Fridge magnet wooden gears

У центрі уваги – дошкільна освіта і оздоровлення дітей

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Липня 2012, 23:01

На знімку: голова районної ради М.Г. Бурлака (у центрі) разом з Кидрасівським (зліва направо) та Бирлівським сільськими головами В.І. Беником та І.Д. Прудченком, директорами Красносільської, Баланівської та Кидрасівської шкіл В.І. Рябоконь, О.О. Оструком та Н.А. Заболотною обговорюють питання оздоровлення та відпочинку дітей влітку.

Питання розвитку дошкільної освіти, а також літнього оздоровлення дітей – в числі пріоритетних в галузі освіти і перебувають на особливому контролі у держави. Про це у вівторок мова йшла на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. В роботі взяли участь голова райради М.Г. Бурлака, який вів засідання, заступник голови райдержадміністрації Н.М. Грицик, міський та сільські голови, начальники відповідних районних служб, а також директори загальноосвітніх шкіл та завідуючі дошкільними навчальними закладами.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять директора Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів, депутата сільської ради Данішевського Миколи Михайловича, який передчасно помер, переглянули відеофільми про Бершадський №4 та Джулинський дитячі садочки і вже потім перейшли до розгляду питань порядку денного.

Про сучасний стан та перспективи розвитку системи дошкільної освіти в районі інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Л.І. Дзюбенко. На Бершадщині нараховується 39 дошкільних навчальних закладів, не функціонують ДНЗ в Луговій та Серебрії, відзначила Лідія Іванівна. Протягом двох останніх років додатково відкрито три різновікових групи в Флоринському, Яланецькому та Осіївському ДНЗ (в приміщенні Малокиріївської ЗОШ). Поновлено роботу дитячого садка в Хмарівці, який не працював протягом багатьох років.

Нині в дошкільних навчальних закладах здобувають дошкільну освіту 1895 дітей від 1 до 6 років. На особливому контролі відділу освіти 5-6річні діти, які охоплені на 9698%. В даний час функціонує 98 груп і загалом дошкільною освітою охоплено 62% дітей.

Для здобуття дошкільної освіти дітьми, які не охоплені суспільним дошкільним вихованням, на базі ДНЗ №3, 4 м. Бершаді, сіл Флорино, Джулинки, Шляхової створені консультативні пункти для надання консультацій батькам щодо підготовки дітей до школи та життя в сучасному суспільстві. Запропоноване батькам також короткотривале перебування дітей в дитсадках (лише на заняття).

Чимало уваги, продовжувала Л.І. Дзюбенко, приділяється матеріально-технічному забезпеченню та створенню комфортних умов для перебування дітей в ДНЗ. Так, протягом останніх двох років проведено капітальні ремонти ДНЗ «Веснянка» (Бирлівка), «Чебурашка» (Тернівка), «Сонечко» (М’якохід), «Світлячок» (Війтівка) та частини приміщень в Михайлівському, Красносільському, Хмарівському, Осіївському дитсадках. Обладнано автономне опалення в дитсадках Сумівки, Маньківки. Завершуються ремонтні роботи в ДНЗ «Дзвіночок» (Маньківка). Проточною холодною водою забезпечені всі дошкільні навчальні заклади, гарячою – лише 27.

Поступово проводиться заміна вікон в дитячих садках, покращується їх матеріально-технічне забезпечення.

Лідія Іванівна говорила й про кадрове забезпечення ДНЗ. Нині в них працюють 204 педагоги, однак закінчену вищу освіту мають лише 87 з них.

Протягом минулого навчального року ДНЗ району працювали за програмою нового покоління «Я у світі», в якій подано базовий зміст дошкільної освіти, що передбачає гармонійний та різнобічний розвиток дошкільника, формування його особистості.

З метою розвитку творчих здібностей в ДНЗ району створено 31 гурток, в яких розвивають свої здібності з образотворчої, театралізованої, музичної, розумової, фізичної діяльності більше 370 дітей.

В усіх дошкільних навчальних закладах організовано триразове харчування дітей. У дошкіллі є й певні проблеми.

Про все це вже розповідалося на сторінках газети.

В обговоренні цього питання взяли участь Війтівський та Тирлівський сільські голови М.В. Замкова і Д.П. Карман, а також завідуюча Бирлівським дитячим садочком Г.Ф. Щерба і голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський. Лейтмотив їх виступів – тільки консолідуючи зусилля виконавчої влади всіх рівнів, батьків, спонсорів, педагогів можна забезпечити якість навчання і виховання малечі та її щасливе дитинство.

Про роботу шкільних таборів відпочинку у 2012 році інформувала головний спеціаліст відділу освіти РДА Р.В. Руденко. Цього року табірна зміна, як відомо, розпочалася з 28 травня і тривала до 15 червня.

За цей час у 40 пришкільних таборах відпочили 3854 учні, це становить 67% від загальної кількості учнів (у минулому році – 64%). Детальніше про проведення оздоровчої літньої кампанії в навчальних закладах розповімо на сторінках газети в одному з наступних номерів. Зазначимо лише, що своїм досвідом роботи по організації діяльності пришкільних таборів ділилися директор Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Т.Д. Гончарук та заступник директора з виховної роботи Джулинської школи, начальник пришкільного табору з денним перебуванням дітей «Джуя» Л.А. Заміхора, виступ якої супроводжував відеоряд. Вони висловили ряд слушних пропозицій, зокрема, стосовно використання шкільних автобусів в інтересах усіх дітей району для організації екскурсійних поїздок в період оздоровчої кампанії, поліпшення фінансування тощо. Пришкільні табори відпочинку, прозвучало з їхніх уст, потрібні, особливо певним категоріям дітей.

На засіданні координаційної ради також було підтримано ініціативу учасників Міжнародного форуму громадських ініціатив щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до участі у регіональному та місцевому врядуванні. З текстом резолюції Міжнародного форуму громадських ініціатив можна ознайомитися на сайті Бершадської районної ради.

З усіх розглянутих питань було прийнято відповідні рішення. Підсумки засідання координаційної ради підбив голова районної ради М.Г. Бурлака.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Чернюк Гаврило Григорович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 31.05.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У центрі уваги – дошкільна освіта і оздоровлення дітей - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення