Fridge magnet wooden gears

Японська допомога спиртзаводу

  • Подобається3Не подобається
  • 21 Березня 2010, 22:12

На знімку (зліва направо): під час зустрічі інженер даного проекту Такао Кінасе, директор Бершадського спиртового заводу Андрій Петрович Новінський і головний інженер проекту Мотомаса Фуісо. Фото автора.

Більше року минуло відтоді, як японські спеціалісти вперше відвідали Бершадський спиртовий завод. І ось вони знову на цьому підприємстві, але вже у супроводі фахівців державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості та Вінницького інституту проектування. Начальник управління маркетингу згадуваного концерну П.М. Бойко розповів, про це вже також йшлося на сторінках районки, що на Бершадському спиртовому заводі реалізується спільний проект концерну і двох потужних японських компаній.

Його ідея – утилізація спиртової зернової барди з виробництвом біогазу і повною очисткою всіх стоків до рівня умовно чистої води, яку вже не остерігаючись можна буде скидати у поверхневі води.
Бершадський спиртовий завод обрали для цього тому, що він розташований у межах міста та ще й має певні проблеми з бардою та поверхневими стоками. Фахівці концерну хочуть показати на базі даного підприємства, що японські технології можуть бути застосовані і на решті спиртових заводів, яких в Україні 78.
Саме японський проект обрано тому, що українським урядом укладено угоду з Японією про співпрацю у схемі зелених інвестицій. Україною продано Японії частину квот на викиди в атмосферу, і у спільній програмі було передбачено, що за виручені кошти ми залучатимемо до співпраці для реалізації масштабних проектів японські корпорації. Бершадський спиртовий завод є державним підприємством, тому держава в такий спосіб надає йому певну допомогу.
Директор даного підприємства А. П. Новінський погоджується, що даний проект поки що з тих, які прийнято вважати пілотними, і ми – першопрохідці. Однак дана зустріч з японською стороною вже четверта, і гості обіцяють, що на папері він буде викладений вже у березні. В даний момент узгоджуються лише проблеми стосовно економіки даного заводу.
Саме для цього долучили ще й фахівців Вінницького інституту по проектуванню.
Андрій Петрович висловив думку, що згідно з планами уряду щодо даної співпраці, цей проект може бути завершеним вже в грудні цього року.
Щодо фінансування, то урядом нашої держави має бути прийняте рішення, як саме його здійснити. Складність полягає в тому, що частина підприємств повністю претендують на гроші, а уряд мав намір виділити їх по схемі зелених інвестицій лише 15-20 відсотків, а решту під дану програму залучити під державні гарантії з комерційних банків.
Щодо зміни уряду, то представники концерну вважають, що коли йдеться про вирішення екологічних проблем, на заваді не повинно поставати нічого. Тим більше, даний проект вже подано в агенство екологічних інвестицій, а також затверджено урядом, а на додачу ще й підтверджено з японської сторони, що він дійсно підпадає під схему зелених інвестицій.
Фахівці висловлювали припущення, що нехай би який з урядів не приходив в Україні, спеціалісти з даних питань залишатимуться на своїх місцях. Так, що є всі підстави розраховувати, що Бершадь невдовзі стане екологічно більш чистою, що неодмінно позначиться на здоров'ї її жителів.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Мигаль Андрій Филимонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Японська допомога спиртзаводу - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники