Щоб ринок не став загрозою для здоров’я

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Липня 2011, 21:32


Нещодавно у райдержадміністрації відбулося спільне засідання надзвичайних – протиепідеміологічної комісії, яку в районі очолює перший заступник голови райдержадміністрації В. М. Оркуш, та протиепізоотичної, очолюваної заступником голови райдержадміністрації В. Я. Кушпелою.

Передумовою його скликання послужило таке ж засідання в облдержадміністрації, на якому йшлося про зростання в області з початку року захворюваності гострими кишковими інфекціями. Темп їх приросту, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, склав 21 відсоток.

Результатами епідеміологічного розслідування встановлено, що у 96 відсотках випадків фактором передачі збудників даних захворювань були харчові продукти. Хворі майже у 40 відсотках випадків пов’язують свою хворобу саме з ними – в першу чергу придбаними на ринку молочними і м'ясними продуктами.

За даними санепідслужби відсоток нестандартної молочної продукції, відібраної на ринках області, за бактеріологічними показниками становить 5, м’ясної – 6,6, рибної – 7,2 відсотка. Реалізація такої є ризиком виникнення епідемічних ускладнень серед населення.

За даними райсанепідстанції далеко не кращою є ситуація і в нашому районі. Тому надзвичайними протиепідемічною та протиепізоотичною комісіями прийнято спеціальне рішення по попередженню небажаних наслідків.

На спільному засіданні, зокрема, йшлося, що 38 відсотків випадків гострих кишкових інфекцій в районі хворі пов'язують з вживанням продуктів з ринків або торговельних майданчиків постійнодіючих ярмарків.

Хоч ситуація на них в останні роки у нас змінилася на краще, все ж не вирішується питання облаштування торго вельних прилавків постійнодіючих ярмарків у Тернівці, Красносілці, Шляховій, Усті, а існуючі потребують ремонту.

Не вирішується питання створення умов для торгівлі продовольчими товарами у Мизайлівці, Осіївці, Голдашівці, Кидрасівці, Війтівці, де торгівля проводиться з автотранспорту, або особистих столиків. Жоден з постійнодіючих ярмарків, крім села Джулинки, не має зовнішньої вбиральні.

З року в рік реєструються порушення санітарного законодавства. На всіх торговельних майданчиках, постійнодіючих ярмарках реєструються випадки продажу продуктів харчування домашнього виготовлення, на які відсутні документи, що посвідчують їх якість. Неприємне враження і від того, що реалізатори залишають на торговельних місцях звалища сміття.
Зволікається вирішення питання з перенесенням торговельного майданчика «Комунальне підприємство «Бершадьринок» з вулиць міста на територію біля «Агромашу».

На спільному засіданні комісій йшлося і про ще ряд недоліків та порушень.

З метою забезпечення виконання ветеринарно-санітарних правил для ринків та інших чинних документів і запобігання епідемічних ускладнень серед населення державні надзвичайні протиепідемічна ти протиепізоотична комісії при РДА на своєму спільному засіданні вирішили: директору «Комунального підприємства «Бершадьринок» М.І. Оніщуку прискорити вирішення питання про переведення цього комунального підприємства на обладнану територію – термін III квартал 2011 року. Посилити контроль за продажем продовольчих товарів на торговельному майданчику, заборонити продаж продуктів харчування без холодильного обладнання, а олії і молока у пластиковій тарі (від населення), кондитерських виробів, сипучих матеріалів і макаронів у нефасованому вигляді, продуктів рослинного походження, грибів, на які відсутні результати лабораторних досліджень.
Голові правління СТ «ВІО- ринок» А. А. Ветрову надавати місця для продажу продуктів згідно з найменуванням з метою дотримання товарного сусідства під час продажу.

Контролерам – не допускати продажу продовольчих товарів без посвідчень їх якості і дозволу на продаж з ветеринарно-санітарної лабораторії. Місця для продажу молока та м'ясопродуктів надавати особам при пред'явлені ними медичної книжки, продаж м'яса проводити тільки в закритому павільйоні і заборонити це робити з автотранспорту. Заборонити також продаж молока і олії з пляшок ПЕТ, які були у використанні, а також продаж продуктів, виготовлених в домашніх умовах, які входять у перелік заборонених ветеринарно-санітарними правилами для ринків. Заборонити продаж продуктів, які швидко псуються при відсутності умов для їх зберігання.

Сільським головам питання про роботу постійнодіючих ярмарків заслухати на виконкомах з прийняттям відповідних рішень, зобов'язати відповідальних осіб, контролерів не допускати до продажу продукти сумнівної якості, заборонити продаж продуктів, які швидко псуються без холодильного обладнання, олії та молока в пляшках ПЕТ (від населення), кулінарних виробів домашнього виготовлення.

Начальнику ветеринарної служби району С.В. Манченко і головному Державному санітарному лікарю Н.І. Губко провести обстеження ринків у районі і вжити дієвих заходів щодо фізичних і юридичних осіб за порушення ними ветеринарно-санітарних вимог.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Паламарчук Теофіл Андрійович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Щоб ринок не став загрозою для здоров’я - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення