Fridge magnet wooden gears

Хто не зупиняється, той чогось домагається

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Березня 2010, 22:12

У складній ситуації з коштами нині чи не кожна сільська рада. Однак у багатьох все-таки знаходять шляхи вирішення навіть тих проблем, які можуть здаватися не підйомними.
Одна з таких сільських рад – Бирлівська, у чому є і особиста заслуга сільського голови І. Д. ПРУДЧЕНКА. Йому надаємо слово.
Тим, що сьогодні на заваді розвитку громад є безгрошів’я нікого вже не здивуєш.
Щоб якимось чином мати їх хоча б на найнеобхідніше, ми ще на початку минулого року взяли участь у конкурсі «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Цим проектом передбачено співфінансування об'єктів соціальної сфери села, тож з самого початку розраховували, що за кошти, які надійдуть як переможцям цього конкурсу, буде здійснено хоча б частковий ремонт дитячого садка.
А обсяги робіт передбачалися чималі – лише тридцять вікон потрібно замінити на пластикові, та ще й семеро дверей. Капітального ремонту потребує і система опалення. Власними силами і за власні надходження цього аж ніяк не в змозі було зробити.
Потрібно відзначити, що до логічного завершення цього конкурсу наближалися з чималими потугами – передували цьому і численні поїздки до обласного центру, і переоформлення документів, ніби навмисне хтось випробовував нас на витримку. Аж поки нашу документацію не було затверджено у представництві ООН у Києві. Угода між Європейською Комісією та Програмою Розвитку ООН про співфінансування і реалізацію проекту була затверджена ще у 2007 році. А у 2008-му вже було складено угоди про партнерство між районами і програмою розвитку ООН. Тож нам навіть обіцяли, що кошти надійдуть до нас вже з першого їх траншу і найближчим часом. А перший транш очікується наприкінці березня.
Тому одразу ж плануємо використати їх на часткову закупку металопластикових вікон.
А частково тому, що виплата їх здійснюватиметься в три етапи – спочатку 20 відсотків від усієї суми, тоді 70, і аж наостанок решту. Щоб не виникало ніяких затримок, договори з виробниками вікон уклали заздалегідь.
Якщо у когось виникне запитання, чому саме вирішенню цієї проблеми надається перевага, адже існує чимало інших, не менш важливих, то відповідь на нього нескладна. Діти – це наше майбутнє. Як тільки не зуміємо створити їм умов для гармонійного розвитку, то про яке майбутнє можна тоді вести мову.
Але на контролі у нас не тільки цей соціальний об'єкт.
Наскільки це тільки можливо, працюємо і над проблемою освітлення вулиць села, частково обгороджено кладовище і маємо намір завершити цю роботу.
У перспективі участь і в інших проектах та конкурсах.
Вже підготовлено, наприклад, пакет документів, щоб взяти участь у конкурсі, спрямованому на створення місць відпочинку для жителів села.
У минулому році теж були учасниками одного з них, виборовши звання «Село високої культури та зразкового громадського порядку».
Ставши переможцями, отримали 7,5 тисячі гривень на благоустрій – їх було використано на ремонт доріг.
На перший погляд ці кошти, якщо порівнювати з потребою в них, ніби краплина в морі. Але у пору безгрошів'я і це гроші.
Ще 25 тисяч гривень виграли раніше на монтаж молокоблоку в селі. Жаль лише, що через певні, в тому числі і об’єктивні причини, він поки що не діє. Але всі розуміють, що це – тимчасово.
Облаштовували цей молокоблок, до речі, за 50 тисяч гривень, взятих у кредит.
Неабиякою проблемою для Бирлівки, на жаль, продовжують залишатися дороги, яких по селу більше 15 кілометрів.
Хоч на території нашої громади вони далеко не найгірші і по мірі можливостей ремонтуються, все ж хотілося б дочекатися тієї пори, коли можна буде здійснити їх капітальний ремонт.
Чимало терпіння і витримки, як і затрат, потребують, звичайно, і поточні проблеми, з якими доводиться мати справу щодня. Однак сподіваємося, що завдяки нашій активності, в тому числі і участі у згадуваному вже проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який є спільним проектом Європейської комісії та Програми Розвитку Організації Об'єднаних Націй, осилимо ще одну із найзлободенніших. Головне – бути зацікавленими у тому і мати бажання щось зробити, тоді на шляху до розвитку громади не зупинять ніякі перешкоди.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Голуб Митрофан Веремійович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хто не зупиняється, той чогось домагається - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники