В роботі семінару взяли участь провідні фахівці, викладачі освітніх закладів, керівники гуртків, працівники музеїв, професійні і самодіяльні митці, майстри декоративно-ужиткового мистецтва, художні колективи. Бершадщину представляли заступник директора міської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з виховної роботи Г.П. Голинська та зразковий фольклорний гурт автентичного співу «Оберіг» цієї школи на чолі з керівником Я.В. Тенетко.
– Це був надзвичайно цікавий захід, – ділиться враженнями Галина Петрівна. – Наш зразковий колектив брав участь в урочистому відкритті семінару. Учасниці «Оберігу» виступали в колоритних костюмах, акапельно виконали ряд пісень. Їхній чудовий автентичний спів та майстерність на сцені підкорили одеситів та учасників зібрання.
Зал активно підтримував наших школярів, їхній виступ дуже сподобався усім.
Тож невипадково зразковий фольклорний колектив «Оберіг» за яскравий виступ на цьому семінарі було нагороджено грамотою. За відродження народної пісенності та патріотичне виховання молоді подяку отримала й керівник колективу Я.В. Тенетко, яка розповідала учасникам семінару про пісенну творчість Поділля.
Бершадці також брали участь в роботі секцій, майстер-класах, спілкувалися з майстрами писанкарства, петриківського розпису, художнього різьблення по дереву, народного одягу та художньої вишивки, ткацтва, ознайомилися з різними напрямками української культури та забутими народними ремеслами.
Крім участі у семінарі, бершадські школярі разом з педагогами побували на екскурсії, ознайомилися з видатними пам’ятками, історичними місцями Одеси і повернулися додому з масою гарних вражень.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ