Найголовніше свято

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Листопада 2012, 09:00

Через день хлібороби відзначатимуть своє найголовніше свято. У надзвичайно складних умовах нам довелося працювати у нашому районі. Не раз були підстави вважати, що засуха перекреслить усі наші плани. Але трудівники Бершадщини не раз вже доводили на практиці, що напрацьований роками досвід здатний протистояти будь-яким примхам небесної канцелярії.

Наприклад, як би нам не доводилося важко, у господарствах практично завершено збирання кукурудзи, сої, цукрових буряків. Причому, задекларовані показники по кукурудзі і сої виконані. По 320 центнерів з гектара видали цукрові буряки.

Вал ранньої групи зернових по району склав 82 тисячі тонн, а ще ж очікується до 84 тисяч тонн кукурудзи. Хоч загальний вал зернових, у порівнянні з минулорічним, і буде на 60 тисяч тонн меншим, враховуючи цьогорічні умови, намолочені більше 167 тисяч тонн теж можна вважати успіхом.

Або ж он як непросто розпочинали посівну кампанію, однак озимі зернові вже посіяно більше, як на 26 тисячах гектарів, на 6224 гектарах – озимий ріпак. Належними темпами ведеться підготовка грунту під наступний урожай – внесено більше 1,5 тисячі тонн мінеральних добрив. А це дає неабияку надію на добрий урожай і у наступному році.

Щодо тваринництва, то виробництво м'яса збільшили, у порівнянні з минулорічним показником, на 63 тонни, на 1574 тонни збільшили і виробництво молока.

У стогектарному обчисленні виробництво цих видів тваринницької продукції становить, відповідно, 192 і 108 центнерів.

В середньому від корови надоєно по 3563 кілограми молока, що на 817 кілограмів більше проти минулого року.

Станом на 1 листопада на 100 гектарів сільськогосподарських угідь нараховувалося по 42 голови умовного поголів'я, що теж більше минулого року. Чисельність ВРХ, щоправда, дещо зменшилася, але на те були поважні причини. У цьому році очікується від кожних ста корів не менше, як по 82 телят, або на 12 більше проти минулого року.

Основним виробником м'яса в районі був і залишається птахокомбінат «Бершадський», який займає в структурі вже 90 відсотків. На належному рівні ведеться тваринництво у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Світанок-Агросвіт», «Осіївське». Галузь свинарства ефективно ведеться у ТОВ «Явір-Агросервіс», «Удич», «Надбужжя Плюс».

Для збільшення виробництва продукції тваринництва та її здешевлення у чотирьох сільгосппідприємствах впроваджено прогресивні методи виробництва.

При ефективному використанні наявної кормової бази очікується виробити 14 тисяч тонн м'яса, 8210 тонн молока, або збільшити виробництво цих видів продукції, відповідно, на 255 і 1557 тонн, надоїти від корови по 4083 кілограми молока, домогтися відповідних середньодобових приростів худоби.

Не може не налаштовувати наших хліборобів на ще кращі показники те, що тільки у цьому році господарства придбали 63 одиниці сучасної техніки на суму майже 24 мільйони гривень.

За попередніми розрахунками, всіма категоріями господарств очікується отримати валової продукції на суму 705 мільйонів гривень (у порівняльних цінах).

Питома вага сільськогосподарських підприємств у загальному об’ємі валової продукції становить 52%, або 366,6 мільйона гривень, а очікуваний рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва на кінець року складатиме 27,9%.

Хоч у переддень такого свята і прикро вести про це мову, але ТОВ «Чарівна нива» – єдине господарство, із 22 звітуючих, збиткове – із сумою збитків 7 мільйонів гривень, що позначиться на результатах у цілому по району.

Не можна обминути і таку з проблем, як виплата заробітної плати. Встановлений галузевою угодою її мінімальний розмір у цьому році змінювався кілька разів, але його все ж забезпечили всі господарства району. На жаль, значно нижча вона середньорайонного показника у ПСП «Еліта», ТОВ «Нива», ПП «Валентина», ТОВ «Хлібороб».

Щодо орендної плати за землю, то її нараховано на суму 41431,913 тисячі гривень, з яких більше 76% вже виплачено.

Але цифри-цифрами, а великим гріхом було б не згадати напередодні такого свята про тих, чиїми зусиллями досягнуто таких показників. Зокрема, про голову правління ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» І.І. Андрушка, директора ТОВ «Явір-Агросервіс» Є.М. Бондарчука, голову ФГ «Новосулківське» М.І. Зублевича, виконавчого директора Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» Ю.М. Шульца, директорів ТОВ «Устя» П.Г. Марущака, «Світанок-Агросвіт» О.І. Ковбасюка, ПП «Промінь» В.В. Довгополюка, ПАТ «Бершадьмолоко» О.М. Панчука, начальника інспекції захисту рослин І.П. Сторожука, державного технічного нагляду – В.Г. Чорнобая, головного зоотехніка управління АПР РДА В.Г. Годованця, провідного фахівця відділу аналітичної роботи та метрологічного забезпечення В.В. Москаленко.

На найкращі слова подяки заслуговують і рядові виробничники. Зокрема, тракторист чернятського господарства С.І. Гриценко, поташнянського – В.Д. Фостус.

Не можна не згадати і про працівників тваринництва: таких доярок, як О.В. Орлик і Р.М. Кушпела – з Усті, Т.В. Кирилюк, О.О. Манзій – з Осіївки, С.П. Дяченко з Шляхової, В.П. Перевезій з Маньківки, Т.В. Мотузову з Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП». На повагу заслуговують і працюючі біля телят: зі ПрАТ «Зернопродукт МХП» – В.К. Мельник, з Усті – Т.М. Васильківська і Т.Л. Іванова, з Осіївки – К.М. Гончарук, М.В. Кошова, Ф.Ф. Петелько, із Шляхової – А.Д. Іванюк.

Найкращих результатів у свинарстві домоглися Н.В. Забіяка з М’якоходу, Г.А. Слободянюк з Маньківки.

Із головних зоотехніків найкраще себе зарекомендували Т.М. Грюнвальдс з Флорино, В.І. Білодід з Осіївки, М.М. Нечипуренко з Усті, І.В. Пудлич із Шляхової, а із техніків штучного осіменіння – О.А. Сич з Усті.

У Маньківці, наприклад, ще і до сьогодні згадують ветерана зоотехнічної служби Г.І Яценко, в Осіївці – Н.І. Кононенко, у Шляховій – І.А. Ковбасюка.

Тож зі святом вас, шановні трудівники полів і ферм. Нехай наші з вами здобутки примножуються, а в сім'ях панує тільки спокій і достаток.

Володимир БОНДАРИНА, начальник управління АПР райдержадміністрації


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
6 фото   
<b>Історія села</b><br />
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Деркач Овксентій Порфирович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 00.06.45. Похов. Новгород-Сівєрський р-н, Чернігівська обл.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Найголовніше свято - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення