СЕЛО – ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

 • Подобається3Не подобається
 • 21 Листопада 2006, 17:10

Для селян 2006 рік по своїх можливостях, перспективах, по тому, як змінюється ставлення держави до села, був обнадійливим. Хіба що природа спочатку дещо насторожувала: холодна весна, пізнє літо призвели до того, що урожай дозрівав набагато пізніше, ніж у попередні роки. Тому значно припізнився комплекс осінніх польових робіт, що не могло не викликати стурбованості у селян. Але сьогодні вже можна вести мову про те, що нинішній рік був значно кращий, ніж попередній. Про це засвідчує хоча б те, що тільки дотацій на сільськогосподарську продукцію село за дев'ять місяців отримало у два рази більше, ніж за 2005-й. Цей показник складатиме 14-15 млн. грн. проти 6 млн. грн. у попередньому році.
На жаль, не обійшлося і без сюрпризів. Це значне подорожчання пально-мастильних матеріалів, особливо у пікові періоди робіт. Тепер вони дешевшають, але без них сільгоспвиробники вже можуть обходитися. Коли ж комплекс осінніх польових робіт був у розпалі, дизельне пальне коштувало 4,5 грн. за літр. Зрозуміло, це не могло не позначитися на економіці господарств.
Радує те, що на продукцію рослинництва склалися нормальні, стабільні ціни, чого не скажеш про тваринництво. Якщо на початку року ціна на свинину сягала 12 грн. за кілограм, то на сьогодні вона у межах 6-7 грн. Це вносить нестабільність у розвиток галузі.
У цьому році сільгоспвиробники зібрали набагато більше зерна – його вал очікується у межах 170-175 тис. тонн. Такого показника досягнуто вперше за останні 16 років.
Очікується також збільшення валового виробництва цукрових буряків, до того ж цукросировина нормальної якості. Це свідчить про те, що фінанси господарств дещо покращаться.
За попередніми підрахунками, рентабельність сільськогосподарського виробництва у районі сягне 15-16%, а прибутки сільгосппідприємств зростуть до 22 млн. грн. Як би там не говорили, село поступово відроджується. І є надія на те, що наступний рік теж буде вдалим. Адже відтепер вже ведеться мова про те, що бюджетна дотація сільгосптоваровиробникам збільшиться на 80 відсотків проти цьогорічної. А це теж певні надії на майбутнє. Усе залежить тепер від керівників і спеціалістів. Там, де виробництво організовано нормально, говорити про великі неприємності у його веденні не доводиться.
Звичайно, Україна рано чи пізно вступить до світової організації торгівлі, будуть відкриті кордони, і наше виробництво може стати певною мірою нерентабельним у порівнянні із світовими цінами. Але до цього треба готуватися. Де це розуміють, там вже на сьогодні нормально ідуть справи. У переддень професійного свята хочеться відзначити господарства, які можуть послужити прикладом у веденні сільськогосподарського виробництва. Причому, в першу чергу за рахунок дій, рішень керівників і спеціалістів, які їх очолюють. Тому і надалі можна розраховувати на розвиток таких, як ТОВ "Зернопродукт", СФГ "Новосулківське", птахокомбінат "Бершадський", на рахунку якого 74 відсотки м'яса, яке виробляється на Бершадщині, або більше, ніж 5-6 років тому давав його район в цілому.
У галузі рослинництва радує Сумівка, добре працюють у комплексі ТОВ "Флора", "Лан", "Осіївське", "Устянське". Поряд з цими традиційно сильними господарствами останнім часом красиво заявляють про себе Дяківка, М'якохід, Теофилівка, Серединка, Поташня. Це ті, які за останні роки зуміли налагодити чітке виробництво, поставили його на наукову основу і мають непогані показники. Причому, не тільки у виробництві валової продукції. Вони стають більш сильними в економічному плані, конкурентоспроможними. Саме за такими сільгоспформуваннями, мабуть, перспектива.
Значно краще почали працювати у рослинництві чернятське, шляхівське, березівське, красносільське господарства. Як тільки справи ітимуть так надалі, за ними також майбутнє.
Якщо декілька господарств у районі навіть відстають, то у нас є на кого їм рівнятися, що теж немаловажно, їх керівникам є над чим задуматися і зробити все можливе для того, щоб перебудувати стиль своєї роботи. Щоб у цих нелегких умовах ринку не тільки вижити, а і міцно утвердитися.
Не можна у переддень професійного свята не згадати і про кращих спеціалістів, виробничників. Адже тон часто задають саме вони. Серед головних технологів полів добра слава лине про О.С. Паламарчука із Сумівки, А.С. Очашлюка з Флорино, Ю.М. Соколюка з Усті, М.П. Макарчука з Шляхової, П.А. Коваля з Маньківки, І.Т. Маринича з птахокомбінату "Бершадський", В.А. Бабічука з ПП "Еліта". Серед головних зоотехніків – про М.М. Нечипоренка з Усті, Т.М. Грунвальдс із Флорино, Н.І. Кононенко з Осіївки, П.В. Макогін із Березівки, М.Н. Чехівського з Джулинки, С.В. Шаповала з ПП "Еліта" та інших. Чимала заслуга і головних ветлікарів. Визнаними фахівцями стали В.М. Бойко з Шляхової, С.С. Сполітак із М'якоходу, В.І. Савченко з Усті, В.О. Глушко з Осіївки та інші.
Щодо переліку рядових виробничників, які відзначилися у праці, то не вистачило б, мабуть, цього номера газети. У районі давно вже відомими стали оператори машинного доїння Т.В. Кирилюк, В.М. Купець з Осіївки, Є.О. Ярова з Джулинки, Л.В. Собко з ПП "Еліта", В.І. Жеребко, Р.П. Кушпела, Р.В. Цибуліщенко з Усті та інші. Честь і слава працьовитим рукам, усім, хто причетний до виробництва сільськогосподарської продукції.
Вітаємо всіх трудівників полів і ферм, ветеранів сільськогосподарського виробництва, керівників і спеціалістів з їх професійним святом. Вони своєю сумлінною працею роблять все можливе, щоб Бершадщина, зокрема, сільськогосподарське виробництво, було і надалі на рівні та відповідало стандартам району з високою культурою землеробства.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гадійчук Іван Михайлович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 25.12.43. Похов. ст. Андріївська, Краснодарьский кр.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

СЕЛО – ВІДРОДЖУЄТЬСЯ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення