Fridge magnet wooden gears

Вічний біль – війна

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Липня 2012, 22:58

У душі Сергія Семеновича Загарія війна довголітня. При кожному дотику пам’яті обпікає, болить… Син селянина, Сергій Семенович волів би вісімнадцятирічним юнаком сіяти пшеницю чи гречку, а довелося косити на полях фашистських солдатів.

1 квітня 1944 року… Військовий рубіж Кишинів-Ясси.

Фашисти скаженіли, відступали, все густіше сіяли смерть. Та радянські солдати міцні й мужні, полум’яні та рішучі. Пліч-опліч воювали односельці Сергія Загарія – Лукаш Поворозний, Андрій Калита, Леонід Жарун та інші.

Плацдарм був біля річки Прут. Фашисти вели обстріл з танків і гармат, скидали бомби з літаків, поливали окопи з вогнеметів. Німці хотіли скинути наші війська в річку. Минали дні і ночі. Бомбардування, обстріли не припинялися.

24 серпня 1944 року, відбиваючи шалені атаки, радянські війська пішли в наступ.

Серед перших – Сергій Семенович. Сліпим осколком поранило у голову. Отямився в госпіталі в Яссах. Трішечки підлікувався, почав проситися на фронт. Коли відмовили, він подумав: «Втечу». Знову почав проситися. Відпустили.

Одяг весь у крові. Поправ у річці, посушив, одягнувся і почав доганяти свій полк.

Запеклі бої точилися на річці Шпрея. Коли бійці розмінували міст, зліва йшли німецькі танки. Командир дав наказ: «Зупинити!». Відчайдушно билися бійці. За хоробрість у бою С.С. Загарія нагороджено орденом Червоної Зірки.

Під час штурму німецького села Кольт Васер 18 квітня 1945 року біля гармати на околиці села залишився Сергій Загарій з двома бійцями.

Все навколо горіло, неймовірна стрілянина. Німці почали оточувати село. Необхідно було витягнути гармату на асфальт і звідти відкрити вогонь. Згодом перетягнули гармату через велику річку і тут смертельно поранило коня. Який же кінь був! Завжди з бійцями, аж з-під Сталінграда, нагороджений. Боляче бійці прощалися з ним.

Німці пустили бронепоїзд.

Скільки було смертей… За бойову кмітливість і хоробрість Сергія Семеновича нагороджено медаллю «За відвагу».

Перемогу зустрів у Чехословаччині. Ще до 13 травня йшли запеклі бої з рештками німецької армії, а потім непереможні бійці поверталися на рідну землю.

Відгриміли бої. Країна розпочала відбудову міст, сіл, залізниць. Активно включився у відбудову села учасник бойових дій С.С. Загарій.

Працював на різних роботах у колгоспі. Загартований у боях, всю силу молодості віддавав підняттю з руїн рідного краю.

25 липня 1947 року був призначений начальником поштового відділення с. Баланівки. Стаж роботи на одному місці понад 45 років. За зразкову роботу поштового відділення одержав орден Знак Пошани, занесений в обласну Книгу ветеранів праці, нагороджений 45 грамотами, в тому числі й грамотою редакції газети «Правда».

Приклад трудової слави скромного, мудрого, благородного, досить зразкового, працьовитого Сергія Семеновича Загарія гідний наслідування молодим поколінням.

Григорій ПОГОНЧИК, громадський кореспондент


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Вівсяний Дмитро Петрович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вічний біль – війна - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники