Fridge magnet wooden gears

Сила патріотизму

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Вересня 2014, 09:00

Тепер його життя ділиться на дві половини: до подій на Майдані та після них. А між цим – жах довжиною у три місяці...

Іван Максимович ТРАЧЕНКО, житель міста Бершаді, за покликом серця ще в листопаді 2013 року поїхав до Києва. Його ніхто не примушував, ніхто не давав кошти на дорогу. Він твердо вірив, що ідеї Майдану втіляться в життя, що справедливість обов’язково переможе, і людям вдасться подолати розчарування, страх та падіння в порожнечу відчаю.

З початку Революції гідності Іван Максимович був у перших рядах активістів. Пліч-опліч прокладав шлях до незалежності поруч із Яценюком, Турчиновим, Ляшком. Разом із мітингарями на майдані Незалежності йшов до будинку Верховної Ради на вулиці Грушевського. Він бачив гідність у волонтерах-медиках, що виносили поранених під кулями, в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, прикриті самими тільки дерев'яними щитами, захищали барикади на Інститутській, Європейській, Прорізній. Він бачив гідність у людях, котрі, незважаючи на мороз і блоковане метро, несли їжу й медикаменти на Майдан і в шпиталі. Він бачив гідність в очах жінок, які відправляли своїх чоловіків у ніч на Майдан і плакали, бо відпускати страшно, а не відпустити ще страшніше.

Його дружина Марія Трохимівна їздила до Києва підтримати чоловіка, коли його з Майдану у напівсвідомості забрали до київської лікарні.

А далі 6-годинна операція… Сьогодні Іван Максимович згадує ті дні, як сон. «Тиск піднявся понад 220, ноги не слухалися, відчував, що втрачаю свідомість, але ішов… Бо був переконаний, що треба вірити в одужання своєї країни!».

Тож недаремно за розвиток козацького руху в сфері відродження історичної спадщини українського козацтва там, на Майдані, йому надано чин осавула (майора) з правом носіння однострою та зброї дозволеного зразка. Генерал козацтва Ю. Руголь нагородив його орденом «Хрест з шаблями Академії Культурної Спадщини».

Напередодні Дня Незалежності Іван Максимович завітав до райдержадміністрації. Приніс фотографії, газети, універсал Всеукраїнської академії культурної спадщини українського козацтва, свідоцтво про нагороду. На останніх сторінках паспорта – підписи Ляшка, Тягнибока, Кириленка, Тимошенко.

Але мене вразило дещо інше. Серед цих матеріалів зберігалася… книжечка Дмитра Павличка «Вірші з Майдану», на першій сторінці якої, звісно ж, автограф.

Два майдани. На одному – пісня, Клич свободи, дзвони боротьби, А на другім – пліснява зловісна, Хахлашня, перевертні, раби.

Дивуєшся, звідки береться у чоловіка, який 40 років пропрацював електромонтером, водієм, механіком в Укртелекомі, така висота патріотичного духу та сила відданості справжнього патріота? Як у час лютневого Майдану, який концентрувався до твердості й правдивості алмазу, знайшлося місце для поетичних рядків? Мабуть, у цьому й полягає відданий патріотизм справжнього українця, який не ховається за призму красивих слів, як часто буває в нашій країні. Патріотизм, який підтверджується не тільки словами, фарбою на папері та пікселями на екранах моніторів, а високими переконаннями, якими живуть наші земляки, які має Іван Максимович.

Руслана РУДЕНКО.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Уманський Іван Павлович (1912) 1912 р., українець, селянин. З 04.1942 р. по 03.1944 р.- член підпільної групи. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сила патріотизму - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники