Fridge magnet wooden gears

Освітянська галузь – на підйомі

 • Подобається0Не подобається
 • 3 Вересня 2012, 23:27

На знімку: Л.І. Дзюбенко (в центрі) разом з директором М’якохідської ЗОШ Ю.А. Грициком та заступником директора Джулинської ЗОШ С.І. Чабан обговорюють освітянські справи.

Так складається освітянський календар, що приходу нового навчального року передує завершення попереднього. Щоб гідно розпочати роботу, проаналізуємо стан готовності навчальних закладів, результати минулого року та визначимо основні завдання на 2012-2013 навчальний рік. Сьогодні увага суспільства спрямована на дошкільну освіту, тому що вона передує початковій ланці, яка в цьому році переходить на новий державний стандарт.

У районі продовжують функціонувати 37 із 39 дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту 1878 дітей, що становить 62% від загальної кількості дітей від 1 до 6 років.
Відповідно до програми «Я у світі» колективи дошкільних навчальних закладів дбають про змістовне наповнення програмового матеріалу та дозвілля дошкільнят.

Справжніми лабораторіями вивчення передового досвіду є ДНЗ «Малятко», «Сонечко» м. Бершаді (завідуючі А.М. Дігтяр, О.М. Шевченко), «Веснянка» с. Бирлівки (зав. Г.Ф. Щерба), «Веселка» с. Джулинки (зав. Н.М. Кучерява), «Колосок» с. Флорино (зав. О.А. Бадьорко.), «Веселка» с. Шляхової (зав. С.В. Чередник), «Світлячок», «Мрія» с. Війтівки (зав. Л.І. Юрченко, О.П. Рудь).

У минулому році було проведено капітальні ремонти частин приміщень ДНЗ сіл Михайлівки, Красносілки, Хмарівки, Осіївки. Проведено ремонт, обладнано санвузол, підведено воду в ДНЗ с. Тернівки, обладнано автономне опалення ДНЗ с. Сумівки.

Зроблено чимало вже і цього року: проведено капітальні ремонти в ДНЗ «Світлячок» с. Війтівки (використано 400 тис. грн.), «Сонечко» с. М’якоходу (190 тис. грн.), «Дзвіночок» с. Маньківки (80 тис. грн.).

Такий же ремонт планується провести до кінця року і в ДНЗ «Барвінок» с. Усті. Поточні ремонти проведені майже в усіх дитсадках, про що свідчать результати об’їзду.

У цьому році замінено вікна в ДНЗ сіл Флорино, П’ятківки, Яланця та в частині приміщень дитсадків «Сонечко» с. Чернятки, №3,4, «Пролісок» м. Бершаді. Облаштовано сучасні ігрові майданчики в дитсадках сіл Шляхової, П’ятківки.

Значна увага приділена організації харчування. Аналіз засвідчує, що в більшості ДНЗ відбулися зміни на краще.

У цьому навчальному році продовжується динаміка зменшення кількості учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. Загальна кількість учнів у школах у 2012 н.р. передбачається 5976 – це на 40 менше, ніж у минулому навчальному році.

Серед найважливіших проблем розвитку галузі є збереження оптимальної мережі навчальних закладів.

Наповнюваність учнів в окремих школах району є проблемною: найменші з них –Луговацька (27 учнів), Вовчоцька – 28, Серебрійська – 33, Шумилівська – 34, Кидрасівська – 37, Теофилівська – 38.

У зв’язку з цим та на виконання розпорядження обл - держадміністрації відділом освіти надіслано листи Маньківській, Михайлівській, Серебрійській, Лісничанській сільським радам з пропозицією винесення питання реорганізації діяльності малокомплектних шкіл на розгляд громади.

Проте на цей час у районі не реорганізовано жодної школи (по області – 15 шкіл).

Найбільша кількість учнів у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 662, у Бершадській №3 – 637, у Війтівській – 456, у Флоринській – 375, у Джулинській – 359.

Цього року за шкільні парти сядуть 590 першокласників.

Вперше цього року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України провело Всеукраїнську акцію «Нові стандарти – нова школа». Відділом освіти під час об’їздів навчальних закладів вивчалося питання готовності навчальних закладів щодо впровадження нового державного стандарту початкової освіти.

Приємно відзначити, що в усіх школах проведена відповідна робота: виготовлено інформаційні стенди, куточки для батьків, підготовлено та облаштовано класні кімнати.

Треба відзначити організаційну роботу колективу Бершадської школи №2, який зумів вирішити давню проблему – перевести початкову школу із старого приміщення в основне.
Ефективність системи освіти значною мірою залежить від наявності кваліфікованих педагогічних кадрів.

У минулому році навчальновиховний процес у навчальних закладах району забезпечували 1053 педагогічних працівників. З них у дошкільних навчальних закладах – 204, загальноосвітніх – 828, позашкільних – 31.

Існує та постійно оновлюється кадровий резерв педагогічних працівників району. Із 25 вакансій на цей час на 16 призначено молодих учителів, 7 вакансій є вільними.

За наслідками атестації 2012 р. кількість учителів-методистів з 31 збільшилась до 33, а вчителів з педагогічним званням «Старший вчитель» – з 59 до 66, вихователів-методистів – з 5 до 6.

Відділ освіти продовжує здійснювати роботу по комп’ютеризації шкіл району. Найближчим часом відповідно до програми поліпшення якості природничо-математичної освіти планується закупити комп’ютерні комплекси на загальну суму 100 тисяч гривень, комплект «Школяр» для кабінетів фізики.

У 2011-2012 н.р. відділом освіти розпочато роботу щодо створення шкільних веб-сайтів у навчальних закладах району та над створенням єдиного WEB-простору. Бершадські ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, Баланівська, Війтівська, Джулинська, Красносільська, Осіївська, Михайлівська, Серединська, Флоринська, Чернятська, Яланецька ЗОШ І-ІІІ ступенів та М’якохідська, Ставківська ЗОШ І-ІІ ступенів розпочали роботу над створенням власних веб-сайтів.

Також створено веб-сайт відділу освіти.

У 2012 році організовано та проведено державну підсумкову атестацію.

Основну школу закінчили 733 випускники 9 класу, 45 з них отримали свідоцтва з відзнакою. Старшу школу закінчили 364 випускники. Золотою медаллю нагороджено 18 випускників, срібною – 10.

Без порушень пройшло зовнішнє незалежне оцінювання, яке у цьому році проводилося на базі нашого району.

Серед навчальних закладів області, які мають найвищі якісні показники ЗНО, відзначено Бершадську школу №2 з української мови та літератури і математики, Джулинську та Баланівську – з біології, Бершадську №1 – з географії.

Приємно відзначити, що вперше серед 17 учасників ЗНО нашої області, які отримали 200 балів, є учні Бершадської школи №1: Володимир Острук (200 балів з фізики), Сергій Гумен (200 балів з математики).

Відділ освіти продовжує здійснювати інноваційну та експериментальну діяльність.

У роботі з педагогічними та учнівськими колективами широко використовуються нові підходи та нетрадиційні форми. Кращі зразки педагогічних надбань вчителів району та методичного кабінету було презентовано на обласній виставці, організованої інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників у рамках Всеукраїнської акції «Увага РМК».
Ми пишаємося тим, що на обласному етапі фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії2012» наш район зайняв почесне І місце. Представляли район народний аматорський ансамбль учителів «Світлиця» з Бершадської ЗОШ №3, фольк лорний гурт «Щедро - грай», ансамбль «Сопілкарик» Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст., зразковий автентичний гурт «Оберіг» Бершадської ЗОШ №1, район ний ансамбль учителів музичного мистецтва «Ліра», зразковий хореографічний колектив «Міраж».

Щороку збільшується кількість учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». В обласному етапі лауреатом стала учитель української мови та літератури Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Світлана Сулима.

Відділом освіти та школами району здійснюється робота по формуванню обдарованості учнівської молоді.

У 2012 році у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад брали участь 49 учнів. За підсумками обласних олімпіад 34 учні шкіл району стали переможцями. Серед них троє були учасниками четвертого етапу Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання (Вікторія Верхолюк, Війтівська ЗОШ), астрономії (Володимир Острук, Бершадська №1), екології (Яна Безусяк, Війтівська ЗОШ).

Протягом 2011-2012 н.р. Володимир Острук отримував стипендію Президента України.

Переможцями ІІ етапу Все - українського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Вінницького територіального відділення МАН у 2011 році стало 5 учнів із Шляхівської, Баланівської, Чернятської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Одинадцятий рік підряд учні шкіл району стають переможцями Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. У 2011-2012 в обласному етапі у номінації «Література» перемогу здобула учениця Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІ місце), у номінації «Історія та державотворення» за спільну роботу «Шкільна родина» І місце посіли учні БСШ №1, які стали переможцями і заключного Всеукраїнського етапу.

У Міжнародному конкурсі знавців української мови та літератури ім. Петра Яцика учениця 8 класу Бершадської школи №1 Марина Підлубна стала переможцем обласного та учасником Всеукраїнського етапів. У грудні 2011 року на базі БСШ №1 відбулися урочистості з нагоди відкриття ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. Учениця 9 класу Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мар’яна Постоловська здобула перемогу в обласному етапі конкурсу та нагороджена дипломом ІІІ ступеня за участь у ІV етапі.

Учениця Шляхівської школи Оксана Бойко посіла ІІ місце в обласному конкурсі з патріотичного виховання «Твої герої, Вінниччино!», підготувавши роботу «Про життєвий і трудовий шлях Героїв Соціалістичної Праці В.М. Кавуна та Г.Й. Кузика».

Намітилась стійка тенденція якісного і кількісного зростання участі учнів нашого району в інтелектуальних конкурсах: у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» та Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» щороку район утримує перші місця в області за кількістю учасників, у Міжнародному чемпіонаті з розв’язування математичних логічних задач у 2012 році шестеро учнів увійшли до фіналу Всеукраїнського чемпіонату.

У грудні 2011 року учениця Бершадської ЗОШ №2 Тетяна Шевчук стала переможцем заочного відбіркового етапу у Всеукраїнському форумі студентської та учнівської молоді «Дотик природи» та була учасником ХVІ Білоруської конференції. Робота Ярослави Терлецької, учениці Джулинської школи, по дослідженню біології голубів була презентована на всеукраїнському конкурсі в Києві.

Учениця Лісничанської школи Аліна Бучацька посіла ІІ місце в обласному конкурсу «Геральдика учнівського врядування» у номінації «Герб учнівського врядування» та ІІ місце у номінації «Прапор учнівського врядування».

Команда «Зірки спорту» Бершадської школи №3 другий рік поспіль стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсуфестивалю «Молодь обирає здоров’я».

За зайняте ІІІ місце у всеукраїнських змаганнях із судномодельного спорту Олександра Климнюка, вихованця Бершадської станції юних техніків, учня Бершадської школи №1 нагороджено безкоштовною путівкою в «Артек».

Також пільговими путівками нагороджено ще п’ятьох вихованців станції за перемогу в обласних змаганнях з авіамодельного спорту.

Ефективним напрямком, спрямованим на поліпшення здоров’я дітей, є розвиток фізичної культури і спорту.

Вагомих успіхів домоглися юні спортсмени Бершадських №1, №3, Війтівської шкіл, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця в загальнокомандному заліку, та Бирлівської, Малокиріївської, Б.Бершадської ЗОШ І-ІІ ст., відповідно за результатами 5-ти видів спорту.

Добре виступили також учні Шляхівської, Флоринської, Устянської, Бершадської №1 шкіл І-ІІІ ст. та М’якохідської, Ставківської, Луговацької шкіл І-ІІ ступенів. Більш зрілу спортивну підготовку показали баскетболісти БСШ №3, Тернівської, БСШ №1, баскетболістки БСШ №3, Війтівської, Флоринської шкіл, легкоатлети БСШ №1, Флоринської, Баланівської шкіл, футболісти Флоринської, БСШ №3, Війтівської та Устянської шкіл, які стали переможцями та призерами в окремих видах спорту. Серед шкіл І-ІІ ст. варто зазначити Берізкобершадську (баскетбол), М’якохідську, Поташнянську (волейбол), Малокиріївську (легка атлетика, футбол), Бирлівську (футбол, баскетбол).

Збірна команда району з футболу виборола ІІІ місце в обласних Спортивних іграх школярів.

Футбольна команда Бершадської ДЮСШ (юнаки 1995 р.н.) посіла І місце в обласній дитячій лізі з футболу, а юнаки 1997-1998 р.н. – 4 місце.

Учениця Бершадської ЗОШ №3 Катерина Масенко посіла І місце серед юних надій із швидких шашок, а Катерина Грабчак (учениця Бершадсь - кої №1) – 4 місце серед кадетів у м. Києві на Чемпіонаті України з шашок.

Активізується участь шкіл у громадських конкурсах.

Зокрема в обласному конкурсі на кращу творчу роботу щодо стратегії розвитку територіальної громади на період до 2020 року серед дітей та учнівської молоді, що навчаються у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області. Роботу учениці Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Альони Нікітюк буде відзначено під час нагородження переможців творчого конкурсу з розробки стратегії розвитку громад у Вінниці.

В обласному конкурсі «Молода людина року» у номінації «Молодий вчитель» перемогу здобула Олена БабійПарахонич, вчителька трудового навчання Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.

В ІХ обласному конкурсі розвитку територіальних громад Серединська ЗОШ І-ІІІ ст. посіла ІІ місце за підготовку проекту «Теплі класи – запорука ефективного навчання» та виграла грант у розмірі 27 тисяч гривень на заміну вікон шкільної будівлі.

Відділом освіти та адміністраціями шкіл прийнято ряд заходів щодо організації та проведення літнього оздоровлення дітей у 2012 році.

У цьому році у пришкільних таборах відпочивали 3854 учні, що становить 67% від загальної кількості учнів (у минулому році 64%). Оздоровлено 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 89 дітейінвалідів, 683 дитини із багатодітних та малозабезпечених сімей, 75 дітей з девіантною поведінкою. Також оздоровлено 492 обдарованих і талановитих учні, 40 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За останні роки значно збільшилось фінансування закладів освіти.

На сьогодні середня заробітна плата педагогічних працівників становить 2 тисячі 807 гривень.

Продовжується фінансування освітянських програм з місцевого бюджету: «Сільська школа», «Вчитель», «Шкільний автобус», «Обдарована молодь», «Захистимо дитинство». У цьому році рішенням районної ради затверджено нову районну програму організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

На виконання програми «Шкільний автобус» напередодні нового навчального року отримано ще один шкільний автобус на 25 місць. Взагалі до місць навчання будуть підвозитися понад 300 учнів сімома шкільними автобусами та одним автобусом перевізника.

На обласній колегії управління освіти і науки, яку цього року проведено на базі гуманітарно-педагогічного коледжу міста Бар, було відзначено роботу відділу освіти та навчальних закладів нашого району по зміцненню матеріально-технічної бази та нагороджено Почесною Грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної ради.

Всього на підготовку до нового навчального року використано 2 млн. 600 тис. грн. бюджетних коштів.

Найбільш маштабні роботи виконано у Яланецькій та Серединській ЗОШ, де проведено заміну вікон фасаду школи, у Маньківській виконано сучасне облаштування фасаду школи, у Голдашівській облаштовано тротуарною плиткою подвір’я.

Постійно ведеться робота по впровадженню енергозберігаючих заходів: протягом 2011 та 2012 років замінено на металопластикові 165 вікон та 19 дверей. Всього у навчальних закладах замінено 326 вікон та 62 дверей.

У 2011-2012 роках облаштовано внутрішні вбиральні у 23 навчальних закладах району, а всього вони є нині у 31.

Багато зроблено у минулому навчальному році, хоч існують ще невирішені проблеми, над якими будемо працювати. Нам треба докласти багато зусиль, аби освітній процес відповідав нагальним запитам суспільства, забезпечував повноцінний розвиток нашої молоді.

Користуючись нагодою, щиро вітаю всіх педагогів, учнів, батьків та громадськість зі святом – Днем знань і бажаю здоров’я, щастя, успіхів у новому навчальному році.

Лідія ДЗЮБЕНКО, начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Починок Сергій Маркович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.04.45.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Освітянська галузь – на підйомі - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення