Fridge magnet wooden gears

Незабутня подорож в історію поділля

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2016, 17:04

Фото Інги СОЛОГУБ.

Зачаровані красою, овіяні сивиною віків та старовинними легендами, простори рідного Поділля зустрічають нас із широко розкритими обіймами. Гортаючи сторінки прадавньої історії, упевнено можна сказати, що українська земля – найсвятіша та найрідніша серцю місцина, а надбання, якими пишаємося, зачаровують кожного, хто хоча б раз на власні очі мав змогу споглядати цю красу.

Одне з найстаріших і, безумовно, найцінніших надбань історії Подільського краю є Кам’янець-Подільський. Це особлива частинка Поділля – місто, яке впродовж ще не одного століття нестиме прадавню та славну історію козацької долі і гордо чаруватиме своїми краєвидами крізь велич віків.

Сюди і пролягла дорога екс - курсійної експедиції активної молоді Бершадщини, метою якої було знайомство з унікальними історичними пам’ят ками та популяризація козацтва, організована головним отаманом бершадського «Подільського козацтва» Олегом Безсмертним.

Експедиція проходила у кілька етапів. На шляху зна - йомства із Кам’янцем-Подільським найпершим нам відкрив свої могутні, незламні історією обійми Хотин – фортеця над Дністром. Завдяки енергійному, зарядженому позитивом гіду, ми зачарованими очами прокладали свій туристичний шлях. Захисні мури замку (датовані початком XV століття) досі несуть свій почесний обов’язок. Дерев’яний хрест, казарми, Замкова церква, Княжий палац– усе це стало частинкою не тільки історії Поділля, але й кожного з нас.

Поринувши в атмосферу стародавніх битв, відважних лицарів та хоробрих оборонців козаків, екскурсанти продовжили свій шлях до його величності Кам’янця-Подільського – старовинного міста, що бере свій початок ще із XІІ століття. Це місто неможливо уявити без старої фортеці – унікальної оборонної споруди, побудованої на скелястому мисі.

Незабутні враження залишилися від споглядання міської ратуші, брами, під якою стоїть незламний кам’яний козак, міських укріплень, бастіонів… Особливе значення відведено Замковому мосту, що вже не одне тисячоліття слугує укріпленням і займає почесне місце, будучи одним із семи чудес міста. Він сполучає стару частину міста, яка розташована на півострові у петлі річки Смотрич, із фортецею на мисі.

По-справжньому незабутньо та неймовірно вражаюче пройшла наша екскурсійна поїздка у Кам’янець-Подільський. Сучасні нащадки, безумовно, можуть пишатися тим, що їхні предки-українці були незламні духом, сильні та вольові козаки. Вони крізь шлях тернистої історії зуміли залишити нам у спадок не тільки волю та хоробрість, але й шедеври світової архітектури.

Велика вдячність усім, хто став учасником поїздки.

Особлива подяка організатору цього дійства, керівнику бершадської ГО «Подільське козацтво» Олегу Безсмертному та його команді чудових позитивних людей: Оксані Санжаровій, Ірині Кучирині, Едуарду Санжарову, Оксані Гончарук.

Дякуємо за можливість побачити, змогу доторкнутися до нашої історії через пам’ятки архітектури, відчути неймовірну енергетику тих часів.

Тетяна ЗАГРЕБЕЛЬНА, учениця Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Іванчук Іван Гаврилович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Незабутня подорож в історію поділля - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники