз «Шкіряний м’яч», а також з легкої атлетики.
На базі Маньківської ЗОШ неодноразово проводилися районні семінари для учителів.
В школі нині навчаються 110 учнів.
– В мене серце переповнене від радості, – щиро каже Тетяна Олексіївна, – адже цього року набираємо 20 першокласників, тоді як торік було лише шість.
На найближчі п’ять років кількість учнів у нашій школі щороку збільшуватиметься.
Матеріально-технічна база закладу теж добротна, в чому активно підтримує відділ освіти райдержадміністрації на чолі з Л.Т. Почвірною. В школі вже шість років діє комп’ютерний клас, є доступ до Інтернету. Налагоджено якісне і калорійне харчування учнів.
Освітяни тісно контактують з батьками. Характерний приклад в цьому – облаштування торік паркану. Було виділено 10 тис. грн. лише на матеріали, споруджували ж паркан господарським способом – роботи виконували учителі, батьки і навіть дідусі школярів.
Тетяна Олексіївна переконана: в нинішніх умовах директор школи має бути надзвичайно комунікабельним. Дуже важливо знайти спільну мову з керівниками підрозділів, які є на території громади. В освітян гарні стосунки з адміністрацією місцевого СТОВ «Лан», яке очолює депутат районної ради С.П. Савченко, з виконкомом сільської ради, працівниками закладів культури, охорони здоров’я, інших установ. Це не дивно, адже Т.О. Петренко бере активну участь в громадському житті, протягом багатьох років обирається депутатом сільської або районної рад, членом виконкому.
Тетяна Олексіївна – відмінник освіти України, старший вчитель, має вищу категорію, нагороджена грамотою Міністерства освіти та науки України, іншими відзнаками. Вона користується заслуженим авторитетом серед колег, в односельчан, в районі. Про себе скромно каже: «Все моє життя – школа».
Сьогодні Т.О. Петренко святкує гарний ювілей. Приєднуємося до усіх вітань і щиро бажаємо Тетяні Олексіївні глибокої учнівської любові і вдячності за натхненну і невтомну працю. Нехай щедрим буде ужинок виплеканих нею в юних душах чеснот. Зичимо ювілярці щастя в праці і творчості, у сімейному житті.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Маньківський Василь Платонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

«Все моє життя – школа» - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення