Fridge magnet wooden gears

Про добровільну участь

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Квітня 2010 р

З набуттям в 2004 році чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» кардинально змінились принципи пенсійного забезпечення громадян.
По-перше, страховий стаж залежить не від печатки в трудовій книжці, а від того, протягом якого періоду за людину платили внески. Подруге, розмір пенсії прямо пропорційний тій заробітній платі, з якої вони сплачувались. Нині ми можемо впевнено сказати: пенсію отримає лише той, хто її заробив.
Законодавство відкрило нові можливості для громадян – це добровільна участь у системі пенсійного страхування. Право на добровільну участь мають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Договір про добровільну участь можуть укласти особи в територіальному управлінні Пенсійного фонду. Поряд із можливістю добровільної сплати страхових внесків за поточні періоди у застрахованих осіб є можливість сплатити страхові внески за попередні роки, а саме – починаючи із набуття чинності Закону – 2004 року.
Такий вид страхування, як пенсійне, є джерелом існування людини не тільки в старості, а і внаслідок інвалідності чи в зв’язку з втратою годувальника. Згідно з чинним законодавством, людина, що втратила праце - здатність, має інвалідність, може отримувати пенсійні виплати також лише за умови наявного страхового стажу.
Наприклад, для особи, що досягла 23-річного віку, це два роки. Це стосується і пенсій по втраті годувальника, тобто держава забезпечує виплати не тільки самим громадянам, а й їхнім дітям.
Проте, на жаль, сьогодні молоді люди, що від’їжджають на заробітки або погоджуються на оплату праці «в конвертах», ще не розуміють наслідків. Велика кількість наших громадян перебуває за межами пенсійного страхування. Це люди, що за кілька років звернуться за пенсією і не зможуть її отримати, бо не матимуть підстав або отримають її у мізерному розмірі.
Більше того, намагаючись мінімізувати сплату податків, у тому числі й до Пенсійного фонду, громадяни ведуть свою підприємницьку діяльність за спрощеною системою (єдиний, фіксований податок). В середньому на одного підприємця-«єдинника» до пенсійного бюджету в місяць надходить 45 грн., платника фіксованого податку – 6 грн. Щоб отримати за таких умов рік страхового стажу «єдиннику» потрібно 4 роки, а на фіксованому податку – 31 рік.
Тому обов’язок управління Пенсійного фонду – донести людям інформацію про умови здобуття пенсій.
Галина ДРУГАК, заступник начальника управління Пенсійного Фонду в Бершадському районі, начальник відділу обліку надходження платежів.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гром Степан Герасимович (1923) 1923 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Гв. рядовий. Загинув 06.08.43. Похов. с. Дмитрівка, Донецька обл.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Про добровільну участь - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники