Fridge magnet wooden gears

З піснею у серці

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Серпня 2010 р

Люди похилого віку, ентузіасти, які не можуть жити без пісні, приходять на заняття хору.
На сьогодні хор складається із 25-ти осіб, 10 чоловіків і 15 жінок. Тематична направленість репертуару – пісні років Великої Вітчизняної війни, пісні радянських та українських композиторів, козацькі та народні. Репертуар постійно поповнюється новими творами.
У переліку виконаних – більше ста пісень. Де тільки на виступав хор, яких тільки слухачів не зачаровував душевним співом! Йому знайомі актові зали шкіл, сільські і районний будинки культури, зал музичної школи, виступи на центральній площі Бершаді. Хор ветеранів – обов’язковий учасник культурних заходів міста і району, має успіх як у літніх людей, так і в молоді. Коли хор виходить на сцену – гарні, усміхнені, в нарядних білих костюмах – про вік виконавців не згадується.
Організація концертів не завжди складається легко і безхмарно. Та результат перевершує сподівання: глядачі, в залежності від того, що виконується, сміються і плачуть.
При виконанні пісні «Поліська полька» діти в залі починають танцювати. А коли лунає пісня «Степом, степом…», де солісткою Марія Кондрицька – у залі люди, які пережили лихоліття війни, плачуть. Коли на День Перемоги хор виконував пісню «Победа» на муз.
Артюнова і заспівував соліст хору військовий розвідник, інвалід І-ї групи, підполковник у відставці Федір Галій – люди стоячи аплодували.
Не можна обминути добрим словом учасника війни, вчителя-пенсіонера Олександра Чорноволюка, який пише вірші і до них музику. Він є учасником хору і, як соліст, виконує свої пісні.
Душею хору є староста – Антоніна Мельниченко, яка може ночами переписувати слова пісень, щоб на заняття принести і роздати учасникам хору. Без неї не обходиться жодний захід. Також у складі хору є сім’я Сікорських, Анатолій і Людмила, які не пропускають жодної репетиції. Є в хорі і люди молодшого віку, такі, як дует Марія Судачок і Євдокія Літвін. Пісні у їх виконанні зачаровують слухачів. А наймолодшим учасником нашого колективу є музикантвіртуоз, викладач музичної школи, стрункий синьоокий юнак, гра на баяні якого захоплює всіх – це баяніст Андрій Лавренюк, який є учнем керівника Івана Васильовича Варгоцького.
Непроста робота у керівника хору навчити людей, які розміняли восьмий десяток літ, а то і більше, щоб і слова запам’ятали, і музику, одним словом, щоб пісня лунала. Багато зусиль доклав відмінник культпросвітроботи, незмінний керівник хору Іван Васильович Варгоцький для того, щоб хору ветеранів було присвоєно звання «Народний аматорський колектив». Коли на сцену виходить високий сивочолий чоловік, з приємною усмішкою на обличчі, завмирають всі. Вся увага хору прикута до його рухів. Один помах руки – і в зал лунає злагоджена пісня.
Особливу вдячність і низький уклін голові міської організації ветеранів війни і праці Аркадію Петровичу Вайнеру.
Не дивлячись на важкі часи, він приділяє хору велику увагу. Дякуючи його турботам, для учасників було пошито різні костюми для виступів. Турбується він і про те, щоб хор мав приміщення для репетицій, тому що не всі ідуть назустріч, а зимою літнім людям холодно сидіти будь-де. Перед тим, як хор має їхати з концертною програмою на село, А. П. Вайнер домовляється з місцевою владою, вирішує проблеми з транспортом і завжди супроводжує хор. Тож ми щиро завдячуємо йому за таку турботу.
Майя ПАВЛИК, ветеран праці, член хору ветеранів.A

Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Дяк Василь Олексійович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З піснею у серці - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники