Цей рік був роком випробувань

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Листопада 2012, 09:00

Так вважає депутат обласної ради, голова ради сільгосптоваровиробників району, директор СТОВ «Лан» С.П. САВЧЕНКО.

– Завершується сезон виробництва, який був досить складним – як за погодними умовами, так і у політичному житті. На території Маньківського господарства випало майже наполовину менше опадів проти минулого року, що не могло не позначитися на урожайності основних культур. А складним у політичному житті тому, що відбулися вибори до Верховної Ради України, і це теж внесло певні корективи у діяльність всіх колективів.

Тож 2012 рік насправді був роком випробувань наших сільськогосподарських структур на міцність. Адже район не добрав, у порівнянні з попереднім роком, значну кількість урожаю. Виграли ми тільки тим, що наші господарства багатогалузеві. Якщо у когось не вродила рання група зернових, то урожайнішими були кукурудза, соняшник, соя і так далі. Та ще й цінова політика більш-менш дала можливість хоча б застабілізувати економічний стан господарств, розрахуватися з людьми, за доставку матеріально-технічних ресурсів і закласти непогану основу під урожай 2013 року.

Щоб сільськогосподарське виробництво не було таким ризикованим, хотів би порушити проблему вирощування хоча б такої культури, як цукрові буряки. Ми їх сіяли тільки з надією, що буде працювати Красносільський цукровий завод, який міг би забезпечити більше тисячі робочих місць, враховуючи вирощування сировини.

На жаль, цього не сталося, і перспектива вирощування цієї культури й надалі залишається незрозумілою. Наприклад, у господарствах є значні запаси цукру, а реалізувати його не можемо, бо згідно з постановою мінімальна ціна на нього повинна становити 5,91 гривні, тоді, як на ринку вона – 4,7 гривні.

Також розуміємо, яке місце цукрових буряків у сівозміні, як і те, що їх обов'язково потрібно вирощувати. Навіть у такому складному році, як нинішній, ми маємо непоганий їх урожай, який перевищує 360 центнерів з гектара, при умові дотримання технологій.

А ще у нас багато говориться, що продукти харчування ввезені. Я ж вважаю, що ввозити їх в Україну взагалі не треба, тоді набагато краще працюватиметься нашим виробникам.

А з виробництвом тваринницької продукції ситуація взагалі є аномальною. З одного боку чути, що у нас її нібито не вистачає, а з іншого – ми постаємо перед фактом, що вона нікому непотрібна. З одного боку чуємо, що дуже високі ціни на продукцію тваринництва, а от заготівельні на неї, чомусь, дуже низькі.

Хіба буде, наприклад, селянин годувати корову, якщо ціна на молоко у приватному секторі не досягала навіть двох гривень, в той же час пляшка води коштує 3-4 гривні?

Такою є проблема і з виробництвом м'яса. Ціна на ковбасу може бути сто гривень і більше за кілограм, а кілограм живої ваги бичка, чомусь, – тільки 14. Тож само собою постає питання, де дівається ота різниця і на кого ми працюємо взагалі, кого дотуємо?

Така ж ситуація з виробництвом свинини. Якщо дватри роки тому ціна на неї була 22-23 гривні за кілограм, то тепер – тільки 17-19. Якщо порахувати, що для того, щоб вигодувати свиню у приватному секторі, де нема технологій, потрібно тонну зерна, яке коштує дві тисячі гривень, а вигодуване порося буде коштувати стільки ж, то яку вигоду матиме від неї селянин? От і є результатом цього всього спад поголів'я худоби, яку населення збуває навмисне. А як і відгодовує хтось свині, то тільки на власні потреби. Ми ж пам'ятаємо пору, коли в окремих приватних господарствах відгодовувалося по 30-40 голів.

Отже, перспектива (хочемо ми того чи ні) тільки за великотоварним виробництвом, новітніми технологіями, які сприяють отриманню продукції невисокої собівартості і відповідної якості, яка би була конкурентоздатною. Хоч саме такою вона буде тоді, коли ринок України буде захищено від її ввезення із-за кордону. Адже Україна спроможна нагодувати не тільки себе, а й сусідів. Однак це, на жаль, не залежить від нас, сільгоспвиробників, а від державної політики.

Стримуючим фактором є і те, що ніхто не знає, що буде з ринком землі. На сьогодні в наших сільгосвиробників, які мають інвесторів, працюють в інтегрованих структурах, ринок землі взагалі викликає тривогу. Адже коштів, щоб її купити нема, а розвалити те, що ще є і дає робочі місця нашим селянам, дуже просто.

У нас взагалі одним із основних надбань поки що є те, що ми ще не порозганяли до решти людей, утримуючи їх на робочих місцях. Хоч добре розуміємо, що таке мати 80 працюючих на 10 тисяч гектарів землі, в той час, як у нашому ж господарстві на 2,2 тисячі гектарів їх 140.

Серйозним стримуючим фактором виробництва сільськогосподарської продукції є і наше податкове законодавство. Було б правильно, якби всі платили певну суму коштів і податків з гектара, а не з нарахувань.

Маємо пам'ятати, що простих років у сільськогосподарському виробництві не буває. Це не цех під дахом, де можна відпрацювати все до дрібниць. Але в цілому нинішній рік все-таки нормальний і тільки завдяки праці всіх наших людей. Тому хочу привітати всіх із найбільшим у житті кожного хлібороба святом, побажати здоров'я і благополуччя в родинах. Нехай здійснюються всі ваші плани, щоб Україна, яку всі вважають великою аграрною державою із двома третинами світових запасів чорноземів, посіла таке місце у світі, яке вона давно спроможна посісти. А наші люди щоб зажили на такому рівні, як живуть у найрозвиненіших країнах. І вірмо, що так воно і буде, бо іншого шляху просто немає.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Видайко Федір Семенович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Цей рік був роком випробувань - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення